Fragment filmu, pt. PS5 DualSense Controller Review
Źródło: YouTube/IGN/https://www.youtube.com/watch?v=7Xs8zuApv4M&t=50s&fbclid=IwAR0Bxr3QzFJRW6DXMY4JXYKkkb7IgsKU1292OH7X-ZhT9av7hSaJFDkhJVI

Steam zadziwił fanów PlayStation. Niezwykłe doniesienia, chodzi o kontroler DualSense

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
15 Listopada 2020

Kontroler DualSense otrzyma wsparcie Steama. Potwierdzają to zmiany wprowadzone w nowej aktualizacji platformy.  Niespodziewana decyzja Valve’a z pewnością ucieszy posiadaczy pada do PlayStation 5. 

Choć pady konsolowe od lat mają możliwość łączenia się z komputerem, z oczywistych względów faworyzowane były tu kontrolery do konsoli Microsoftu. Wsparcie dla xboxowego pada miały niemal wszystkie gry i platformy, umożliwiające ten system sterowania. Podczas gdy pady do PlayStation… To już zupełnie inna historia.


DualSense wspierany na Steamie


Start nowej generacji konsol nie przebiegł tak, jak chcieliby tego producenci, zwłaszcza jeśli mówimy o konsoli Sony. Nie dość, że urządzenia wyprzedały się długo przed premierą, to jeszcze okazało się, że część konsol ma wadę produkcyjną i nabywcy będą musieli poczekać na dostawę aż do przyszłego roku.


Konsole Microsoftu mają się znacznie lepiej i póki co, to Xbox Series X/S wygrywają pierwsze starcie konsol nowej generacji. Sony może jednak do pewnego stopnia uratować wielofunkcyjność pada DualSense, który dołączany jest do PlayStation 5.

Już dziś w nocy wystartuje pierwsza załogowa misja SpaceX Crew-1. Historyczny moment obejrzą miliony widzówJuż dziś w nocy wystartuje pierwsza załogowa misja SpaceX Crew-1. Historyczny moment obejrzą miliony widzówCzytaj dalej


Windows i Steam będą się lubić z nowym padem do PlayStation


DualSense będzie kompatybilny zarówno ze Steamem, jak i Windowsem 10. Dzięki temu deweloperzy będą mogli wykorzystać ciekawe rozwiązania technologiczne zaimplementowane w padzie.


Dają one spore pole do popisu, bo DualSense wyposażony jest w haptyczne wibracje oraz adaptacyjne triggery. Jeśli zostaną dobrze wykorzystane, granie przy użyciu nowego pada od Sony, może dać zupełnie nowe doświadczenie względem poprzedniej generacji. Czego nie można powiedzieć o nowym kontrolerze do Xboxa, który niewiele różni się od swojego starszego brata z poprzedniej generacji.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Podwyżki cen prądu coraz bliżej? Rząd od stycznia wprowadzi dodatkową opłatę

2. Wszyscy mówią o jego skuteczności. Niesamowite działanie naparu z liści laurowych i jabłek


Co nowego proponuje Steam?


Przede wszystkim będzie identyfikował DualSense jako kontroler od Sony. To duża zmiana w stosunku do przeszłości, gdy DualShock był wykrywany jako „urządzenie USB”. To jednak tylko początek. Prawdziwe innowacje zaczynają się krok dalej.

Polacy coraz rzadziej korzystają z gotówki. Wszystko przesuwa się w stronę elektronicznych płatności, ogromne zmianyPolacy coraz rzadziej korzystają z gotówki. Wszystko przesuwa się w stronę elektronicznych płatności, ogromne zmianyCzytaj dalej


Steam nie tylko pozwoli na wykorzystanie innowacyjnych triggerów czy touchpada, ale również haptyczne wibracje doczekają się bardzo szerokich zastosowań. Valve planuje umożliwić sterowanie za pomocą ruchów kontrolerem, na co pozwala DualSense. To sprawia, że DualSense nie leży wcale tak daleko od kontrolerów PlayStation Move do PS4.


Niespodzianki nowej generacji


Opóźnienia w dostawie i nieoczekiwane zwroty akcji wpiszą się na zawsze w charakterystykę roku 2020. Na szczęście producenci nowinek technologicznych starają się udobruchać rozgniewanych z powodu opóźnień fanów. I trzeba przyznać, że radzą sobie z tym znakomicie. Więcej takich dobrych wieści poprosimy!

Fatalne wieści dla polskich nabywców PlayStation 5. Wiemy, kiedy można spodziewać się dostawy konsoli, wielu poczeka długoFatalne wieści dla polskich nabywców PlayStation 5. Wiemy, kiedy można spodziewać się dostawy konsoli, wielu poczeka długoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Choroba, która praktycznie nie daje objawów. Jej powikłania są śmiertelnie niebezpieczne
  2. Dr Mercola opublikował ranking 30 najzdrowszych produktów spożywczych świata. Zaskoczył wszystkich, warto zmienić jadłospis?
  3. Polacy coraz rzadziej korzystają z gotówki. Wszystko przesuwa się w stronę elektronicznych płatności, ogromne zmiany
  4. Opracowali cudowne, "niewidzialne" słuchawki. Aż ciężko uwierzyć, jak działają, niedługo trafią do sprzedaży
  5. Naukowcy aż osłupieli. Już wiedzą skąd się wzięła woda na Europie, zaskakujące informacje
  6. Dziecko przytuliło się do brzucha kota. Sekundy później stała się bardzo dziwna rzecz
  7. ABBA 37 lat później. Jak zmienili się członkowie ponadczasowej grupy?

Następny artykuł