Techgame.pl > Gry > Lot samolotem w wirtualnej rzeczywistości. Microsoft Flight Simulator wchodzi na nowy poziom
Gabriela Sicińska
Gabriela Sicińska 19.03.2022 05:19

Lot samolotem w wirtualnej rzeczywistości. Microsoft Flight Simulator wchodzi na nowy poziom

Screen z gry Microsoft Flight Simulator
igdb.com
  • Microsoft Flight Simulator otrzyma wsparcie technologii VR

  • Aktualizacja gry wyjdzie 23 grudnia 2020

  • Symulator lotów Microsoftu to najlepsza gra w swojej kategorii

  • Gra będzie kompatybilna z większością headsetów VR

Microsoft Flight Simulator to produkcja Asobo Studio, które zabłysnęło wydaniem świetnie napisanej gry przygodowej - A Plague Tale: Innocence, która podbiła serca graczy w ubiegłym roku. Tegoroczna produkcja francuskiego zespołu również zachwyciła, choć w zupełnie inny sposób. Dała graczom możliwość zwiedzenia całej Ziemi, siedząc za sterami jednego z wiernie odwzorowanych modeli współczesnych pojazdów lotniczych.

Microsoft Flight Simulator dostanie wsparcie VR

Gdy symulator lotu studia Asobo ukazał się w sierpniu bieżącego roku, z miejsca podbił serca fanów. Produkcja charakteryzuje się genialną grafiką, co jest niezwykle ważne w produkcji, której największą atrakcją są właśnie piękne widoki. Do tego dochodzi jeszcze naprawdę przyjemna i realistyczna fizyka sterowania samolotami i mamy przepis na sukces.

Już niebawem, bo 23 grudnia 2020, tytuł otrzyma wsparcie technologii VR. Oznacza to, że już za kilka dni będzie można podziwiać najdalsze zakątki naszej planety w wirtualnej rzeczywistości. Ta nowość wprowadzi grę na zupełnie nowy poziom doznań, a pamiętajmy, że nawet podczas gry na tradycyjnym ekranie Microsoft Flight Simulator potrafił zapierać dech w piersiach.

Fenomen symulatora lotów Microsoftu

Seria symulatorów lotniczych święciła swoje największe tryumfy w 2006 roku, kiedy wyszedł Microsoft Flight Simulator X. Gra była świetna, jak na swoje czasy, i przez 6 lat nie podjęto się wypuszczenia kolejnej odsłony cyklu.

W 2012 roku została podjęta próba stworzenia godnej kontynuacji i światło dzienne ujrzał Microsoft Flight, ale gracze zgodnie postanowili wymazać z pamięci jego istnienie, ze względu na zbyt bolesne doświadczenia z owym tytułem. Stąd przyjmuje się, że tegoroczny symulator lotów Microsoftu jest pierwszą grą z tego cyklu od 2006 roku.

Microsoft zabiera nas w podróż dookoła świata

Microsoft Flight Simulator z 2020 roku pozwala nam zwiedzić całą Ziemię. Dosłownie. Powierzchnia naszej planety jest generowana za pomocą sztucznej inteligencji, która działa na podstawie zdjęć satelitarnych oraz chmury danych Azure. Dzięki temu uzyskujemy pełny obraz planety.

Gra pozwala nawet przelecieć nad swoim własnym domem. Oczywiście nie będzie on odwzorowany idealnie, niemniej rozpoznanie go nie powinno sprawić nam problemów. Dodajmy do tego możliwość podróżowania 20 różnymi samolotami oraz 37 tysięcy lotnisk, z których możemy korzystać. Gra brzmi i wygląda naprawdę imponująco.

Symulator lotu w VR

Co prawda twórcy gry jeszcze przed jej premierą zapowiadali, że za jakiś czas pojawi się również jej wersja VR, jednakże dopiero dwa dni temu ogłoszono konkretną datę. Niemałym zaskoczeniem była jej bliskość, gdyż będziemy mogli latać w wirtualnej rzeczywistości już od 23 grudnia.

Twórcy opowiadają o nowych możliwościach gry w poniższym materiale, który został opublikowany w serwisie YouTube. Odcinek skupia się w całości na temacie VR, co dobrze przedstawia doznania, których będą mogli niebawem doświadczyć posiadacze gogli wirtualnej rzeczywistości.

Asobo Studio podkreśla, że gra będzie w pełni kompatybilna z większością dostępnych kontrolerów, jak i headsetów VR. Wśród nich zostały wymienione sztandarowe marki, takie jak Windows Mixed Reality, Steam VR czy Oculus.

Tagi: VR Microsoft
Powiązane