Techgame.pl
Xbox Series X event w UK

Xbox Wire - media assets

Xbox Series X rozchwytywany niemal jak PS5. Mogą pojawić się poważne problemy, Microsoft wyjaśnia

17 Listopada 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Nowej konsoli Microsoftu, Xboxa Series X, nie znajdziemy już w sklepach. Zainteresowanie jest ogromne, a produkcja ograniczona przez problemy logistyczne wywołane pandemią. Microsoft zapowiada kolejną dostawę nowych Xboxów do sklepów.

O nadchodzących problemach z dostępnością nowej konsoli Microsoftu wiadomo już od dłuższego czasu. Phil Spencer już w ubiegłym miesiącu z góry przepraszał za to, że firma nie jest w stanie sprostać tak wielkiemu popytowi na swoją konsolę. Chętni na Xboxa będą musieli uzbroić się w cierpliwość. 

Zbyt duży popyt na konsolę Xbox Series X

Problemy z dostępnością konsol nowych generacji nie są zbyt zaskakujące. Zazwyczaj przy premierze sprzętu pojawiają się komplikacje. Jedyne co można wówczas zrobić to… cierpliwie poczekać. W tym przypadku może to oznaczać kilkumiesięczne oczekiwanie.

Najbardziej rzetelną informację na temat rozwiązania problemów z dostępnością konsoli otrzymaliśmy od Tima Stuarta, dyrektora finansowego marki Xbox. Stuart wypowiedział się na konferencji Jefferies Interactive Entertainment.

“Uważam, że będziemy niedoborami dostaw jeszcze trochę po okresie świątecznym, czyli w pierwszym kwartale 2021 roku”. - zapowiada dyrektor finansowy. To najprawdopodobniej oznacza, że najdłużej oczekujący otrzymają konsolę dopiero w okolicy kwietnia przyszłego roku.

Nie tylko Microsoft napotyka trudności

Dobrą wiadomością, stawiającą amerykańskiego giganta w nieco lepszym świetle jest to, że Sony również doświadcza podobnych problemów. Wskutek wadliwej partii urządzeń, wielu klientów japońskiej firmy również poczeka na PlayStation 5 do przyszłego roku.

Xbox Series X wystarczył co prawda na nieco dłużej, bo jeszcze przez kilka dni po premierze możliwe było zamówienie konsoli. Te nadmiarowe egzemplarze oczywiście szybko się rozeszły. 

Ów proces z pewnością został przyspieszony przez pozytywne recenzje, które zalały konsolę Microsoftu. Większość graczy jest zachwyconych możliwościami nowego Xboxa. Ucichły już nawet narzekania na dość toporny wygląd urządzenia.

Xbox Series X chwalony przez recenzentów

Z jednej strony nowa konsola Microsoftu to po prostu kilkukrotnie mocniejsza wersja Xboxa One. Niby niewiele się zmieniło, a jednak różnica jest ogromna. Gracze bardzo chwalą szybkość działania konsoli oraz możliwość uruchomienia kilku gier w tle i przełączanie się między nimi w zaledwie parę sekund.

Mniej hałasu, więcej działania

Xbox Series X zasłynął również jako bardzo cicha konsola. Testy głośności wypadają bardzo dobrze, w dodatku urządzenie nagrzewa się znacznie mniej niż jego pierwowzór. Microsoftowy „Netflix” z grami (Xbox Game Pass) jest również poważnym argumentem przemawiającym za zakupem amerykańskiej konsoli.

Jak na razie bitwa konsolowych gigantów wciąż jest nierozstrzygnięta. Czekamy na kolejne dostawy urządzeń, więcej recenzji i wyniki sprzedaży z pierwszych tygodni. Zdeklasowany w ubiegłej generacji Xbox One ma szansę odegrać się na konsoli Sony. Na ostateczny werdykt jednakże przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >