upał
Źródło: Canva

Nadciągają upały – jak się schłodzić?

Barbara DaszutaBarbara Daszuta
17 Czerwca 2020

Co roku, już w pierwszej fali upałów, ze sklepowych magazynów znikają klimatyzatory, wentylatory i wiatraczki. Kto pierwszy, temu będzie chłodniej. Najlepsze modele w atrakcyjnych cenach zdobędziesz robiąc zakupy jak najwcześniej.

Aby nieco ułatwić wybór ulubionego sposobu na ochłodę w nadchodzące lato, przygotowaliśmy przegląd najciekawszych urządzeń i okazji cenowych. Sprawdź, co zachwyciło naszą Redakcję.

Klimatyzacja

Kiedyś montowane tylko w biurach, teraz klimatyzatory stają się coraz bardziej popularne w domach i mieszkaniach prywatnych. Ich przystępna cena, kompaktowa budowa i łatwy montaż zachęca do takiej inwestycji. Nawet nieduże urządzenia, szybko obniżą temperaturę nie robiąc przy tym zbyt dużego hałasu. Większość klimatyzatorów ma pilota, timer i tryb nocny.

Klimatyzator wolnostojący, z funkcją wentylatora [sprawdź niższą cenę]
Najlepsza okazja: Klimatyzator wolnostojący ELECTROLUX [teraz tańszy o 700 zł]

Klimator to alternatywa dla klimatyzatorów. Wiele osób spotyka się tutaj z tą nazwą po raz pierwszy, ale urządzenie jest stosunkowo popularne i dobrze znane większości z nas. Proponowany przez nas klimator ma 3 funkcje: chłodzenie, wentylację i nawilżanie powietrza. Niedrogie rozwiązanie, które pozwoli odczuć ulgę w upalne dni tym, którzy chcą uniknąć przesuszenia powietrza. Kupując dwa produkty, otrzymujesz zniżkę w wysokości 22%.

Klimator RAVANSON KR-2011 [niska cena]
Klimator SENCOR SFN 9011SL [darmowy transport]

Wentylatory

Wentylatorpodłogowy kiedyś jako zło konieczne stawał koślawo i szpecił nasze biura i mieszkania. Producenci znacząco podnieśli jakość nawet tych niskobudżetowych modeli. W przystępnej cenie możemy kupić wydajny wentylator o zachwycającym designie, który zapewni ulgę w upalne dni i będzie ozdobą naszej przestrzeni.

Na uwagę absolutnie zasługuje futurystyczny wentylator, w którym została zastosowana nowa bezłopatkowa technologia. Jest to najcichsza i bezpieczna wentylacja, a urządzenie to kochają rodzice małych dzieci i opiekunowie ciekawskich czworonogów.
Wentylator bezłopatkowy DYSON AM 07 [zobacz online]

Spośród wentylatorów z tradycyjnym systemem łopatkowym wybraliśmy:
Wentylator podłogowy w stylu retro, w modnym miedzianym kolorze [zobacz]
Wentylator wieżowy z opcją jonizacji powietrza [zobacz]
Wentylator 2w1 z nawiewem i nawilżaniem powietrza [zobacz]
Elegancki wentylator osadzony na stylowym statywie [zobacz]

Wybór Redakcji: Wentylator kultowej szwajcarskiej marki, z naturalną bambusową obudową, swoim designem zachwyca miłośników ekologicznych rozwiązań i nowoczesnych przestrzeni. Zobacz w sklepie online: Wentylator STADLER FORM OTTO

Wiatraczki to niedrogie rozwiązanie przede wszystkim dla osób lubiących gadżety. Interesującą propozycją jest przenośny wiatraczek z podstawką na biurko [zobacz tutaj]. Możesz go zabrać ze sobą poza biuro w dowolne miejsce. Drugą propozycją jest świecący wiatraczek na USB [zobacz] – zabawna i chyba najtańsza możliwa opcja wybierana przez tych, którzy potrzebują chwilowej ochłody podczas pracy przy laptopie.

Dodatkowe sposoby schładzania:

W oknach, szczególnie tych od strony południowej, możemy zamontować zasłony lub rolety zaciemniające chroniące przed nagrzaniem pomieszczenia. Unikajmy ekspozycji na słońce, nie zapominajmy o nakryciu głowy. W upały wybierajmy jasne i luźne ubrania. Jeśli to możliwe, odłóżmy w czasie większy wysiłek. Częściej kontrolujmy stan zdrowia osób starszych, zainteresujmy się sąsiedzką pomocą. Pamiętajmy o właściwym nawodnieniu i uzupełnieniu elektrolitów. Dla czworonożnych pupili przygotujmy maty chłodzące i zapewnijmy stały dostęp do chłodnej wody.

Ciekawostka: w ciepłych krajach gorąca herbata i pikantne potrawy to tradycyjne sposoby schładzania organizmu

Artykuł zawiera lokowanie produktów

Następny artykuł