Ogół zagadnień związanych z wszelkiego rodzaju statkami powietrznymi. Lotnictwo dzieli się na cywilne i wojskowe.
Testy latającej taksówki Cora eVTOL zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa. Teraz, gdy sytuacja jest już względnie opanowana Wisk planuje rozpocząć testy w Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych.
Światowy transport dąży do zeroemisyjności. Samochody elektryczne nie są już tylko niedopracowanymi pojedynczymi przypadkami, a często wybieraną alternatywą wśród masowego klienta. Tak samo sytuacja się ma z ciężarówkami. Inżynierowie pracują również nad wprowadzeniem napędu elektrycznego w lotnictwie.
Alauda specjalizuje się w tworzeniu latających aut napędzanych silnikami elektrycznymi. Jak poinformowała firma, właśnie zakończyła się zbiórka funduszy pozwalających na budowę infrastruktury.
Pierwszy lot rakiety SLS został zaplanowany został na 2021 rok. Już niedługo rozpoczną się testy potężnego napędu.
Przy okazji wyjaśnienia zasad działania funkcji Marketplace Partner, twórcy zapowiedzieli również datę rozpoczęcia beta testów gry.
Pociąg, który lata. Japońska myśl technologiczna nie przestaje zadziwiać.
W początkowej fazie wprowadzania nowych dronów, będą one operowały przede wszystkim na terenie północnej Walii. Trzymiesięczne testy mają określić użyteczność nowej technologii podczas misji polegających na szukaniu zaginionych osób.
Dla przypomnienia dodamy, że oryginalny samolot Concorde osiągał prędkość dwóch Machów, a więc 2450 km/h. Samolot, który Virgin Galactic chce zbudować wspólnie z Rolls-Roycem ma osiągać prędkość 3675 km/h. W branży lotniczej się dzieje!
Zmiany zostaną wprowadzone na poziomie Unii Europejskiej i będą dotyczyły wszystkich państw członkowskich. Oznacza to, że Polska będzie się musiała do nich dostosować. Nowe zasady wydłużą listę papierkowej roboty, którą będą musieli wykonywać operatorzy dronów.
Chińska firma planuje wykorzystanie latających taksówek do sprzedaży domówPrzeprowadzono pierwsze testy nowych maszynKomercyjne loty mogą rozpocząć się nawet w przyszłym rokuNie jest tajemnicą poliszynela, że coraz bardziej zbliżamy się do futurystycznych wizji rodem z filmów z lat 80. i 90. Scena otwierająca legendarnego Łowcę Androidów do prawda nie ziściła się dokładnie w czasie, jednak latające samochody już powoli wchodzą do użytku.
Samoloty odpowiadają za aż 6% globalnej emisji gazów cieplarnianychWielka Brytania wstrzymuje plany rozbudowy lotniska HeathrowWiele krajów europejskich nałożyło podatki na linie lotniczeTransport lotniczy będzie coraz bardziej ograniczanyPodróże samolotem są dla wielu dziś tak naturalne, jak przejażdżka pociągiem. Szybkie, stosunkowo wygodne, w dodatku wcale nie tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Tak było jeszcze rok temu. Dziś wszelki ruch i turystyka są mocno ograniczone z powodu pandemii COVID-19. Ale czy po niej wszystko wróci do poprzedniego stanu? Prawdopodobnie nie.Samoloty pójdą w odstawkę?Problemem transportu lotniczego jest jego wysoka emisja CO2. Dekadę temu tępiono kopalnie węgla, gdyż były bezpośrednim zagrożeniem dla naszej planety. Polska jako jedna z nielicznych zupełnie przegapiła ten etap i dziś jest niczym czarna plama zacofania energetycznego na mapie Europy. Teraz podobny los może czekać lotniska.W obecnej chwili transport lotniczy odpowiada za około 6% gazów cieplarnianych emitowanych do atmosfery. To dużo. Na tyle dużo, że coraz więcej krajów zaczyna sobie uświadamiać, że prędzej czy później trzeba będzie podróże samolotem mocno ograniczyć. Dobitnie uświadomiła sobie to Wielka Brytania, kiedy rok temu zablokowała fundusze, które miały posłużyć na rozbudowę lotniska Heathrow.