kerbal space program
Źródło: Steam

NASA i Kerbal Space Program ogłaszają konkurs. Odtwórzcie nadchodzącą misję w grze

Artur ŁokietekArtur Łokietek
16 Maja 2020

Już w tym miesiącu ruszy pierwsza załogowa misja NASA od czasu zakończenia programu STS. W tym celu agencja wraz z twórcami Kerbal Space Program organizują konkurs na jak najwierniejsze przeniesienie rzeczywistej misji do gry. Liczą się tu nawet najdrobniejsze detale.

Choć załogowa misja NASA jeszcze przed nami, agencja rządowa wraz z twórcami Kerbal Space Program postanowiła rozpocząć konkurs. Najlepsze dzieła trafią do zbiorczego filmiku.

Załogowa misja NASA w Kerbal Space Program

Kerbal Space Program to produkcja pozwalająca na wyniesienie tytułowych Kerbali w kosmos. Małe stworki są rządne nowych odkryć, więc jako gracze musimy zorganizować ich program kosmiczny, wraz ze stworzeniem rakiet i dbaniem o bezpieczeństwo kosmitów. Produkcja wyróżnia się jednak realistycznym podejściem do stawianyuch wyzwań - fizyka, warunki aerodynamiczne i te, panujące w kosmosie są wiernie oddane, dlatego zadanie graczy nie jest wcale takie łatwe. Najwidoczniej NASA zauważyła oddanie realistycznych warunków i wraz z wydawcami gry postanowiła zorganizować konkurs. Już 27 maja ruszy pierwsza kosmiczna misja NASA od czasu zakończenia programu STS. Udział w niej wezmą Robert Behnken oraz Douglas Hurle, któzy zostaną wyniesieni na Międzynarodową Stację Kosmiczną za pomocą Crew Dragona stworzonego przez SpaceX.

Obrazy techgame

Kerbale będą pierwsze w kosmosie

NASA zachęca do przeprowadzenia w Kerbal Space Program nadchodzącej misji. Warnek jest jednak jeden - wszystko musi być jak najbardziej zgodne z prawdziwymi założeniami misji. Chodzi tu nie tylko u umieszczenie dwóch kerbali w miejsce astronautów, ale też zachowanie prędkości bliskiej 17 tys. mil na godzinę, a załoga i statek bez uszczerbku na zdrowiu muszą dotrzeć do ISS i tam zadokować. Całość powinna zostać przez nas nagrana i wysłana do twórców. Ci dokonają odpowiedniej selekcji i razem z NASA podzielą się później efektami starań graczy z całego świata. Co ciekawe, sama produkcja jest teraz w przecenie na platformie Steam, więc kooperacja z NASA jest dobrym przykładem marketingu. Warto zauważyć, że nadchodzi druga część gry, ale jej data premiery została już nie raz przesunięta, więc w tym momencie musimy czekać na dalsze informacje. Zgodnie z przeciekami gra powinna trafić do nas jeszcze w tym roku fiskalnym, ale wszystko tu zależy od twórców.

Następny artykuł