Techgame.pl
Microsoft Teams

youtube.com/Uniwersytet Łódzki/kadr z filmu

Ważne zmiany w Microsoft Teams. Użytkownicy otrzymają nowe funkcje, spora aktualizacja

2 Listopada 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Epidemia koronawirusa wysłała miliony pracowników do domów. Z pomocą pospieszyły im ochoczo przeróżne narzędzia do pracy zdalnej. Jedną z nich jest Microsoft Teams - aplikacja umożliwiająca komfortową, zespołową pracę zdalną. Develope

Sytuacja na świecie bardzo sprzyja rozwojowi usług online. Przez internet możemy już kupić w zasadzie wszystko, a ostatnie miesiące obfitowały w nowinki umożliwiające wspólne, zdalne oglądanie filmów czy granie w planszówki. Jednakże największą popularnością cieszą się narzędzia i środowiska wspomagające pracę zdalną. Wśród nich przoduje Microsoft Teams. 

Nowe możliwości Microsoft Teams

Jedną ze zmian, którą zobaczymy na ekranach już w listopadzie będzie nowa szata Teamsów. Styl Fluent Design będzie można zobaczyć, korzystając z aplikacji w przeglądarce internetowej. Niestety nie ma jeszcze informacji o odświeżeniu wyglądu aplikacji mobilnej.

Zmiany, zmiany, zmiany

Microsoft od dawna zapowiadał wprowadzenie nowych funkcji. Okazuje się, że nie do końca będą faktycznie „nowe”. Nowe w aplikacji Teams - owszem. Jednakże pracownicy korzystający z usług Microsoftu od dawna już używają Projektu i Przewodnika.

Stare narzędzia nowymi funkcjami

Zarówno aplikacja Projekt, jak i Przewodnik były od dawna dostępne dla firm w ramach pakietu Office 365. Amerykański gigant postawił tym razem nie na innowacje, a na wygodę. Zwiększony komfort pracy zapewni fuzja Teamsów ze wspomnianymi aplikacjami. Zostaną one dodane jako karty, do których dostęp do nich będą mieli wszyscy użytkownicy kanału.

Dzięki połączeniu tych programów, możliwości Microsoft Teams zostaną znacznie zwiększone. Aplikacja już wcześniej miała bogatą ofertę, gdyż umożliwiała wideokonferencje, udostępnianie innym swojego ekranu i plików oraz inne podobne aktywności. Teraz stanie się profesjonalnym narzędziem pracy projektowej.

Jak to działa?

Włączenie do Teamsów nowych aplikacji pozwala cieszyć się ich funkcjami bez potrzeby przełączania się na nie. Dzięki temu wszystko, co potrzebne w pracy będziemy mieli w jednym miejscu. Co dokładnie dodano?

Zgrany duet

Aplikacja Projekt została stworzona do poprawy wydajności zespołu pracującego nad wspólnym zadaniem. Dzięki niej możliwe jest organizowanie i planowanie projektów wraz z automatycznym zarządzaniem terminami.

Z kolei aplikację Przewodnik można nazwać rozszerzeniem Projektu - oprogramowanie ma bowiem ułatwić nam jednoczesne prowadzenie kilku projektów. Obejmuje to takie udogodnienia, jak łatwy podgląd postępów, łączenie kilku projektów czy udostępnianie ich statusów. 

Microsoft Teams na naszych oczach staje się kompletnym narzędziem do pracy projektowej. Z dodanymi aplikacjami tworzy niezwykle funkcjonalne trio, znacząco podnoszące komfort pracy zdalnej. Zmiany wejdą już w listopadzie. Zainteresowani nowymi funkcjami mogą już teraz przejrzeć poradnik korzystania z aplikacji na oficjalnej stronie Microsoftu.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >