Techgame.pl
DualSense pad do PS5

materiały prasowe

Wiemy, kiedy Sony pokaże pierwsze gry na PlayStation 5

10 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Protesty w USA po śmierci George'a Floyda przesunęły wiele branżowych wydarzeń, w tym pierwszy oficjalny pokaz gier na PlayStation 5. Sony poinformowało jednak, kiedy doczekamy się wielkiego wydarzenia.

Sony oficjalnie podało datę wielkiego wydarzenia na którym pokazane zostaną pierwsze produkcje na konsolę Japończyków. 

Sony przesunęło konferencję

Pierwotnie konferencja zaplanowana była na 4 czerwca. Protesty, które przetoczyły się przez całe Stany Zjednoczone zmusiły niejako firmę do solidaryzacji z ideami reprezentowanymi przez protestujących przez co wydarzenie zostało przesunięte bez podania konktetnej daty. Sony nie jest jedyną firmą, która w obliczy ostatnich wydarzeń zdecydwowała się na taki krok. Polski CD Projekt RED również przesunął wydarzenie Night City Wire z pierwotnie zakładanego 11 na 25 czerwca. CDPR pokazać ma wtedy nowy gameplay z ostatecznej (miejmy nadzieję!) wersji Cyberpunka 2077 oraz przedstawić nowe informacje o samej rozgrywce.

Pokaz gier na PlayStation 5

Sony w solidarności z protestującymi przesunęło konferencję, jednak w oficjalnym komunikacie na Twitterze poinformowano, że odbędzie się ona już niedługo, bo 11 czerwca, czyli dokładnie wtedy, gdy CDPR miał hostować własną wirtualną imprezę. Wydarzenie zaplanowano na godzinę 13 czasu pacyficznego, czyli około 22 w Polsce. Oficjalne kanały streamingowe na których będziemy mogli obejrzeć pierwszy pokaz PS5 to Amazon i Twitch, jednak w internecie pojawi się zapewne wiele innych źródeł. Podczas samej konferencji zaprezentowane zostaną gry na najnowszą generację konsoli Sony, choć oficjalnie nie wiemy, o jakich konkretnie tytułach mowa. Wedle ostatnich pogłosek niemal pewnikiem jest zapowiedź Bloodborne w wersji remastered na PS5 i PC. Wiele osób mówi także o nowym Silent Hill bądź Resident Evil 8, a nawet kolejnej części God of War. Podczas samego wydarzenia mamy również mieć okazję zajrzeć wgląb technikaliów nowej konsoli i spodziewamy się w końcu ujrzeć jej design, który do tej pory owiany był tajemnicą.

Tagi:

WydarzeniaSony PlayStationSony

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >