Techgame.pl
GeForce RTX 2080 Nvidia

nvidia.com

Nieoficjalnie: Już nie kupicie niektórych kart graficznych z serii RTX 2000. Starsze modele podrożeją

13 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Nvidia już od jakiegoś czasu "przecieka" w sprawie nowej serii RTX 3000. Premiera tych układów okazuje się jednocześnie końcem produkcji niektórych modeli RTX 2000. Niestety, złych wieści jest jeszcze więcej. Poprzednie układy praw

Lubicie GeForce RTX z serii 2000? To dobrze, ale części z tych układów graficznych już nie kupicie. Nvidia wycofuje ich produkcje zastępując je nowym hardware. 

RTX 2000 odchodzi do lamusa (już?!)

Azjatycki serwis ITHome donosi jakoby Nvidia postanowiła wstrzymać produkcję swoich układów graficznych z serii RTX 2000. Chodzi tu jednak na szczęście nie o całą serię, a o modele z wyższej półki cenowej. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami przekazanymi przez wspomniany serwis, taki krok podjęty został chęcią promocji nadchodzącej serii RTX 3000. Modele, których już możecie nie znaleźć w sprzedaży, to:

  • GeForce RTX 2070

  • GeForce RTX 2070 SUPER

  • GeForce RTX 2080 Super

  • GeForce RTX 2080 Ti

Nadchodzi nowa seria GeForce

Nvidia ma rzekomo skupić się na produkcji i promocji nadchodzącej serii GeForce RTX 3000. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej przecieków odnośnie dokładnych specyfikacji tych kart, jednak żadne info nie zostało oficjalnie potwierdzone. Wiemy jedynie, że nowa generacja układów będzie wspierana przez GPU Ampere. Przypuszcza się, że premiera kart graficznych z serii RTX 3000 odbędzie się w okoliacach września, jednak tu również nie znamy dokładnej daty.

Chcesz RTX 2000? Kup teraz

Liczymy, że użytkownicy RTX 2000 z wyższej półki cenowej nie zostaną po prostu wystawieni na lód. Nvidia być może kończy ich produkcję, gdyż nowe układy mogą okazać się o podobnej wydajności lub chociaż ze zdecydowanie lepszym wspieraniem choćby ray tracingu. Tłumaczyłoby to również pozostawienie tańszych modeli w rodzaju RTX 2060, które mogą okazać się odbiegające cenowo od nowych kart z serii 3000. Warto tu wspomnieć jednak, że tańsze układy mogą podrożeć - mowa tu zarówno o wspomnianych RTX 2060, jak i nawet... GTX 1660 SUPER. Z tego względu lipiec wydaje się idealny na dokładnie przemyślenie kwestii zakupu nowego układu graficznego.

Tagi:

PrzeciekiPCNvidia

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >