Techgame.pl
Screen z gry Microsoft Flight Simulator 2020.

Xbox

Microsoft Flight Simulator 2020: O co chodzi z płatnymi modami

19 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Microsoft postanowił w ciekawy sposób rozwiązać problematyczny temat płatnych DLC dla swojego najnowszego tytułu Flight Simulator 2020.

Przy okazji wyjaśnienia zasad działania funkcji Marketplace Partner, twórcy zapowiedzieli również datę rozpoczęcia beta testów gry.

Płatne mody

Temat dodatkowych płatności za instalowanie w grze modów stworzonych w dużej mierze przez innych graczy, to zawsze grząski grunt. Producenci próbowali wprowadzić je już między innymi do Skyrima, czyli gry, która w zasadzie powstała, żeby ją modować. Nie spotkało się to jednak ze zbyt dużym uznaniem w oczach fanów produkcji. Microsoft chce do tematu podejść trochę inaczej, chociaż nie zdradza jeszcze wszystkich szczegółów.

Microsoft wyciąga pomocną dłoń do moderów?

Symulatory lotów to bardzo charakterystyczny zakres gier. Prym wiodą tu produkcje Microsoftu, które dzięki pracy mniejszych firm programistycznych i graczy z zacięciem moderskim przez lata dostają całą masę nowego contentu zupełnie za darmo. Teraz sytuacja ma się zmienić za sprawą narzędzia Marketplace Partner. Sklep przede wszystkim będzie oferował wszystkie niezbędne narzędzia, których potrzeba sprzedawcom do kontroli swojego biznesu.

Ogromna baza na wyciągnięcie portfela

Marketplace Partner ma być dostępne dla każdego twórcy, który tworzy mody do Microsoft Flight Simulator 2020. Platforma będzie umożliwiała łatwą i szybką sprzedaż modów do symulatora lotów. Co ważne twórcy mówią, że mody będzie można sprzedawać za pośrednictwem innych platform, jednak wbudowany w grę Marketplace będzie po prostu wygodniejszy. Microsoft jak na razie nie wspomniał o tym, czy będzie pobierał za usługę prowizję. Raczej pewne jest, że tak będzie, pozostaje pytanie czy ograniczą się do kosztów utrzymania usługi, czy jednak będą próbowali uszczknąć trochę pieniędzy z każdej transakcji dla siebie.

Czas na beta testy

Początkowo Marketplace Partner będzie miał ograniczoną liczbę sprzedających, Microsoft zapewnia jednak, że domyślnie chcą, aby każdy mógł w nim sprzedawać swoje mody. Funkcja będzie testowana podczas nadchodzących beta testów, które rozpoczną się 30 lipca. Wszyscy gracze, którzy ubiegali się o członkostwo w tych testach otrzymają informacje na ten temat 23 lipca. Gra swoją premierę będzie miała 18 sierpnia bieżącego roku.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >