Nintendo Switch na stole
Źródło: Pixabay

160 tysięcy ataków hackerskich na Nintendo

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
25 Kwietnia 2020

Nintendo potwierdza, że w kwietniu podjęto 160 000 prób hackerskich na ich serwery. W związku z tak dużą liczbą ataków, Nintendo blokuje możliwość logowania się poprzez NNID.

“Loginy i hasła zostały przejęte przez inne źródła niż nasz serwis” - poinformował Nintendo. Dane zostały użyte w celu uzyskania dostępu do kont graczy.

Czego szukali hackerzy?

Listy adresowe, pseudonimy, daty urodzenia, kraj, z którego pochodzi konto. Między innymi takie dane zostały skradzione podczas kwietniowych włamań na serwery Nintendo. Dane zostały użyte do przeprowadzania nieautoryzowanych transakcji. Nintendo zachęca do logowania się za pomocą dwuetapowego uwierzytelniania konta.

Nintendo łata dziury

W momencie pisania tego artykułu Nintendo nie załatało jeszcze wszystkich dziur, są w trakcie resetowania haseł na kontach, które ucierpiały na atakach hackerów. W zapomnienie odejdzie raczej stary system logowania NNID, z którego korzystały starsze konsole (3DS i Wii U). Nintendo ostrzega również, że osoby, które używały tego samego hasła do NNID i konta Nintendo, muszą liczyć się z ewentualnymi nadużyciami w sklepie Nintendo (do konta podpięta jest karta bankowa lub PayPal. Nintendo wysyła maila z informacjami do wszystkich użytkowników. Jeżeli Wasze konto zostało przejęte i wykonano z niego nieautoryzowane transakcje, należy skontaktować się z serwisem w celu prześledzenia historii zakupów i ewentualnego anulowania transakcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ponad 700 strona podszywających się pod Netflixa. Uważajcie na oszustów
  2. Kolejni polscy prezydenci miast odmawiają Poczcie Polskiej wydania danych obywateli
  3. Akademia Sztuki Wojennej padła ofiarą hakerskiego ataku. Służby poszukują winnych
  4. Uważajcie na "bomby tekstowe" wysyłane na iPhone'y. Zestaw tych znaków zawiesza telefon
Następny artykuł