Mortal Shell
Źródło: steam

Mortal Shell: Znamy datę premiery

Kuba WielochKuba Wieloch
6 Sierpnia 2020

W końcu poznaliśmy datę premiery nowego soulslike'a studia Cold Symmetry

Premiera już niebawem


Okazuje się, że Mortal Shell zagramy o wiele wcześniej niż myśleliśmy. Debiutancka produkcja firmy Cold Symmetry ukaże się jeszcze w tym miesiącu, jednak jest pewien haczyk.

Polska kolonia na Marsie? Chińczycy pieją z zachwytuPolska kolonia na Marsie? Chińczycy pieją z zachwytuCzytaj dalej

Debiutancka gra studia Cold Symetry


Cold Symetry to studio, które teoretycznie nie ma jeszcze doświadczenia w produkcji gier, Mortal Shell jest ich pierwszy, niezwykle głośnym tytułem. Są to jednak tylko pozory, bo twórcy gry w rzeczywistości są "starymi wyjadaczami" i produkowali takie tytuły AAA jak seria Call of Duty czy Ghost of Tsushima. Także sami sobie stawiają niezwykle wysoką poprzeczkę.

Kolejny klon Dark Souls? Niekoniecznie

Mortal Shell jest soulslike'iem nawiązującym mechanikami do Dark Souls firmy From Software. Gra cechuje się niezwykle wysokim poziomem trudności i unikalnymi mechanikami RPG. Nowością zaprezentowaną przez debiutantów jest, chociażby możliwość kontrolowania ciał poległych wojowników i przejmowanie ich zdolności w walce. Co ciekawe bohater, w którego się wcielimy, nie posiada fizycznej powłoki.

Mrówki stworzyły żywy most by napaść na gniazdo os. Niesamowite nagranieMrówki stworzyły żywy most by napaść na gniazdo os. Niesamowite nagranieCzytaj dalej

Data premiery


Gra zadebiutuje 18 sierpnia na platformie Epic Games Store. Będzie ona dostępna na PC, Xbox One oraz PlayStation 4. Koszt preorderu w Epic Storze wynosi 99 zł. Warto tutaj jednak nadmienić, że premiera PC dotyczy wyłącznie Epic Games Store, a na Steam i GOG zagramy w nią dopiero w roku 2021.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska kolonia na Marsie? Chińczycy pieją z zachwytu
  2. "Kosmici" kryją się na dnie oceanów. Niesamowite nagranie niezwykle rzadkiego osobnika
  3. Mrówki stworzyły żywy most by napaść na gniazdo os. Niesamowite nagranie
  4. Ogromna dziura wypełniona kwasem. Jest tak duża, że widać ją z kosmosu

Następny artykuł