Techgame.pl
Horizon zero dawn steam

Steam

Horizon: Zero Dawn. Wielki hit z PlayStation 4 wkrótce na PC!

11 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Hitowa gra akcji w otwartym świecie Horizon: Zero Dawn doczeka się w końcu wydania na platformie PC! Gra zadebiutuje w edycji ze wszystkimi dodatkami i do tego na platformie Steam! Szef Sony Worldwide Studios wyjaśnił decyzję przeniesienia gry na komputer

Horizon: Zero Dawn ukazało się w 2017 roku jako produkcja ekskluzywna na konsolę PlayStation 4. Gra zdobyła rzesze fanów i ogólnie pozytywne opinie recenzentów. W końcu doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia - gra zmierza na PC!

Horizon: Zero Dawn - robo-dinozaury i plemienia

Horizon: Zero Dawn wydane zostało w 2017 roku wyłącznie na Sony PlayStation 4. Gra opowiada historię Aloy, członkini plemienia Nora, która żyje w rozległym świecie pełnym różnych krain, zamieszkałym przez robotyczne dinozaury i inne zwierzęta. Bohaterka wyrusza na misję, podczas której spotka wielu sojuszników, dowie się o historii tego świata i zamieszkałych w nim maszyn oraz pozna swoje przeznaczenie. Fabuła generalnie została odebrana pozytywnie przez krytyków, jak i graczy, choć nie prezentuje sobą scenariuszowych wyżyn. Produkcja najbardziej dała się zapamiętać ze względu na nietypowy setting i świetny, rozlełgy i różnorodny świat rodem z gier RPG, w którym występują różne biomy, wioski i zwierzęta. Aloy walczy głównie za pomocą łuku - walka też okazała się mocnym punktem produkcji, tak samo jak grafika. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 89/100! Dla zainteresowanych, przypominamy zwiastun z Krystyną Czubówną wyjaśniającą zwyczaje maszyn:

Czy pojawi się więcej gier z PS4 na PC?

Horizon w wersji na PC został zapowiedziany w wywiadzie na blogu PlayStation przez Hermena Hulsta, szefa Sony Worldwide Studios. Został on zapytany o powód przeniesienia bestsellerowej produkcji na inną platformę. Myślę, że ważne jest, abyśmy byli otwarci na nowe pomysły i na to, jak przedstawić większej ilości osób PlayStation i pokazać im to, co mogłoby ich ominąć - odpowiedział. Choć Horizon: Zero Dawn idzie śladami innych produkcji pozbawionych swojej "ekskluzywności" na rzecz PC, to Hulst powiedział, że nie znaczy to, iż od teraz każda gra z PlayStation będzie pojawiać się na PC, bo firma dalej będzie wierna swojemu sprzętowi. Poprzednie gry z konsoli Sony, które zaskakująco pojawiają się na PC to choby Detroit: Become Human i Death Strading. Horizon: Zero Dawn już teraz pojawiło się na platformie Steam, gdzie możecie już je dodawać do listy życzeń. Sama gra ma pojawić się bliżej niesprecyzowanym latem. Póki co nie wiemy co, oprócz wszystkich dodatków, pojawi się w wersji PC, ale spodziewamy się ulepszonych tekstur i liczymy na zniesienie limitu klatek.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >