Techgame.pl
Fragment filmu, pt. PS5 DualSense Controller Review

YouTube/IGN/https://www.youtube.com/watch?v=7Xs8zuApv4M&t=50s&fbclid=IwAR0Bxr3QzFJRW6DXMY4JXYKkkb7IgsKU1292OH7X-ZhT9av7hSaJFDkhJVI

Steam zadziwił fanów PlayStation. Niezwykłe doniesienia, chodzi o kontroler DualSense

15 Listopada 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Kontroler DualSense otrzyma wsparcie Steama. Potwierdzają to zmiany wprowadzone w nowej aktualizacji platformy. Niespodziewana decyzja Valve’a z pewnością ucieszy posiadaczy pada do PlayStation 5.

Choć pady konsolowe od lat mają możliwość łączenia się z komputerem, z oczywistych względów faworyzowane były tu kontrolery do konsoli Microsoftu. Wsparcie dla xboxowego pada miały niemal wszystkie gry i platformy, umożliwiające ten system sterowania. Podczas gdy pady do PlayStation… To już zupełnie inna historia.

DualSense wspierany na Steamie

Start nowej generacji konsol nie przebiegł tak, jak chcieliby tego producenci, zwłaszcza jeśli mówimy o konsoli Sony. Nie dość, że urządzenia wyprzedały się długo przed premierą, to jeszcze okazało się, że część konsol ma wadę produkcyjną i nabywcy będą musieli poczekać na dostawę aż do przyszłego roku.

Konsole Microsoftu mają się znacznie lepiej i póki co, to Xbox Series X/S wygrywają pierwsze starcie konsol nowej generacji. Sony może jednak do pewnego stopnia uratować wielofunkcyjność pada DualSense, który dołączany jest do PlayStation 5.

Windows i Steam będą się lubić z nowym padem do PlayStation

DualSense będzie kompatybilny zarówno ze Steamem, jak i Windowsem 10. Dzięki temu deweloperzy będą mogli wykorzystać ciekawe rozwiązania technologiczne zaimplementowane w padzie.

Dają one spore pole do popisu, bo DualSense wyposażony jest w haptyczne wibracje oraz adaptacyjne triggery. Jeśli zostaną dobrze wykorzystane, granie przy użyciu nowego pada od Sony, może dać zupełnie nowe doświadczenie względem poprzedniej generacji. Czego nie można powiedzieć o nowym kontrolerze do Xboxa, który niewiele różni się od swojego starszego brata z poprzedniej generacji.

Co nowego proponuje Steam?

Przede wszystkim będzie identyfikował DualSense jako kontroler od Sony. To duża zmiana w stosunku do przeszłości, gdy DualShock był wykrywany jako „urządzenie USB”. To jednak tylko początek. Prawdziwe innowacje zaczynają się krok dalej.

Steam nie tylko pozwoli na wykorzystanie innowacyjnych triggerów czy touchpada, ale również haptyczne wibracje doczekają się bardzo szerokich zastosowań. Valve planuje umożliwić sterowanie za pomocą ruchów kontrolerem, na co pozwala DualSense. To sprawia, że DualSense nie leży wcale tak daleko od kontrolerów PlayStation Move do PS4.

Niespodzianki nowej generacji

Opóźnienia w dostawie i nieoczekiwane zwroty akcji wpiszą się na zawsze w charakterystykę roku 2020. Na szczęście producenci nowinek technologicznych starają się udobruchać rozgniewanych z powodu opóźnień fanów. I trzeba przyznać, że radzą sobie z tym znakomicie. Więcej takich dobrych wieści poprosimy!

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >