Konsola Nintendo Switch na stole. W tle ekran telewizora z włączoną grą.
Źródło: needpix

Nintendo Switch otrzyma dwie duże gry. Wszystko za sprawą technologii chmury

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
29 Października 2020

Użytkownicy Nintendo Switch mają powody do zadowolenia. Do biblioteki konsoli trafiły kolejne dwa głośne tytuły, w które będzie można zagrać dzięki streamingowi, a więc technologii chmury. Na najnowsze urządzenie od Japończyków trafiło właśnie Control i Hitman 3.

Nintendo Switch powiększyło swoją bibliotekę o kolejne dwa głośne tytuły, które teoretycznie nie powinny działać na podzespołach japońskiej konsoli. Mowa tu o świetnie przyjętym Control i długo zapowiadanym Hitmanie 3. Gry nie powinny działać na podzespołach Switcha i nie działają. Gracze zagrają w nie za pomocą streamingu.

Mężczyzna chciał złowić rybę za pomocą drona. Nagle osłupiał, nie spodziewał sięMężczyzna chciał złowić rybę za pomocą drona. Nagle osłupiał, nie spodziewał sięCzytaj dalej

Nintendo Switch hitem sprzedażowym

Według portalu Statista, od premiery japońskiej konsoli od Nintendo, która miała miejsce w marcu 2017 roku, Switch sprzedał się, w ponad, 65 milionach egzemplarzach. Dla porównania można wspomnieć o tym, że PlayStation 4, które miało swoją premierę w 2013 roku, sprzedała się dotychczas w 117 milionach egzemplarzy, a konsola od Microsoftu, a więc Xbox One, sprzedał się w zaledwie 50 milionach egzemplarzy.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia związanego z Arką Przymierza. Znaleziono tajemnicze ślady

2. Najnowsze ustalenia w sprawie 1 listopada. Jak będzie wyglądało Wszystkich Świętych w czasie pandemii?

Nintendo Switch z rewolucyjną chmurą

Technologia streamingu gier z chmury nie jest niczym nowym. Największe firmy w branży gamingowo-technologicznej pracują nad swoimi rozwiązaniami tego typu. Na rynku obecna jest Google Stadia, NVIDIA GeForce Now, Steam Link Anywhere, PlayStation Now, a w ostatnim czasie na rynku (w tym polskim) pojawiła się również możliwość streamingu w usługach Xbox.

Nadchodzi ekologiczna rewolucja. Coca-Cola pokazała przełomowy wynalazekNadchodzi ekologiczna rewolucja. Coca-Cola pokazała przełomowy wynalazekCzytaj dalej

To jednak Nintendo wydaje się prowadzić w wyścigu stramingu gier, a to z bardzo banalnego powodu. Switch nie jest konsolą przystosowaną do obsługi gier, które posiadają wysokie wymagania techniczne. Co prawda Japończycy planują ten fakt zmienić, kto wie, może w niedalekiej przyszłości doczekamy się konsoli, która specyfikacją zacznie konkurować z dominującymi na rynku PlayStation i Xboxem, ale na razie musi ona nadrabiać w nieco inny sposób.

Kolejne gry doczekały się premiery na Nintendo Switch

Technologia grania w chmurze na Nintendo Switch była wcześniej już testowana na głośnych tytuał z górnej półki. Miłośnicy japońskiej konsoli mogli zagrać w ten sposób, między innymi, w Assassin’s Creed Odyssey oraz Resident Evil (gry dostępne były jedynie w Japonii). Teraz przyszedł czas na kolejne dwie produkcje, czyli bardzo dobrze przyjęte Control oraz długo zapowiadanego Hitmana 3.

Naukowcy z NASA aż osłupieli. Odkryli dziwny pył, wiemy skąd pochodziNaukowcy z NASA aż osłupieli. Odkryli dziwny pył, wiemy skąd pochodziCzytaj dalej

Control jest już dostępny w sklepie Switch i kosztuje 39,99 euro. Gra trafiła na konsole Nintendo od razu w edycji Ultimate. Jeżeli chodzi zaś o najnowszą część gry o cichym zabójcy, to użytkownicy Nintendo Switcha będą mogli zagrać w niego dopiero w 2021 roku. Hitman 3 będzie miał swoją oficjalną premierę 20 stycznia przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Episkopat Polski właśnie przekazał. Nie żyje znany polski biskup
  2. Gessler zdradziła największe tajemnice dot. idealnego ciasta i farszu na pierogi. Przepis zachwyca każdego
  3. Mężczyzna chciał złowić rybę za pomocą drona. Nagle osłupiał, nie spodziewał się
  4. Nadchodzi ekologiczna rewolucja. Coca-Cola pokazała przełomowy wynalazek
  5. Ogromny wyciek informacji w Samsungu. Rewolucyjny sprzęt z przyspieszoną premierą
  6. Wcisnęli go do klatki i wywieźli z dala od domu. Przerażony pies myślał, że jego los jest już przesądzony, raptem ciężarówka zahamowała

Następny artykuł