Techgame.pl
Red Dead Redemption 2 jeźdźcy na koniach

rockstargames.com

Mod "Hot Coffee" powrócił i zaraz zniknął. Red Dead Redemption 2 miało swoją własną gorącą kawę

27 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Read Dead Redemption 2 dostał moda "Hot Coffee", który symuluje w grze seks. Pierwszy taki mod dostało GTA: San Andreas, a na producentów spadała wtedy fala krytyki. Rockstar zdołał usunąć moda, ale twórca zaciekle się broni

Pamiętacie te czasy, gdy jako CJ w Grand Theft Auto: San Andreas goniliśmy za pociągiem? Albo jak wykradaliśmy tajny rządowy projekt? Ah, to były czasy! Niektórzy być może z tą częścią cyklu skojarzą jeszcze jeden ikoniczny moment - gdy media odkryły czym jest ten cały "Hot Coffee" o którym jest tak głośno w środowisku moderskim. Ten element gameplayu, który twórcy zaimplementowali do gry, ale w ostateczności go zablokowali, okazał się minigierką, w której dbamy o poprawne ruchy CJ'a podczas obcowania z dziewczyną. PC'towi gracze nie darowaliby sobie, gdyby nie skorzystali z narzędzi moderskich, dzięki którym ukryta mechanika stała się dostępna dla każdego zainteresowanego. Media rzuciły się na Rockstar, oskarżając firmę o sprowadzanie pomiotów piekielnych i niechybnej zagłady na ludzkość. Okazało się wtedy, że wybijanie tysiąców członków gangu jednak nie jest najgorszym, co może dziać się w grze wideo.

Hot Dead Redemption 2

Moder o pseudonimie Unlosing stworzył wersję "Hot Coffee" dla najnowszej produkcji studia Rockstar, czyli Red Dead Redemption 2. Nie musimy nawet starać się udawać, że w pełni ubrane postacie i koślawe animacje w jakiś sposób reprezentują sobą akt seksualny. Mimo wszytko nie spodobało się to deweloperom, którzy wystosowali do twórcy moda prośbę o jego usunięcie. Zasłaniali się tym samym zasadami z regulaminu gry, który "zabrania takich czynności jak dekompilacja, przygotowywanie prac opartych na kodzie lub inne modyfikowanie oprogramowania". Fragment z regulaminu usług online'owych zabrania zaś "tworzenia, przesyłania lub publikowania przez użytkowników treści wulgarnych, obscenicznych lub seksualnych".

Rockstar się złości

Twórca moda odpiera zarzuty firmy, tłumacząc, że mod nie zawiera w sobie żadnej nagości ani nie wyniknął z integrowania w kod gry, bo wszelkie modele i animacje postaci pochodzą z jednej z misji, która znajduje się w grze, a dźwięki są po prostu jękami postrzelonych NPCów. Po paru dniach okazało się jednak, że mod zniknął ze strony Nexus mods, jednak nie wystosowano oficjalnego komunikatu.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >