Xbox Series X event w UK
Źródło: Xbox Wire - media assets

Xbox Series X rozchwytywany niemal jak PS5. Mogą pojawić się poważne problemy, Microsoft wyjaśnia

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
17 Listopada 2020

Nowej konsoli Microsoftu, Xboxa Series X, nie znajdziemy  już w sklepach. Zainteresowanie jest ogromne, a produkcja ograniczona przez problemy logistyczne wywołane pandemią. Microsoft zapowiada kolejną dostawę nowych Xboxów do sklepów.

O nadchodzących problemach z dostępnością nowej konsoli Microsoftu wiadomo już od dłuższego czasu. Phil Spencer już w ubiegłym miesiącu z góry przepraszał za to, że firma nie jest w stanie sprostać tak wielkiemu popytowi na swoją konsolę. Chętni na Xboxa będą musieli uzbroić się w cierpliwość.


Zbyt duży popyt na konsolę Xbox Series X


Problemy z dostępnością konsol nowych generacji nie są zbyt zaskakujące. Zazwyczaj przy premierze sprzętu pojawiają się komplikacje. Jedyne co można wówczas zrobić to… cierpliwie poczekać. W tym przypadku może to oznaczać kilkumiesięczne oczekiwanie.


Najbardziej rzetelną informację na temat rozwiązania problemów z dostępnością konsoli otrzymaliśmy od Tima Stuarta, dyrektora finansowego marki Xbox. Stuart wypowiedział się na konferencji Jefferies Interactive Entertainment.


“Uważam, że będziemy niedoborami dostaw jeszcze trochę po okresie świątecznym, czyli w pierwszym kwartale 2021 roku”. - zapowiada dyrektor finansowy. To najprawdopodobniej oznacza, że najdłużej oczekujący otrzymają konsolę dopiero w okolicy kwietnia przyszłego roku.

Rząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na PolakówRząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na PolakówCzytaj dalej


Nie tylko Microsoft napotyka trudności


Dobrą wiadomością, stawiającą amerykańskiego giganta w nieco lepszym świetle jest to, że Sony również doświadcza podobnych problemów. Wskutek wadliwej partii urządzeń, wielu klientów japońskiej firmy również poczeka na PlayStation 5 do przyszłego roku.


Xbox Series X wystarczył co prawda na nieco dłużej, bo jeszcze przez kilka dni po premierze możliwe było zamówienie konsoli. Te nadmiarowe egzemplarze oczywiście szybko się rozeszły.


Ów proces z pewnością został przyspieszony przez pozytywne recenzje, które zalały konsolę Microsoftu. Większość graczy jest zachwyconych możliwościami nowego Xboxa. Ucichły już nawet narzekania na dość toporny wygląd urządzenia.


Xbox Series X chwalony przez recenzentów


Z jednej strony nowa konsola Microsoftu to po prostu kilkukrotnie mocniejsza wersja Xboxa One. Niby niewiele się zmieniło, a jednak różnica jest ogromna. Gracze bardzo chwalą szybkość działania konsoli oraz możliwość uruchomienia kilku gier w tle i przełączanie się między nimi w zaledwie parę sekund.

Teleskop ARIEL będzie zaglądał w atmosfery planet pozasłonecznych. ESA rozpoczyna praceTeleskop ARIEL będzie zaglądał w atmosfery planet pozasłonecznych. ESA rozpoczyna praceCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Nowatorski projekt rosyjskiej armii. Nowy myśliwiec będzie mógł latać w kosmosie?

2. Domowa mikstura na odrobaczenie układu pokarmowego. W roli głównej sok z kiszonych ogórków


Mniej hałasu, więcej działania


Xbox Series X zasłynął również jako bardzo cicha konsola. Testy głośności wypadają bardzo dobrze, w dodatku urządzenie nagrzewa się znacznie mniej niż jego pierwowzór. Microsoftowy „Netflix” z grami (Xbox Game Pass) jest również poważnym argumentem przemawiającym za zakupem amerykańskiej konsoli.


Jak na razie bitwa konsolowych gigantów wciąż jest nierozstrzygnięta. Czekamy na kolejne dostawy urządzeń, więcej recenzji i wyniki sprzedaży z pierwszych tygodni. Zdeklasowany w ubiegłej generacji Xbox One ma szansę odegrać się na konsoli Sony. Na ostateczny werdykt jednakże przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

Rewolucyjny iPhone jednak w testach. Zaskakująca decyzja AppleRewolucyjny iPhone jednak w testach. Zaskakująca decyzja AppleCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Olaf Lubaszenko wytrwale dąży do zdrowia. Przeszedł niesamowitą metamorfozę
  2. Jesienią częściej niż zwykle jesz imbir? Miej się na baczności, możesz sobie poważnie zaszkodzić
  3. Tablety od Microsoftu tracą wsparcie. Sprawdź, które urządzenia zostaną pozbawione pomocy technicznej
  4. Rząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na Polaków
  5. Wirus z Iranu rozprzestrzenia się w sieci. Eksperci ostrzegają, można stracić ogromne pieniądze
  6. Koniec, nasi sąsiedzi zakazali hodowli kur klatkowych. A w Polsce wciąż cierpi ponad 41 mln zwierząt
  7. Musiała uciec od męża alkoholika z piątką dzieci. Pani Angelika w końcu odmieniła swoje życie

Następny artykuł