PS5
Źródło: youtube.com/PlayStation/kadr z filmu

Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
7 Listopada 2020

Nowa generacja konsol debiutuje dopiero za kilka dni, a już od kilku tygodni pojawiają się komunikaty o wyczerpanych zapasach urządzeń. Tym razem mamy oficjalną wiadomość od Sony, że PlayStation 5 nie dostaniemy w sklepach stacjonarnych.

Rok 2020 bardzo namieszał w niemal wszystkich branżach. Utrudnione prace nad grami, serialami czy konsolami to jedynie ułamek efektów pandemii koronawirusa. Gracze musieli przywyknąć do nowych realiów i uzbroić się w cierpliwość na wielu frontach. Tym razem o wyrozumiałość zabiega Sony.

PS5 nie będzie w sklepach w dniu premiery

Kilka dni temu Sony potwierdziło w oficjalnym komunikacie, że PS5 zostało całkowicie wyprzedane w Kraju Kwitnącej Wiśni. Naturalnym jest więc, że Japończycy nie znajdą nowych konsol w sklepach z elektroniką. Niestety reszta świata też nie będzie miała tej szansy.

Sony podjęło decyzję, że w dniu premiery na całym świecie nie będzie można kupić PS5 w sklepie stacjonarnym. Decyzja jest podyktowana ostrożnością w związku z epidemią. Japoński gigant nie chce ryzykować zdrowia graczy.

Sony uprasza o nierozbijanie kempingów przed sklepami

Premiera konsol nowej generacji to zawsze wielkie wydarzenie w branży gamingowej. Wielu graczy z punkt honoru obierało pojawienie się przed najbliższym sklepem elektronicznym z samego rana, by wraz z innymi zapaleńcami oczekiwać na otwarcie sklepu i zakup konsoli.

W tym roku tradycji nie będzie mogło stać się zadość. Sony nie pozwoli na stacjonarną sprzedaż konsol w dniu premiery, gracze więc nie będą mieli powodu, by gromadzić się pod sklepami. Podjęto decyzję, że jest to konieczne w obecnie panującej na świecie sytuacji.

Co z preorderami do odbioru w sklepie?

Gracze, którzy zamierzali odebrać swoje wcześniej zamówione konsole w sklepach stacjonarnych, nie będą mogli tego zrobić. Co prawda Sony zezwala na odbiór osobisty, jeśli sklep zapewni odpowiednie warunki sanitarne, by było to bezpieczne. Jednakże panujące w naszym kraju obostrzenia, nie pozwalają na taką operację.

Sklepy informują o procedurze

Ponieważ w Polsce odbiór osobisty jest zabroniony ze względu na obostrzenia, sklepy planują wysyłać graczom zamówione konsole. Forma i cena wysyłki zależy od konkretnego sklepu. Póki co większość sieci daje klientom wybór między kurierem a paczkomatem, biorąc na siebie koszty przesyłki.

Każdy sklep będzie kontaktował się z klientami indywidualnie. Jeśli więc zamówiliście PS5, z pewnością niebawem otrzymacie informacje o sposobie jego otrzymania. Nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądał czas wysyłki. Może się okazać, że trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i poczekać kilka dni dłużej.

Brak możliwości zakupu konsoli

Na ten moment kupno PS5 jest w zasadzie niemożliwe. Polskie sieciówki już dawno poinformowały o wyczerpaniu zapasów preorderowych. Ci, którzy nie zdążyli kupić konsoli, będą musieli poczekać, aż Sony wyprodukuje kolejny rzut PS5.

Następny artykuł