Techgame.pl
FunKey S konsola miniaturowa

Funkey Proejct

FunKey S to miniaturowa konsola o zaskakującej specyfikacji. Zagrasz na niej w klasyczne tytuły

15 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Miniaturyzacja technologii postępują nadal! Tym razem trwa zbiórka na maleńką konsolę, która przypomina nieco dzieło Nintendo. Dzięki emulatorom możemy dosłownie przy kluczach trzymać klasyczne tytuły retro z konsol takich jak NES, SNES, Gam

FunKey S to mini-konsola pozwalająca na odpalanie retro gier z legendarnych konsol. Wszystko to w formie breloka do kluczy!

Miniaturowy retro FunKey S

Ostatnio pisaliśmy o miniaturowym komputerze na którym da się zagrać nawet w produkcje pokroju Apex Legends. Okazuje się, że coraz więcej twórców stawia na miniaturyzację technologii, a nowa gamingowa konsola FunKey S jest tego najlepszym przykładem. Choć sama w sobie wygląda jak zabawkowy brelok do kluczy, w jej wnętrzu kryją się całkiem nowoczesne rozwiązania. My za to możemy odpalić gry z legendarnych konsol takich jak NES, SNES, Game Boy, Sega Master System, Sega Genesis, Sega Game Gear, Sony PlayStation 1, Atari Lynx, WonderSwan, i Neo Geo Pocket!

Konsola w kieszeni

Samo rozwiązanie jest atrakcyjne głównie z tego względu, że mierzy sobie niewiele - 4,25 x 4,45 x 1,38 cm i pozwala na odpalenie gry, a po paru minutach na zamknięcie klapki (konsola jest w końcu składana), co automatycznie zapauzuje rozgywkę. Dzięki temu można z niej korzystać na przykład czekając na autobus na przystanku. W tym wszystkim jako największą wadą wydaje się malutki ekran o przekątnej 1,54 cala i rozdzielczości 240 x 240 px.No cóż, nie można mieć wszystkiego, prawda? Warto jednak wspomnieć, że całość opiera się na open source, więc równie dobrze sami możemy wykonać sprzęt w warunkach domowych. 

1000 in 1 (a w zasadzie 0,5)

Konsola opiera się na bazującym na Linuksie FunKey-OS wyposażonym w mnóstwo emulatorów starszych konsol. Dzięki temu bez przeszkód odpalimy klasyczne tytuły na tym niewielkim "breloku". Jeżeli interesuje was cały projekt, można go wesprzeć za pośrednictwem Kickstartera. Wpłacając 62 euro (czyli jakieś 280 złotych) będziemy mogli w zamian na jedną sztukę sprzętu. Twórcy obiecują bogato wyposażony zestaw - zawieszka do kluczy, kabel USB, instrukcję a nawet kartę micro SD 16 GB.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >