Techgame.pl
Microsoft Teams

Microsoft

Microsoft Teams z kolejnymi zmianami. Nowe funkcje mają zwiększyć komfort użytkowania

10 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

To, jak bardzo potrzebujemy takich programów jak Microsoft Teams, pokazał nam dopiero koronawirus. Aplikacja wraz ze wzrostem popularności doczekać się ma paru ciekawych nowych funkcji. Najważniejsze - zaprezentowany zostanie "Widok Dynamiczny

  • Program Microsoft Teams ma dostać kolejne poprawki i nowe funkcje

  • Jedną z nich będzie "Widok Dynamiczny"

  • Będzie on dbał o lepszą przejrzystość w trakcie prezentacji pokazując osoby mówiące

  • Nowa aktualizacja pojawić się ma w marcu

Microsoft Teams wraz z wieloma innymi podobnymi programami, były w pewien sposób nieoceniane. No bo w końcu gdyby nie one, to w trakcie pandemii i globalnego lockdownu mało kto mógłby z powodzeniem prowadzić firmę czy monitorować jej działalność. 

Teams to dzisiejszy must-have

Oczywiście użytkowanie różnego rodzaju aplikacji czy programów do przeprowadzania spotkań online czy prezentacji ma znacznie dłuższą tradycję. W końcu wiele osób pracujących na co dzień z domu może za ich pomocą być w ciągłym kontakcie ze zleceniodawcami czy współpracownikami. 

Teraz jednak, gdy COVID-19 poważnie naruszył strukturę znanego nam świata i jego reguł, aplikacje takie jak Teams okazują się niewiarygodnie wręcz niezbędne. Cieszy więc, że ich twórcy dostrzegają skokowy wzrost ich popularności - coraz więcej firm kieruje się w stronę nowoczesnych rozwiązań. 

A gdy taki Microsoft odnotował nagłe zainteresowanie swoim Teams, postanowił działać. Aplikacja jest więc nieustannie rozwijana i ulepszana. Tym razem znów możemy spodziewać się paru ciekawych funkcji i usprawnień, jednak najważniejsza rzecz to zupełnie nowy "Widok Dynamiczny".

Kafelki będą Ci skakać po ekranie

Oczywiście samo Teams to nie tylko aplikacja potrzebna do przeprowadzania różnego rodzaju spotkań, ale przede wszystkim prezentacji. Nie da się jednak zaprzeczyć, że często są one dość niewygodnie przedstawiane, a my nawet nie wiemy, kto prowadzi prezentację lub w danym momencie zabiera głos. 

Wszystko dlatego, że do tej pory w Teams każda osoba biorąca udział w konferencji była widoczna w formie listy pod lub obok głównego okna z prezentacją. Trzeba było patrzeć na każdą osobę, aby dowiedzieć się, kto właśnie zabiera głos. Niezbyt to wygodne, ale na szczęście nowy "Widok Dynamiczny" ma nam w tym pomóc.

Wszystko dzięki temu, że teraz będziemy mogli dowolnie modyfikować zawartością widoczną na ekranie. Każde kafelki (prezentacja, inni członkowie konwersacji) będą mogły być dowolnie przestawiane i skalowane, co znacznie ułatwi nam prowadzenie rozmów i pozwoli na większą przejrzystość. 

Dynamizm

To jednak nie wszystko, albowiem nowa funkcja nie będzie wymagała naszej ingerencji. "Widok Dynamiczny" ma działać samodzielnie, odpowiednio wykrywając osoby zabierające głos czy prowadzące prezentację a nawet podnoszące rękę do góry w celu zabrania głosu. Wtedy kafelek z tą osobą będzie lepiej widoczny.

Wszyscy fani Teams muszą jednak uzbroić się w cierpliwość - zgodnie z tym, co twierdzi Microsoft, nowe funkcje w Teams tak jak i naprawa kolejnych błędów czy poprawa stabilności, mają zadebiutować dopiero w marcu bieżącego roku. Jednak osobiście uważam, że akurat opłaca się na to czekać. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >