Bank PKO
Źródło: flickr.com

PKO Bank Polski ostrzega. Oszuści wysyłają fałszywe maile

Kuba WielochKuba Wieloch
30 Lipca 2020

Bank PKO BP wydał oficjalny komunikat przestrzegający przed atakami cyberprzestępców

Bank ostrzega przed cyberatakami


Cyberprzestępcy nie śpią, a ich ataki są szczególnie wzmożone w okresie wakacyjnym, głównie ze względu na to, że w okresie wakacji jesteśmy mniej czujni. Oszuści wykorzystują klasyczny schemat ataku phishingowego, podszywając się pod znane firmy i banki. Tym razem padło na PKO BP.

Stara sztuczka oszustów


Jak wynika z komunikatu, przestępcy wysyłają do losowych ludzi wiadomość e-mail z fałszywymi potwierdzeniami przelewów wewnętrznych. Przestępcy stosują aplikację maskującą prawdziwy adres osoby nadającej i wiadomość na pierwszy rzut oka wygląda na prawdziwą. Prawdziwy adres można wyświetlić dzięki opcji w Gmailu "Pokaż oryginał", natomiast w Microsoft Outlook poprzez wciśnięcie kombinacji przycisków CTRL + F3.

Dziura nazwana Dziura nazwana "Blizną Ziemi". Jest tak duża, że pochłania helikopteryCzytaj dalej

Wiadomość od cyberprzestępców


Przestępcy nie wysilili się szczególnie i w treści wiadomości zawarli jedynie prosty komunikat o treści "czesc Przelew wewnętrzny na Twoje konto. Zalaczony opis". Pod wiadomością znajduje się sfałszowana sygnatura banku i adres strony internetowej. Już na pierwszy rzut oka widać, że wiadomość jest przygotowana przez nieudolnych oszustów. Brak polskich znaków i nieoficjalna pisownia wyraźnie wskazują na robotę amatora.

50-metrowa dziura pojawiła się znikąd. Dramat lokalnego rolnika50-metrowa dziura pojawiła się znikąd. Dramat lokalnego rolnikaCzytaj dalej

Trojan wykradający informacje


Pod żadnym pozorem nie należy otwierać załącznika dołączonego do wiadomości. Gdy pobierzemy go, do naszego systemu dostanie się trojan bankowy, który wykrada dane logowania do bankowości online i w mgnieniu oka potrafi wyczyścić konto ofiary.
Bank apeluje, aby nie otwierać załącznika ani nie przesyłać wiadomości dalej. Bądźcie czujni i nie dajcie się nabrać na ataki oszustów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NASA wystrzeliła rakietę. Sprawdzą czy na Marsie było kiedyś życie
  2. Dziura nazwana "Blizną Ziemi". Jest tak duża, że pochłania helikoptery
  3. Likwidacja półtorametrowego gniazda szerszeni. Niesamowite nagranie
  4. CD Project Red ostrzega przed oszustami, którzy oferują betę Cyberpunka

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł