Microsoft Teams
Źródło: youtube.com/Uniwersytet Łódzki/kadr z filmu

Ważne zmiany w Microsoft Teams. Użytkownicy otrzymają nowe funkcje, spora aktualizacja

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
2 Listopada 2020

Epidemia koronawirusa wysłała miliony pracowników do domów. Z pomocą pospieszyły im ochoczo przeróżne narzędzia do pracy zdalnej. Jedną z nich jest Microsoft Teams - aplikacja umożliwiająca komfortową, zespołową pracę zdalną. Developer odpowiada na pojawiające się potrzeby użytkowników i już niebawem wprowadzi nowe funkcje Teamsów.

Sytuacja na świecie bardzo sprzyja rozwojowi usług online. Przez internet możemy już kupić w zasadzie wszystko, a ostatnie miesiące obfitowały w nowinki umożliwiające wspólne, zdalne oglądanie filmów czy granie w planszówki. Jednakże największą popularnością cieszą się narzędzia i środowiska wspomagające pracę zdalną. Wśród nich przoduje Microsoft Teams.


Nowe możliwości Microsoft Teams


Jedną ze zmian, którą zobaczymy na ekranach już w listopadzie będzie nowa szata Teamsów. Styl Fluent Design będzie można zobaczyć, korzystając z aplikacji w przeglądarce internetowej. Niestety nie ma jeszcze informacji o odświeżeniu wyglądu aplikacji mobilnej.

Uwaga, do Polaków dzwoni tajemniczy numer telefoniczny. Nie należy do telemarketerów, jest bardzo ważnyUwaga, do Polaków dzwoni tajemniczy numer telefoniczny. Nie należy do telemarketerów, jest bardzo ważnyCzytaj dalej


Zmiany, zmiany, zmiany


Microsoft od dawna zapowiadał wprowadzenie nowych funkcji. Okazuje się, że nie do końca będą faktycznie „nowe”. Nowe w aplikacji Teams - owszem. Jednakże pracownicy korzystający z usług Microsoftu od dawna już używają Projektu i Przewodnika.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos

2. Szpitale znalazły się w martwym punkcie. Ani jednego wolnego respiratora w całym regionie

Stare narzędzia nowymi funkcjami


Zarówno aplikacja Projekt, jak i Przewodnik były od dawna dostępne dla firm w ramach pakietu Office 365. Amerykański gigant postawił tym razem nie na innowacje, a na wygodę. Zwiększony komfort pracy zapewni fuzja Teamsów ze wspomnianymi aplikacjami. Zostaną one dodane jako karty, do których dostęp do nich będą mieli wszyscy użytkownicy kanału.


Dzięki połączeniu tych programów, możliwości Microsoft Teams zostaną znacznie zwiększone. Aplikacja już wcześniej miała bogatą ofertę, gdyż umożliwiała wideokonferencje, udostępnianie innym swojego ekranu i plików oraz inne podobne aktywności. Teraz stanie się profesjonalnym narzędziem pracy projektowej.


Jak to działa?


Włączenie do Teamsów nowych aplikacji pozwala cieszyć się ich funkcjami bez potrzeby przełączania się na nie. Dzięki temu wszystko, co potrzebne w pracy będziemy mieli w jednym miejscu. Co dokładnie dodano?

Premiery kolejnych gier przesunięte. Wszystko przez Cyberpunka, CD Projekt Red sporo namieszałoPremiery kolejnych gier przesunięte. Wszystko przez Cyberpunka, CD Projekt Red sporo namieszałoCzytaj dalej


Zgrany duet


Aplikacja Projekt została stworzona do poprawy wydajności zespołu pracującego nad wspólnym zadaniem. Dzięki niej możliwe jest organizowanie i planowanie projektów wraz z automatycznym zarządzaniem terminami.


Z kolei aplikację Przewodnik można nazwać rozszerzeniem Projektu - oprogramowanie ma bowiem ułatwić nam jednoczesne prowadzenie kilku projektów. Obejmuje to takie udogodnienia, jak łatwy podgląd postępów, łączenie kilku projektów czy udostępnianie ich statusów.


Microsoft Teams na naszych oczach staje się kompletnym narzędziem do pracy projektowej. Z dodanymi aplikacjami tworzy niezwykle funkcjonalne trio, znacząco podnoszące komfort pracy zdalnej. Zmiany wejdą już w listopadzie. Zainteresowani nowymi funkcjami mogą już teraz przejrzeć poradnik korzystania z aplikacji na oficjalnej stronie Microsoftu.

Niesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumieniaNiesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 39 tys. osób otrzyma bony w kwocie do 700 złotych. Lidl i Kaufland przygotowały prezent na zbliżające się święta
  2. Policjanci podejrzewali porwanie - prawda była zupełnie inna
  3. Stare telewizory oraz meble z PRL mogą być warte fortunę. Ich koszt osiąga nawet kilka tysięcy złotych, są w domach wielu Polaków
  4. Pociąg przyszłości osiągnął zawrotną prędkość. Maszyna wygląda jak pocisk, Japończycy znów zaskoczyli
  5. Apple dodało niezwykłą funkcję do swoich smartfonów. Większość osób nie ma o niej pojęcia
  6. Kot przeszkodził w zajęciach online. Nauczycielka rzuciła nim, wszystko się nagrało
  7. Mocna akcja pod finałowym zdjęciem z "Rolnik szuka żony". Komentarze zabolały

Następny artykuł