Techgame.pl
Bank Millennium S.A.

wikimedia commons

Bank Millennium ostrzega. Dostęp do kont klientów będzie utrudniony, lepiej wypłacić pieniądze

3 Października 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Bank Millennium wydał oświadczenie skierowane do swoich klientów. Planowana jest przerwa techniczna, która uniemożliwi korzystanie z kont bankowych. Odbędzie się ona w niedzielę 4 października w godzinach od 1:00 do 4:00 w nocy.

Jak wynika z informacji udostępnionych przez bank Millennium, w nocy 4 października niemożliwe będzie korzystanie z usług. Wszystko przez prace konserwacyjne, które odbędą się między godziną 1:00 a 4:00 w nocy. W trakcie prac możliwe będą wyłącznie płatności z użyciem karty oraz fizyczne.

Przerwa techniczna w banku Millennium

W oficjalnym komunikacie klienci Millennium dowiadują się, że mogą napotkać utrudnienia w trakcie logowania się na ich internetową stronę. Dodatkowo uniemożliwione będzie wykonywanie przelewów i korzystanie z szeregu usług świadczonych przez bank.

Niedziałające usługi

Podczas przerwy wynikającej z konserwacji systemów, niemożliwe będzie używanie następujących funkcji bankowych:Płatności BlikMillenet i aplikacja mobilnaPłatności kartami w internecie (debetowe, kredytowe i korporacyjne)Przelewy (w tym internetowe, natychmiastowe Express Elixir)TeleMillennium (zlecenia transakcji)

Lepiej wypłacić gotówkę

Przerwa techniczna będzie sporym utrudnieniem dla klientów banku Millennium. Warto rozważyć wypłatę gotówki, ponieważ konserwacja wyłączy z działania większość usług bankowych. Odczują to przede wszystkim klienci pracujący w porze nocnej. Możliwe jest jednak zaplanowanie przelewów z wyprzedzeniem, co przy odpowiednim zaplanowaniu zniweluje szkody dla klientów.Bank Millennium przeprasza swoich klientów za wszelkie utrudnienia wynikające z planowych konserwacji.

- Serdecznie przepraszamy za wszelkie utrudnienia. Postaramy się jak najszybciej przywrócić pełną dostępność systemu. Zachęcamy również do wcześniejszego wykonania ważnych płatności — informuje na swojej stronie zespół Banku Millennium

Bank Millennium S.A.

Bank Millennium SA jest instytucją komercyjną z siedzibą w Warszawie. Został on utworzony w 1989 roku jako Bank Inicjatyw Gospodarczych SA. W 2019 roku 31 maja Bank Millennium SA przejął Euro Bank w wyniku nabycia 99,79% akcji, które kupił od Société Générale. Tego samego roku nastąpiła fuzja, dokładnie 1 października, dzięki czemu te dwie jednostki stały się jednym bytem. W roku 2018 Bank Millennium został uplasowany na 7 miejscu w Polsce pod względem wartości aktywów.

Podobne artykuły

Karty kredytowe z kłódką leżące na klawiaturze laptopa.

Bezpieczeństwo

PKO BP ostrzega, pieniądze znikają z kont. Ataki hakerskie, dotyczy wszystkich klientów

Czytaj więcej >
zus

Bezpieczeństwo

ZUS: Gigantyczny problem. Internetowa platforma korzysta z technologii, która za miesiąc przestanie działać

Czytaj więcej >
Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
android

Bezpieczeństwo

Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami

Czytaj więcej >
Millennium

Bezpieczeństwo

Bank Millennium ostrzega przed oszustami. Łatwo się nabrać, pieniądze klientów znikają z kont

Czytaj więcej >
materiał ilustracyjny

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na fałszywe wezwanie do zapłaty

Czytaj więcej >