Kontroler Xbox360
Źródło: pixbay.com

Grasz? To płać jeszcze więcej pieniędzy. Microsoft może szykować podwyżkę, a Sony ją usprawiedliwia

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
17 Listopada 2020

Nowa generacja, nowe ceny. Sony zapowiedziało podwyżkę dotychczasowych cen za ekskluzywne gry na swoją konsolę. Microsoft również to rozważa. Czy gaming stanie się jeszcze droższym hobby niż dotychczas?

Sony oficjalnie ogłosiło, że gry na nowe PlayStation w dniu premiery będą kosztowały 70 dolarów. To cena o 10 dolarów wyższa niż dotychczas. W Polsce zapłacimy więc 349 złotych za nową grę na PS5. Nie jest to najlepsza wiadomość dla graczy.


Ceny gier pójdą w górę


Mimo że PlayStation 5 nie miało jeszcze swojej premiery w Europie, Sony już ujawniło ceny gier, które będziemy mogli zakupić na nową konsolę. O podwyżkach mówiło się od dawna, jednak teraz są już faktem. Microsoft jest w o tyle komfortowej sytuacji, że może jeszcze obserwować reakcje graczy na rewelacje japońskiego koncernu.


Choć trzeba pamiętać, że sytuacja ta nie jest aż tak komfortowa, jak mogłoby się wydawać. Microsoft podjął ryzykowną decyzję o sprzedaży konsoli, na którą nie zdążył wyprodukować dedykowanych gier. Ma za to możliwość odsunięcia w czasie decyzji cenowych.

Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawiLego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawiCzytaj dalej


Xbox Game Pass daje przewagę nad Sony


Trzeba przyznać, że plan Microsoftu może jednak imponować. Gracze skupiają obecnie swoje oburzenie na komunikacie Sony. Jeśli gigant z Redmond również podwyższy ceny gier, nie będzie to już tak zaskakujące po rewelacjach Japończyków, więc i emocje będą mniejsze.


Amerykanie mają jeszcze jednego, niezwykle mocnego asa w rękawie - Xbox Game Pass. Usługa zapewniająca dostęp do ponad setki gier z ubiegłych generacji.


Co więcej, wszystkie tytuły wydane w przyszłości przez studia należące do Microsoftu będą dostępne w abonamencie w dniu premiery. Bez dodatkowych opłat dla subskrybentów.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Nowatorski projekt rosyjskiej armii. Nowy myśliwiec będzie mógł latać w kosmosie?

2. Nie mieści się w głowie co woda ogórkowa robi z organizmem. Pijesz ją?


Kilku mocnych zawodników


W Game Passie pojawią się między innymi przyszłe gry studia Bethesda oraz tytuły Electronic Arts wchodzące w skład usługi EA Play, która ledwie tydzień temu została składową pakietu Xbox Game Pass Ultimate.


Co z kolei ma Sony? No właśnie. Dokładnie to, czego nie ma Xbox Series - tytuły ekskluzywne. Na PS5 już wyszło kilka gier zrobionych z myślą o nowej generacji. Dzięki temu będziemy mogli podziwiać pełne możliwości konsoli, choćby w Demon’s Souls.

Wkrótce nie poznamy naszego świata. Inteligentne miasta mają zmienić naszą rzeczywistość już do 2025 rokuWkrótce nie poznamy naszego świata. Inteligentne miasta mają zmienić naszą rzeczywistość już do 2025 rokuCzytaj dalej


Godziny przeliczone na pieniądze


Tytuł jest długo wyczekiwanym remakiem pierwowzoru, który debiutował na PlayStation 3. Jest to japońska gra RPG, stworzona przez studio From Software, która zapoczątkowała modę na gry w stylu ikonicznych już Dark Soulsów. Gra cieszy się fantastycznymi opiniami recenzentów, z czego bardzo cieszą się nabywcy nowej konsoli Sony, którzy w tym przypadku z pewnością nie pożałują pieniędzy.


Czy podwyżki cen gier są konieczne? Sony uważa, że tak. Zwłaszcza jeśli policzymy, ile godzin zabawy dostaniemy za 349 zł. Czy Microsoft pójdzie w ślady japońskiego konkurenta? O tym przekonamy się zapewne, dopiero gdy wyjdzie pierwsza gra dedykowana konsolom Xbox Series, czyli jeszcze nie prędko.

Ogromny teleskop na Księżycu? Amerykanie chcą przywrócić projekt. Spojrzymy tam, gdzie jeszcze nikt nie zaglądałOgromny teleskop na Księżycu? Amerykanie chcą przywrócić projekt. Spojrzymy tam, gdzie jeszcze nikt nie zaglądałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze
  2. Adoptowali małe, urocze szczeniaczki. Po kilku tygodniach nie mogli uwierzyć, co z nich wyrasta
  3. InPost rozszerza swoją ofertę. Świetne wieści dla użytkowników, firma podpisała umowę z Amazonem i Ikeą
  4. Asteroida Apophis może znaleźć się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Naukowcy tłumaczą, jakie jest ryzyko
  5. Na Marsie odnaleziono dziwny "posąg", zdjęcia nie pozostawiają złudzeń. Czy znaleziono dzieło kosmitów?
  6. Rywal Kamila Stocha zapowiada triumfalny powrót. Skoczkowie mogą zacząć się obawiać
  7. Przeciętna emerytura w Warszawie nie jest najwyższa w Polsce. W jednym z województw seniorzy dostają więcej

Następny artykuł