Techgame.pl > Technologie > Niesamowite nagranie. Powierzchnia Marsa w jakości 4k
Kuba Wieloch
Kuba Wieloch 19.03.2022 05:24

Niesamowite nagranie. Powierzchnia Marsa w jakości 4k

Mars
youtube.com

Fantastyczne zdjęcia z Marsa

Pomimo tego, że człowiek nie wylądował jeszcze na Marsie otrzymujemy coraz więcej niesamowitych zdjęć i nagrań z "Czerwonej Planety". Wszystko dzięki łazikom wysłanym przez NASA, które sukcesywnie badają powierzchnię planety. To jednak pierwszy raz, gdy agencja kosmiczna udostępniła zdjęcia w tak dobrej jakości.

Nasa udostępniła zdjęcia z Marsa w jakości 4k. Widoki uchwycone przez drony są fenomenalne. Naszym oczom ukazują się ogromne pomarańczowe pustynie, kratery i zmarzliny.

Skąd czerwona barwa planety?

Mars jest czwartą od Słońca planetą Układu Słonecznego. Nazwano go od imienia rzymskiego boga wojny – Marsa, zawdzięcza ją barwie, która przy obserwacji z Ziemi wydaje się rdzawo-czerwona i kojarzyła się starożytnym Rzymianom z pożogą wojenną. Odcień bierze się od tlenków żelaza pokrywających powierzchnię. Co ciekawe na nagraniu wyraźnie widać, że piasek na pustyniach Marsa ma wyraźny czerwony odcień.

Nagranie

Aby powstał tak dobry obraz z Czerwonej Planety, drony fotografowały poszczególne miejsca pod różnym kątami w wielu ujęciach. Następnie możliwe było utworzenie swoistej mozaiki, której efektem jest nagranie poniżej.

Tagi: Mars Film
Powiązane