Techgame.pl
NES konsola

Unsplash

Oto najdroższa gra wideo w historii. Cena rzeczywiście powala

11 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

"A bo ty to tyle wydajesz na te swoje gry" - jeżeli zdarza wam się słyszeć takie słowa, przypomnijcie sobie właśnie ustanowiony rekord. Klasyczna gra na konsolę NES została sprzedana za astronomiczną sumę. Co ciekawe, poprzedni rekord rów

Wydaje ci się, że dużo wydajesz na gry? W obliczu aktualnego rekordu to zapewne i tak niezwykle mała suma. 

Najdroższa gra na świecie

Na aukcji przeprowadznej dzięki platformie Heritage Auctions doszło do niecodziennego wydarzenia - padł kolejny rekord w kwestii najdrożej sprzedanej gry wideo w historii. Tym razem kwota, którą (zapewne) szczęśliwy posiadacz klasyki wyłożył to astronomiczne 114 tysięcy dolarów, czyli około 450 tysięcy złotych! Tytuł gry, która przebiła dotychczasowy rekord nie jest jednak zaskoczeniem dla nikogo. To Super Mario Bros. z 1985 roku oryginalnie wydane Nintendo NES. 

Idealny egzemplarz kolekcjonerski

Kolekcjonerzy potrafią nas zaskakiwać - w końcu który zwykły "śmiertelnik" mógłby w ogóle pomyśleć, aby na jedną grę wyłożyć aż tylke pieniędzy? Sama kwota nie robi jednak wrażenia, gdy weźmiemy pod uwagę, że gra jest najlepiej ocenianą produkcją na NESa i zarazem istną legendą. To ona zresztą przełożyła się na taki sukces samej konsoli. Warto tu wspomnieć, że sprzedany za tak wielkie pieniądze egzemplarz był zafoliowany, co w końcu musiało znaleźć odzwierciedlenie w kosztach. 

Poprzedni rekord

Stan Super Mario Bros. na NESa został oceniony na 9.4 na 10, czyli egzemplarz jest niemal w idealnym stanie. Poprzedni rekord, co ciekawe, również należał do dokładnie tej samej gry i to znajdującej się w podobnym stanie. Rekord padł w ubiegłym roku - produkcja została sprzedana za 100 150 dolarów. Zapewne posiadacze tamtej gry muszą być z siebie dumni, że i tak wychaczyli okazję i nie "przepłacili".

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >