PS5
Źródło: youtube.com/PlayStation/kadr z filmu

Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
7 Listopada 2020

Nowa generacja konsol debiutuje dopiero za kilka dni, a już od kilku tygodni pojawiają się komunikaty o wyczerpanych zapasach urządzeń. Tym razem mamy oficjalną wiadomość od Sony, że PlayStation 5 nie dostaniemy w sklepach stacjonarnych.

Rok 2020 bardzo namieszał w niemal wszystkich branżach. Utrudnione prace nad grami, serialami czy konsolami to jedynie ułamek efektów pandemii koronawirusa. Gracze musieli przywyknąć do nowych realiów i uzbroić się w cierpliwość na wielu frontach. Tym razem o wyrozumiałość zabiega Sony.


PS5 nie będzie w sklepach w dniu premiery


Kilka dni temu Sony potwierdziło w oficjalnym komunikacie, że PS5 zostało całkowicie wyprzedane w Kraju Kwitnącej Wiśni. Naturalnym jest więc, że Japończycy nie znajdą nowych konsol w sklepach z elektroniką. Niestety reszta świata też nie będzie miała tej szansy.


Sony podjęło decyzję, że w dniu premiery na całym świecie nie będzie można kupić PS5 w sklepie stacjonarnym. Decyzja jest podyktowana ostrożnością w związku z epidemią. Japoński gigant nie chce ryzykować zdrowia graczy.

Hakerzy podszywają się pod PKO BP. Wystarczy jedno kliknięcie i stracisz ogromne pieniądzeHakerzy podszywają się pod PKO BP. Wystarczy jedno kliknięcie i stracisz ogromne pieniądzeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship

2. Ratownicy udzielali pomocy potrzebującemu. Gdy wrócili do karetki okazało się, że padli ofiarą przestępstwa


Sony uprasza o nierozbijanie kempingów przed sklepami


Premiera konsol nowej generacji to zawsze wielkie wydarzenie w branży gamingowej. Wielu graczy z punkt honoru obierało pojawienie się przed najbliższym sklepem elektronicznym z samego rana, by wraz z innymi zapaleńcami oczekiwać na otwarcie sklepu i zakup konsoli.


W tym roku tradycji nie będzie mogło stać się zadość. Sony nie pozwoli na stacjonarną sprzedaż konsol w dniu premiery, gracze więc nie będą mieli powodu, by gromadzić się pod sklepami. Podjęto decyzję, że jest to konieczne w obecnie panującej na świecie sytuacji.


Co z preorderami do odbioru w sklepie?


Gracze, którzy zamierzali odebrać swoje wcześniej zamówione konsole w sklepach stacjonarnych, nie będą mogli tego zrobić. Co prawda Sony zezwala na odbiór osobisty, jeśli sklep zapewni odpowiednie warunki sanitarne, by było to bezpieczne. Jednakże panujące w naszym kraju obostrzenia, nie pozwalają na taką operację.

Mężczyzna naprawiał telefon, nagle doszło do niebezpiecznej sytuacji. Nikt się nie spodziewałMężczyzna naprawiał telefon, nagle doszło do niebezpiecznej sytuacji. Nikt się nie spodziewałCzytaj dalej


Sklepy informują o procedurze


Ponieważ w Polsce odbiór osobisty jest zabroniony ze względu na obostrzenia, sklepy planują wysyłać graczom zamówione konsole. Forma i cena wysyłki zależy od konkretnego sklepu. Póki co większość sieci daje klientom wybór między kurierem a paczkomatem, biorąc na siebie koszty przesyłki.


Każdy sklep będzie kontaktował się z klientami indywidualnie. Jeśli więc zamówiliście PS5, z pewnością niebawem otrzymacie informacje o sposobie jego otrzymania. Nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądał czas wysyłki. Może się okazać, że trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i poczekać kilka dni dłużej.


Brak możliwości zakupu konsoli


Na ten moment kupno PS5 jest w zasadzie niemożliwe. Polskie sieciówki już dawno poinformowały o wyczerpaniu zapasów preorderowych. Ci, którzy nie zdążyli kupić konsoli, będą musieli poczekać, aż Sony wyprodukuje kolejny rzut PS5.

Koniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytetyKoniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytetyCzytaj dalejZOBACZ TAKŻE:

  1. Wierna suczka nagle podeszła do trumny właściciela. Żona zmarłego nie mogła uwierzyć
  2. Od wtorku na kierowców czeka nowy mandat. Mało kto wie, że rząd po cichu wprowadził kolejną karę
  3. Co by się stało, gdyby człowiek wpadł do czarnej dziury? Odpowiedź zaskakuje
  4. Nokia powraca do klasyki. Wyciekły zdjęcia i specyfikacje nowych modeli
  5. Atrakcje na Marsie. Miejsca, które przyszli turyści będą zwiedzać na Czerwonej Planecie
  6. Potwierdzono zagrożenie, ogłoszono pierwszy stopień alarmowy dla kilku województw. Potrwa do rana
  7. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?

Następny artykuł