Techgame.pl
NES konsola

Unsplash

Oto najdroższa gra wideo w historii. Cena rzeczywiście powala

11 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

"A bo ty to tyle wydajesz na te swoje gry" - jeżeli zdarza wam się słyszeć takie słowa, przypomnijcie sobie właśnie ustanowiony rekord. Klasyczna gra na konsolę NES została sprzedana za astronomiczną sumę. Co ciekawe, poprzedni rekord rów

Wydaje ci się, że dużo wydajesz na gry? W obliczu aktualnego rekordu to zapewne i tak niezwykle mała suma. 

Najdroższa gra na świecie

Na aukcji przeprowadznej dzięki platformie Heritage Auctions doszło do niecodziennego wydarzenia - padł kolejny rekord w kwestii najdrożej sprzedanej gry wideo w historii. Tym razem kwota, którą (zapewne) szczęśliwy posiadacz klasyki wyłożył to astronomiczne 114 tysięcy dolarów, czyli około 450 tysięcy złotych! Tytuł gry, która przebiła dotychczasowy rekord nie jest jednak zaskoczeniem dla nikogo. To Super Mario Bros. z 1985 roku oryginalnie wydane Nintendo NES. 

Idealny egzemplarz kolekcjonerski

Kolekcjonerzy potrafią nas zaskakiwać - w końcu który zwykły "śmiertelnik" mógłby w ogóle pomyśleć, aby na jedną grę wyłożyć aż tylke pieniędzy? Sama kwota nie robi jednak wrażenia, gdy weźmiemy pod uwagę, że gra jest najlepiej ocenianą produkcją na NESa i zarazem istną legendą. To ona zresztą przełożyła się na taki sukces samej konsoli. Warto tu wspomnieć, że sprzedany za tak wielkie pieniądze egzemplarz był zafoliowany, co w końcu musiało znaleźć odzwierciedlenie w kosztach. 

Poprzedni rekord

Stan Super Mario Bros. na NESa został oceniony na 9.4 na 10, czyli egzemplarz jest niemal w idealnym stanie. Poprzedni rekord, co ciekawe, również należał do dokładnie tej samej gry i to znajdującej się w podobnym stanie. Rekord padł w ubiegłym roku - produkcja została sprzedana za 100 150 dolarów. Zapewne posiadacze tamtej gry muszą być z siebie dumni, że i tak wychaczyli okazję i nie "przepłacili".

Podobne artykuły

cod warzone

Gry

Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów

Czytaj więcej >
play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >