Techgame.pl
GTA VI

Rockstar

Nowe przecieki na temat GTA VI. Poznaliśmy prawdopodobną datę premiery

5 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

GTA VI - nowe przecieki

Trudno w to uwierzyć, ale od premiery GTA V minęło już 8 lat. Wydawać by się mogło, że tak stara gra nie powinno wytwarzać już szczególnie dużych zysków. Nic bardziej mylnego, a wszystko przez tryb GTA: Online, który w dużej mierze opiera się na systemie mikropłatności, a jak wiadomo, mikropłatności to kopalnia pieniędzy.

Warto przypomnieć, że GTA V ukazało się na konsolach Xbox 360, Xbox One, Xbox Series X|S, PS3, PS4, PS5 oraz rzecz jasna PC. Co ciekawe Rockstar nie oferował darmowego upgrade’u gry na następne generacje konsol. Jeśli ktoś chciał pograć na nowej konsoli w swoją ulubioną symulację przestępcy, musiał niestety kupić grę ponownie.

Wydawać by się mogło, że skoro minęło już tyle lat od premiery tej hitowej produkcji, to twórcy już dawno przygotowali następcę i GTA VI w najbliższym czasie pojawi się na sklepowych półkach. Niestety, nie mamy dobrych wieści.

Prawdopodobna data premiery

Według najnowszych dość wiarygodnych przecieków, gra ukaże się najwcześniej w 2024 lub 2025 roku. Oznacza to, że przed nami jeszcze co najmniej 3 lata oczekiwań. 

Trzeba tutaj wspomnieć, że gamedeveloperzy najzwyczajniej w świecie nie muszą się spieszyć z produkcją GTA VI, ze względu na to, że tryb GTA: Online jest "kurą znoszącą złote jaja", a jak wiadomo, takowej się nie zabija, tylko pielęgnuje i dokarmia. 

Same przecieki pochodzą natomiast od 2 osób znanych w świecie gamingu, które słyną z podawania gorących informacji o grach z wiarygodnych źródeł, mowa tu o Tomie Hendersonie oraz dziennikarzu Jasonie Schreierze. 

Pierwszy z tych panów podał najprawdopodobniejszą datę premiery, drugi natomiast potwierdził nijako słowa pierwszego. Skoro mamy już prawdopodobną datę premiery, to co jeszcze wiemy o najnowszej odsłonie Grand Theft Auto?

Co jeszcze wiemy o nadchodzącej premierze?

Z informacji, które udostępniono w ostatnich latach, możemy wysnuć kilka wniosków. Trzeba tutaj zaznaczyć jednak, że w głównej mierze są to dość prawdopodobne spekulacje, ale nie możemy ich uznać za pewniaki.

No więc najpewniej miejsce akcji przeniesie nas do znanego już Vice City. Nie liczcie jednak na powrót, do kolorowych i szalonych lat 80. Według przecieków Rockstar nie chce przenosić akcji gry do tych lat, ponieważ mogłoby to "ograniczyć" ich możliwości twórcze.

Wiemy również, że 6 część GTA będzie mocno czerpać ze swojego poprzednika. Co to oznacza? Najpewniej nie otrzymamy jednego bohatera, a kilku i to na nich będzie koncentrowała się główna oś fabularna.

Wiadomo również, że przynajmniej jedna z głównych postaci będzie kobietą specjalizującą się w aspektach technicznych (np. w hakowaniu).

Pomimo odległej daty premiery możemy się pocieszać tym, że Rockstar zawsze dostarcza produkty najwyższej jakości. Nawet jeśli produkcja GTA VI potrwa jeszcze 3 albo 5 lat, możemy być pewni, że będzie ona najlepszym możliwym przedstawicielem gatunku open worldów. 

Tagi:

Rockstar GamesGTA

Kuba WielochAutor

Wydawca pełniący obowiązki redaktora naczelnego portalu Techgame. Absolwent socjologii na Uniwersytycie Warszawskim, wcześniej pisał dla portalu Esportmania. Zagorzały fan e-sportu, gier strategicznych i sprzętu komputerowego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >