CEO NVIDII wyciąga z piekarnika największa kartę graficzną na świecie.
Źródło: Nvidia/Youtube

Ogromna karta graficzna z piekarnika? NVIDIA w nietypowy sposób prezentuje swoją nowość

NVIDIA w nietypowy sposób zaprezentowała swoją największą kartę graficznę Ampere, która prawdopodobnie będzie najważniejszym punktem konferencji branżowej GTC 2020 NVIDIA.

Co prawda korporacja nie powiedziała o tym wprost, jednak ta zapowiedź daje pewne przesłanki do tego, aby uważać, że to właśnie ogromnych rozmiarów karta graficzna będzie gwiazdą konferencji.

Nietypowy pomysł na prezentacje

W filmiku udostępnionym 12 maja CEO NVIDII Jensen Huang zaprezentował najpotężniejszą kartę graficzną zielonych w bardzo nietypowy sposób. W trwającym 27 sekund filmiku, Huang z niemałym trudem wyciąga z piekarnika kartę graficzną niebotycznych rozmiarów.

Największa karta graficzna na świecie

W filmiku brakuje jakichkolwiek wyjaśnień. Huang stwierdza, że ten produkty był przygotowywany już od jakiegoś czasu, a po wyjęciu karty z piekarnika, mówi, że jest to największa karta graficzna na świecie. Najprawdopodobniej jest to urządzenie z linii TESLA, wykonane w oparciu o architekturę Ampere, która ma napędzać komputery przemysłowe nowej generacji.

Użytkownicy domowi muszą poczekać

Karta takich rozmiarów nie przyda się raczej nikomu w warunkach domowych. NVIDIA milczy na razie w temacie kart graficznych dla graczy, możemy się więc spodziewać, że premiera nowych RTX-ów zbiegnie się z premierami konsol nowej generacji. Na drugą połowę 2020 roku swoje premiery kart graficznych dla graczy przygotowało również AMD.

Następny artykuł