Microsoft Edge
Źródło: wikipedia.com

Czy to koniec memów z Internet Explorerem? Edge wchodzi na Androida

Kuba WielochKuba Wieloch
12 Lipca 2020

Już wkrótce na Androidzie zawita nowa przeglądarka, która może sporo namieszać. Mowa o nowym Microsft Edge w wersji 64-bitowej

Microsoft Edge na systemie Android

Nowa przeglądarka firmy Microsoft już niedługo będzie dostępna na systemie Android. Jest już dostępna w wersji beta, a to oznacza, że po naprawie błędów zawita na stałe na naszych telefonach

Architektura 64-bitowa

.
Przeglądarka na Androida idąc w słady Google Chrome, przeszła na nową architekturę. Trzeba jednak przyznać, że przejście na wersję 64-bitową zajęło Google sporo czasu. Jest to o tyle dziwne, że to właśnie Chrome wyznaczało standardy dobrej przeglądarki internetowej. Prawdopodobnie głównie ze względu na zmiany u konkurencji, Microsoft również przeszedł na wersję 64-bitówą.

Beta już dostępna

Beta Microsoft Edge pojawiła się w Google Play Store w wersji 77.0.3865.116. Warto wspomnieć, że aktualizacja jest dostępna wyłącznie dla smartfonów, które działają na Androidzie w wersji 10.
Co w zasadzie daje architektura 64-bitowa? Przeglądarki przepisane na nowej architekturze powinny działać znacznie wydajniej. Także strony powinny ładować się krócej, a samo oprogramowanie będzie zużywać mniej pamięci.

Warto patrzeć uważnie na nową przeglądarkę Microsoftu, ponieważ jest to największa konkurencja dla Google Chrome. Konkurencja, która stale wpływa na poprawę wydajności obu przeglądarek, na czym korzystają użytkownicy.

Następny artykuł