Techgame.pl
Minecraft

materiały prasowe

Granie na klawiaturze i myszce do przeżytek. Youtuber ukończył Minecraft używając pianina

7 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Po co wydawać pieniądze na coraz to nowsze kontrolery, skoro klasyczne pianino świetnie sprawdzi się w tej roli? YouTuber pochwalił się swoim osiągnięciem. Ukończył on Minecrafta przy pomocy instrumentu, a to wszytko w akompaniamencie oryginalnej muzyki.

Minecraft to produkcja wybitna - pobudza twórczość znacznie mocniej, niż sami twórcy mogliby kiedykolwiek przypuszczać. 

Minecraft za pomocą pianina

Gdy wejdziecie na subreddita Minecrafta, znajdziecie tam nie tylko prężną społeczność graczy, ale też niewyobrażalnie wielką liczbę epickich dokonań graczy. Ostatnie takie osiągnięcie należy do YouTubera u/Jachael123_, który pochwalił się krótkim filmikiem pokazującym przejście całego Minecrafta przy pomocy klasycznego instrumentu, czyli pianina. Nie tylko udało mu się wybudować domek, ale pokonał on również Ender Dragona, czym oficjalnie odniósł zwycięstwo. Wszystko zajęło mu (i chyba "jedynie" to dobre słowo) siedem i pół godziny. TU znajdziecie filmik z całego dokonania.

Kreatywność graczy Minecrafta

Powyżej możecie sami sprawdzić niespełna 10-minutowy montaż, który podsumowyje całe dokonanie gracza. We własnym wątku odpowiedział on i wyjaśnił, jak udało mu się tego dokonać. Tłumaczy on, że wszystko tak naprawdę zawdzięcza programowi Bome MIDI Translator Pro, który pozwolił na zmapowanie sterowania pod konkretne klawisze pianina. Co ciekawe, samo sterowanie myszką również przypisał on do pianina, co, jego zdaniem, przypomina trochę sterowanie padem. Całe dokonanie jest naprawdę godne pozazdroszczenia. Do tej pory Minecraft okazał się istną wylęgarnią talentów. Gracze nie tylko budują i kreują w samej produkcji, ale również inspiruje ona ich do poszukiwania kolejnych granic do przekroczenia. Nic więc dziwnego, że gra studia Mojang już na zawsze kojarzona będzie z jednym z największych dokonań dziedzinie elektronicznej rozrywki.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >