Techgame.pl
NFS Most Wanted w prawdziwym życiu

/watch?v=moiPUk3dZAY - Владислав Чекунов - wideo

Witamy w Rosji. Need for Speed: Most Wanted w rzeczywistości

30 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Need for Speed: Most Wanted to dla wielu fanów cyklu najlepsza część całej serii. Niektórzy tęsknią za tą kultową grą i zdecydowali się ją przenieść do rzeczywistości. Za projekt odpowiadają, rzecz jasna, rosjanie. Efekt jest powalający!

Need for Speed to bodaj najbardziej znany cykl gier wyścigowych. Wielu za jego najlepszą odsłonę uważają tę o podtytule Most Wanted z 2005 roku. Poświęćmy teraz chwilę na wspominanie starych, dobrych czasów, dzięki rosyjskim fanom,

NFS: Most Wanted królem wyścigówek

Need for Speed: Most Wanted wydane w 2005 roku okazało się przełomową odsłoną cyklu autorstwa Electronic Arts. W tej części praktycznie wszystko grało i działało idealnie - od ścieżki dźwiękowej, którą uznajemy już za kultową, przez sam klimat nielegalnych wyścigów ulicznych i wszystkie inne nieodzowne elementy bez których gra wyścigowa nie miałaby sensu. Tutaj jednak wszystko to było dopracowane perfekcyjnie. Tym większy zawód spotkał fanów, gdy odsłona o tym samym podtytule z 2012 roku, choć całkiem dobra, nie okazała się wystarczająco dobra. Fani edycji z 2005 roku tak kochają tamtą część, że przerabiają nawet własne auta na modele z gry. Taki zabieg przeprowadzał amerykanin Andre Klebleyev na swoim BMW serii 3, jednak praca go przerosła i sprzedał on auto. Teraz jednak doczekaliśmy się w końcu niemal idealnej kopii.

W Rosji to ty ścigasz policję

Rosjanin posługujący się internetowym nickiem konstantinkomal zaczął przerabiać swoje BMW z serii 3 w wersji Coupe na to, które pojawiało się na plakat reklamujących NFS: Most Wanted. Postawił na inną wersję samochodu ( a nie M3, tak jak Klebleyev), dzięki czemu mógł zaoszczędzić. Wymienił on w zasadzie większość nadwozia, a body-kit został wykonany specjalnie na zamówienie, zaś podstawowy silnik zastąpił V8 od BMW. Efekt finalny może wprawiać w osłupienie, gdyż ostateczny efekt jest niemalże identyczny z BMW M3 GTR z gry. Nie zakończył on jednak swojej pracy na tym - wraz z innym rosjaninem stworzyli cykl filmików będący przeniesieniem gry do rzeczywistości. Wszystko się zgadza - muzyka, menu, auta, a całość przyprawia wręcz o nagły atak nostalgii. Na kanale autora dostępne są również filmiki inspirowane innymi częściami legendarnej serii gier wyścigowych.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >