Windows 10 dziury
Źródło: Pixabay

Ogromne dziury w Windows 10. Microsoft wyjaśnia

Artur ŁokietekArtur Łokietek
9 Września 2020

Microsoft ponownie przedstawił nam rozwiązania problemów z ich flagowym systemem Windows 10. Tym razem doczekaliśmy się imponującej liczby poprawek. Problem w tym, że kolejne wciąż są wykrywane, a Microsoft zdaje się trochę nie nadążać z naprawianiem systemu.

Windows jest, jaki jest. Popularny, łatwy w użytkowaniu, a zarazem często dziurawy i wymagający jeszcze sporej ilości pracy. Poszukiwacze dziur nie mogą jednak narzekać na brak pracy.

Dziurawe okna

Patch Tuesday to inicjatywa Microsoftu, podczas której we wtorki na początku miesiąca wypuszczane są nowe aktualizacje dla flagowego systemu Windows 10. Oczywiście wraz z każdą aktualizacją dostajemy pełną rozpiskę tego, co gigant z Redmond naprawił. W tym miesiącu dostaliśmy zadziwiająco długą listę poprawek, gdyż łącznie jest ich aż 129. Co szczególnie ważne, aż 20 z nich to krytyczne luki w zabezpieczeniach, które stanowią olbrzymie zagrożenie dla naszej prywatności i naszego komputera. O problemach z zabezpieczeniami Microsoft często dostaje cynk od specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa, a nawet domorosłych hakerów analizujących newralgiczne punkty systemu.

Następny artykuł