Techgame.pl
Fragmenty przecieku z koncepcyjnym wyglądem konsoli Nintendo Switch.

Twitter/Forest of Illusion @forestillusion/https://twitter.com/forestillusion/status/1341336733024075778/photo/1

Nintendo Switch: konsola miała wyglądać zupełnie inaczej. Przeciek zdradził wczesne projekty

26 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Najnowsze przecieki zdradzają bardzo ciekawe informacje na temat przeszłości konsoli Nintendo Switch. Mowa tu przede wszystkim o wstecznej kompatybilności oraz opcji Street Pass. Przecieki pochodzą z 2014 roku, a więc z okresu przed finalizacją projektu.

  • Światło dzienne ujrzały informacje na temat Nintendo Switcha z 2014 roku

  • Według przecieków konsola miała posiadać wiele ciekawych funkcji

  • Oprócz kompatybilności wstecznej, miała korzystać również z opcji Street Pass

  • Konsola znacząco różniła się wyglądem

Nintendo Switch debiutowało na sklepowych półkach w marcu 2017 roku. Prace nad stworzeniem konsoli ciągnęły się jednak latami. W sieci pojawiły się właśnie przecieki przedstawiające jak projektanci wyobrażali sobie tę japońską konsolę w 2014 roku.

Nintendo Switch jakiego nie znamy

Przecieki dokumentacji z 2014 roku dają nam wgląd w etap projektowy konsoli Nintendo Switch. Na trzy lata przed oficjalnym wypuszczeniem tego niezwykle ciekawego handhelda konsola prezentowała się zupełnie inaczej niż to, co ostatecznie zobaczyliśmy na sklepowych półkach.

Wczesne koncepcje wizualne przedstawiały futurystyczną i dosyć minimalistyczną konsolę, której głównym atrybutem miał być ogromny, dotykowy wyświetlacz. Na samym ekranie miały się znaleźć również jedynie dwa niewielkie grzybki, które służyłyby do sterowania w grach. Wygląd konsoli nie jest jednak jedyną zaskakującą informacją, która w ostatnim czasie ujrzała światło dzienne.

Ponadto konsola jest o wiele bardziej zaokrąglona niż Switch, którego znamy z teraźniejszości. Projekt koncepcyjny nie posiadał również odczepianych kontrolerów z bocznych paneli urządzenia. Pod tym względem projekt przypomina bardziej wersję Switch Lite, która również nie posiada takiej funkcji.

Plany były niesamowite

Przeciek, którego źródła należy poszukiwać na popularnym forumowisku 4chan, rozszedł się już na dobre po sieci za sprawą Twittera. W udostępnionych informacjach znaleźć możemy wiele zaskakujących funkcji, które ostatecznie nie doczekały się realizacji.

Wśród najczęściej wymienianych funkcji figuruje chociażby wsteczna kompatybilność oraz opcja Street Pass. Cała konsola miała również bardziej przypominać Nintendo 3DS’a oraz miała posiadać takie funkcje jak krokomierz, SpotPass oraz możliwość wyświetlania obrazu 3D. Jeżeli chodzi o kwestię wstecznej kompatybilności, to Nintendo rozwiązało to specjalnymi pakietami gier na najbardziej legendarne konsole japońskiego producenta, a więc Nintendo Entertainment System oraz Super Nintendo Enteraintment System. 

StreetPass oraz SpotPass to systemy, które w dużej mierze wykorzystują połączenie z Internetem do migracji danych między urządzeniami Nintendo. Opcje te znalazły swoje zastosowanie w konsoli 3DS, 2DS ora Wii U.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >