Techgame.pl
kerbal space program

Steam

NASA i Kerbal Space Program ogłaszają konkurs. Odtwórzcie nadchodzącą misję w grze

16 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Już w tym miesiącu ruszy pierwsza załogowa misja NASA od czasu zakończenia programu STS. W tym celu agencja wraz z twórcami Kerbal Space Program organizują konkurs na jak najwierniejsze przeniesienie rzeczywistej misji do gry. Liczą się tu nawet na

Choć załogowa misja NASA jeszcze przed nami, agencja rządowa wraz z twórcami Kerbal Space Program postanowiła rozpocząć konkurs. Najlepsze dzieła trafią do zbiorczego filmiku.

Załogowa misja NASA w Kerbal Space Program

Kerbal Space Program to produkcja pozwalająca na wyniesienie tytułowych Kerbali w kosmos. Małe stworki są rządne nowych odkryć, więc jako gracze musimy zorganizować ich program kosmiczny, wraz ze stworzeniem rakiet i dbaniem o bezpieczeństwo kosmitów. Produkcja wyróżnia się jednak realistycznym podejściem do stawianyuch wyzwań - fizyka, warunki aerodynamiczne i te, panujące w kosmosie są wiernie oddane, dlatego zadanie graczy nie jest wcale takie łatwe. Najwidoczniej NASA zauważyła oddanie realistycznych warunków i wraz z wydawcami gry postanowiła zorganizować konkurs. Już 27 maja ruszy pierwsza kosmiczna misja NASA od czasu zakończenia programu STS. Udział w niej wezmą Robert Behnken oraz Douglas Hurle, któzy zostaną wyniesieni na Międzynarodową Stację Kosmiczną za pomocą Crew Dragona stworzonego przez SpaceX.

Kerbale będą pierwsze w kosmosie

NASA zachęca do przeprowadzenia w Kerbal Space Program nadchodzącej misji. Warnek jest jednak jeden - wszystko musi być jak najbardziej zgodne z prawdziwymi założeniami misji. Chodzi tu nie tylko u umieszczenie dwóch kerbali w miejsce astronautów, ale też zachowanie prędkości bliskiej 17 tys. mil na godzinę, a załoga i statek bez uszczerbku na zdrowiu muszą dotrzeć do ISS i tam zadokować. Całość powinna zostać przez nas nagrana i wysłana do twórców. Ci dokonają odpowiedniej selekcji i razem z NASA podzielą się później efektami starań graczy z całego świata. Co ciekawe, sama produkcja jest teraz w przecenie na platformie Steam, więc kooperacja z NASA jest dobrym przykładem marketingu. Warto zauważyć, że nadchodzi druga część gry, ale jej data premiery została już nie raz przesunięta, więc w tym momencie musimy czekać na dalsze informacje. Zgodnie z przeciekami gra powinna trafić do nas jeszcze w tym roku fiskalnym, ale wszystko tu zależy od twórców.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >