Techgame.pl
The Medium gameplay

Steam

Wymagania sprzętowe polskiego horroru The Medium przyprawią was o dreszcze. Jest też gameplay

26 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

W trakcie ostatniej prezentacji gier na nowego Xboxa mogliśmy zobaczyć nowy zwiastun polskiego horroru psychologicznego The Medium. Teraz pojawił się również pierwszy gameplay. Bloober Team podzieliło się też wymaganiami sprzętowymi, które s

Polski horror zapowiada powiew świeżości w gatunku. Nie wszyscy jednak będą mogli w grę zagrać.

Polski horror od twórców Blair Witch Project

Polski survival horror The Medium to opracowywana przez krakowskie Bloober Team przygodowa gra wzorowana na pierwszych częściach Silent Hill. Konotacji między tymi dwoma produkcjami jest jednak więcej - zarówno do SH, jak i The Medium muzykę tworzy Akira Yamoka, czyi legendarny japoński kompozytor (polska gra doczeka się jednak dwóch ścieżek dźwiękowych - drugą skomponuje Arkadiusz Reikowski. Ponadto w grze wystąpią znane nam twarze, czyli Weronika Rosati i Marcin Dorociński. 

Nowy gameplay The Medium

Niedługo po pokazie gier na nowego Xbox'a dostaliśmy pierwszy oficjalny gameplay z The Medium. Pokazano w nim przede wszystkim główną mechanikę rozgrywki, którą promowana jest produkcja. Chodzi tu o mechanikę "dwóch światów" - główna bohaterka jako medium może przebywać w realnym świecie, jak i duchowym, przypominającym nieco obrazy Beksińskiego i to nawet w tym samym momencie. Zdecydowano się podzielić ekran na dwie części, a my sterować będziemy jedną postacią w dwóch światach naraz. Pomoże to m.in. w rozwiązywaniu zagadek czy zdobywaniu informacji fabularnych. 

Wymagania sprzętowe na PC

I tu się zaczynają schodki... Bloober Team poinformowało, że gra na Xbox'ie Series X utrzyma poziom 30 fps w 4K. Nie jest to niestety nic imponującego, gdyż część zapowiedzianych produkcji będzie mogła hulać nawet w 60 fpsach. Jest to podyktowane użytą technologią, gdyż zgodnie z mechaniką "dwóch światów" renderowane są dwie mapy naraz (jedna w świecie realnym, jedna w duchowym). Z tego samego względu gra na PC będzie wymagać zaskakująco mocnego sprzętu:

Minimalne wymagania:OS: Windows 10 (64-bit);CPU: Intel Core i5-6600 | AMD Ryzen 5 2500X;GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | AMD Radeon R9 390X;RAM: 8 GB;HDD: 30 GB.

Zalecane wymagania:OS: Windows 10 (64-bit);CPU: Intel Core i5-9600 | AMD Ryzen 7 3700X;GPU (Full HD): NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti | Radeon RX Vega 56;GPU (4K): NVIDIA GeForce RTX 2070 | Radeon RX 5700 XT;GPU (4K + RTX): NVIDIA GeForce RTX 2080;RAM: 16 GB;HDD: 30 GB.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >