Destroy All Humans!
Źródło: Steam

Premiera remake'u Destroy All Humans. Inwazja obcych w latach 50.

Artur ŁokietekArtur Łokietek
29 Lipca 2020

Stare dobre Destroy All Humans! ukazało się jeszcze raz w odświeżonej oprawie i z paroma udogodnieniami. Mamy już recenzje gry i nastrajają one zaskakująco pozytywnie! Graliście w oryginał z 2005 roku?

Zniszczyć ludzkość poprzez rzucanie w ludzi krowami? To możliwe chyba tylko w tej grze.

Destroy All Humans! powróciło

Destroy All Humans! to pierwotnie wydana 15 lat temu produkcja opracowana przez nieistniejące już studio Pandemic Studios. Jej głównym zamysłem było, jak zresztą sama nazwa wskazuje, zniszczenie całej ludzkości. Jako dość pddokraczny i stereotypowy kosmita rasy Furon przylatywaliśmy na Ziemię, aby zdobyć ludzkie mózgi zawierające DNA potrzebne rasie Furonów do reprodukcji. Choć sama rozgrywka w tamtym czasie była i tak stosunkowo powtarzalna, gra mogła zachwycić klimatem i nieźle zrealizowanym otwartym światem. Nie inaczej jest tym razem.

Mały krok dla kosmity, ogromny na człowieka

W końcu doczekaliśmy się odświeżonej edycji gry. I tym razem jako kosmita Crypto, a właściwie Cryptosporidium-137 szukamy naszego pobratymca wykonującego rekonesans na Ziemi. Ponownie do dyspozycji mamy arsenał fuurystycznej broni, a na naszej drodze staną specjalne służby, wojsko, czy zwykli mieszkańcy. Zgodnie z agregatorem recenzji Metacritic, wersja na PC ma średnią ocen na poziomie 74/100 okiem krytyków. Jest to naprawdę dobry wynik pokazujący, że remaki najzwyczajniej w świecie mają sens!

Co się spodobało?

Krytycy chwalą przede wszystkim wierne odwzorowanie klimatu lat 50. ubiegłego wieku Stanów Zjednoczonych. I tym razem gra wyśmiewa amerykańską popkulturę (szczególnie tandetne science-fiction klasy B.), styl życia, a także politykę tamtych lat i na tym w zasadzie opiera się główna siła produkcji. Oczywiście sama rozgrywka też potrafi wciągnąć, ale... nie na długo, bo gra jest dość powtarzalna i nie stawia za bardzo zróżnicowanych wyzwań. Krytycy chwalą też grafikę opartą na Unreal Engine 4.

Następny artykuł