Mapy Google nawigacja samochód
Źródło: Unsplash

Rewolucyjna zmiana w Google Maps. Aplikacja pokaże sygnalizację świetlną

Artur ŁokietekArtur Łokietek
8 Lipca 2020

Mapy Google mogą zostać wyposażone w naprawdę fantastyczną funkcję. Najpewniej będzie na nich pokazywana sygnalizacja świetlna. Prawdopodobnie Google stara się dogonić swojego największego konkurenta - Apple.

Google Mapy co i rusz zostają wzbogacane o nowe funkcje i nic dziwnego - to najpopularniejsze narzędzie służące do nawigacji. Teraz doczekaliśmy się tego, o czym wielu marzyło.

Mapy Google pokażą sygnalizację świetlną

Wszystkie donisienia o możliwej nowej funkcji Map Google brzmią niezwykle interesująco. Kierowcy już niedługo mogą doczekać się prawdziwie pożądanej funkcji. Nie są to jednak oficjalne zapowiedzi, a doniesienia niektórych użytkowników aplikacji. Zapewne Google prowadzi testy nowego narzędzia na zamkniętej grupie odbiorców. W ostatniej wersji aplikacji mobilnej na Androida o numerze 10.44.3 odkryto, że w nawigacji zaczęły pojawiać się ikonki reprezentujące nawigację świetlną. Warto tu zauważyć, że screeny nie przedstawiają widoczności nowych ikonek w takim stopniu, jak ma to miejsce w czase jazdy - o czym zapewniają testowi użytkownicy.

Obrazy techgame

Kiedy nowa funkcja się pojawi?

Jak wspomnieliśmy wyżej - nowa funkcja jest zapewne na ten moment w formie testowej dla wybranej garstki użytkowników. Jeżeli wszystko się przyjmie i Google nie zdecyduje się w ostatnim momencie zrezygnować z tak wyczekiwanej atrakcji, możemy spodziewać się jej wprowadzenia na stałe. W końcu największy konkurent Google, czyli Apple już od jakiegoś czasu pozwala użytkownikom swojej nawigacji w Mapach Apple na podglądanie miejsc, w których znajdują się światła. Miejmy nadzieję, że oznaczeń sygnalizacji doczekają się wszyscy. W końcu Google nieustannie stara się rozwijać swoje Mapy, które aktualnie są najpopularniejszą aplikacją nawigacyjną na świecie.

Zobacz także:

  1. Powstał nowy format wideo. VVC zapewnia pliki lżejsze aż o połowę
  2. Prezes MSI zmarł w tajemniczych okolicznościach. Sprawę bada policja
  3. iPhone 12 jednak wcześniej? Kolejna zmiana premiery flagowca od Apple
  4. Czekacie na premierę Samsunga Galaxy Note 20? Wiemy, kiedy trafi do sprzedażyNastępny artykuł