NES konsola
Źródło: Unsplash

Oto najdroższa gra wideo w historii. Cena rzeczywiście powala

Artur ŁokietekArtur Łokietek
11 Lipca 2020

"A bo ty to tyle wydajesz na te swoje gry" - jeżeli zdarza wam się słyszeć takie słowa, przypomnijcie sobie właśnie ustanowiony rekord. Klasyczna gra na konsolę NES została sprzedana za astronomiczną sumę. Co ciekawe, poprzedni rekord również należał do tej samej produkcji.

Wydaje ci się, że dużo wydajesz na gry? W obliczu aktualnego rekordu to zapewne i tak niezwykle mała suma.

Najdroższa gra na świecie

Na aukcji przeprowadznej dzięki platformie Heritage Auctions doszło do niecodziennego wydarzenia - padł kolejny rekord w kwestii najdrożej sprzedanej gry wideo w historii. Tym razem kwota, którą (zapewne) szczęśliwy posiadacz klasyki wyłożył to astronomiczne 114 tysięcy dolarów, czyli około 450 tysięcy złotych! Tytuł gry, która przebiła dotychczasowy rekord nie jest jednak zaskoczeniem dla nikogo. To Super Mario Bros. z 1985 roku oryginalnie wydane Nintendo NES.

Idealny egzemplarz kolekcjonerski

Kolekcjonerzy potrafią nas zaskakiwać - w końcu który zwykły "śmiertelnik" mógłby w ogóle pomyśleć, aby na jedną grę wyłożyć aż tylke pieniędzy? Sama kwota nie robi jednak wrażenia, gdy weźmiemy pod uwagę, że gra jest najlepiej ocenianą produkcją na NESa i zarazem istną legendą. To ona zresztą przełożyła się na taki sukces samej konsoli. Warto tu wspomnieć, że sprzedany za tak wielkie pieniądze egzemplarz był zafoliowany, co w końcu musiało znaleźć odzwierciedlenie w kosztach.

Obrazy techgame

Poprzedni rekord

Stan Super Mario Bros. na NESa został oceniony na 9.4 na 10, czyli egzemplarz jest niemal w idealnym stanie. Poprzedni rekord, co ciekawe, również należał do dokładnie tej samej gry i to znajdującej się w podobnym stanie. Rekord padł w ubiegłym roku - produkcja została sprzedana za 100 150 dolarów. Zapewne posiadacze tamtej gry muszą być z siebie dumni, że i tak wychaczyli okazję i nie "przepłacili".

Zobacz także:

  1. Wielka promocja gier Ubisoft. Wyprzedaż przed konferencją Ubisoft Forward
  2. Gracz wydał rodzinne oszczędności na paczki w FIFA. Loot Boxy to forma hazardu?
  3. Znamy wymagania sprzętowe na PC dla Captain Tsubasa: Rise of New Champions
  4. Premiera New World przesunięta. Na nowe MMO od Amazonu musimy jeszcze poczekaćNastępny artykuł