Techgame.pl
Konsola Nintendo Switch na stole. W tle ekran telewizora z włączoną grą.

needpix

Nintendo Switch otrzyma dwie duże gry. Wszystko za sprawą technologii chmury

29 Października 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Użytkownicy Nintendo Switch mają powody do zadowolenia. Do biblioteki konsoli trafiły kolejne dwa głośne tytuły, w które będzie można zagrać dzięki streamingowi, a więc technologii chmury. Na najnowsze urządzenie od Japończyków trafiło właśn

Nintendo Switch powiększyło swoją bibliotekę o kolejne dwa głośne tytuły, które teoretycznie nie powinny działać na podzespołach japońskiej konsoli. Mowa tu o świetnie przyjętym Control i długo zapowiadanym Hitmanie 3. Gry nie powinny działać na podzespołach Switcha i nie działają. Gracze zagrają w nie za pomocą streamingu.

Nintendo Switch hitem sprzedażowym

Według portalu Statista, od premiery japońskiej konsoli od Nintendo, która miała miejsce w marcu 2017 roku, Switch sprzedał się, w ponad, 65 milionach egzemplarzach. Dla porównania można wspomnieć o tym, że PlayStation 4, które miało swoją premierę w 2013 roku, sprzedała się dotychczas w 117 milionach egzemplarzy, a konsola od Microsoftu, a więc Xbox One, sprzedał się w zaledwie 50 milionach egzemplarzy.

Nintendo Switch z rewolucyjną chmurą

Technologia streamingu gier z chmury nie jest niczym nowym. Największe firmy w branży gamingowo-technologicznej pracują nad swoimi rozwiązaniami tego typu. Na rynku obecna jest Google Stadia, NVIDIA GeForce Now, Steam Link Anywhere, PlayStation Now, a w ostatnim czasie na rynku (w tym polskim) pojawiła się również możliwość streamingu w usługach Xbox.

To jednak Nintendo wydaje się prowadzić w wyścigu stramingu gier, a to z bardzo banalnego powodu. Switch nie jest konsolą przystosowaną do obsługi gier, które posiadają wysokie wymagania techniczne. Co prawda Japończycy planują ten fakt zmienić, kto wie, może w niedalekiej przyszłości doczekamy się konsoli, która specyfikacją zacznie konkurować z dominującymi na rynku PlayStation i Xboxem, ale na razie musi ona nadrabiać w nieco inny sposób.

Kolejne gry doczekały się premiery na Nintendo Switch

Technologia grania w chmurze na Nintendo Switch była wcześniej już testowana na głośnych tytuał z górnej półki. Miłośnicy japońskiej konsoli mogli zagrać w ten sposób, między innymi, w Assassin’s Creed Odyssey oraz Resident Evil (gry dostępne były jedynie w Japonii). Teraz przyszedł czas na kolejne dwie produkcje, czyli bardzo dobrze przyjęte Control oraz długo zapowiadanego Hitmana 3.

Control jest już dostępny w sklepie Switch i kosztuje 39,99 euro. Gra trafiła na konsole Nintendo od razu w edycji Ultimate. Jeżeli chodzi zaś o najnowszą część gry o cichym zabójcy, to użytkownicy Nintendo Switcha będą mogli zagrać w niego dopiero w 2021 roku. Hitman 3 będzie miał swoją oficjalną premierę 20 stycznia przyszłego roku.

Podobne artykuły

cod warzone

Gry

Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów

Czytaj więcej >
play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >