Techgame.pl
PlayStation 5

youtube.com/PlayStation/kadr z filmu

MediaMarkt w oficjalnym oświadczeniu na temat dostępności konsoli PlayStation 5. Wielu będzie zaskoczonych

17 Listopada 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

MediaMarkt wydał komunikat o dostępności konsol PlayStation 5 w dniu premiery. Wszystkie zamówienia przedpremierowe zostaną zrealizowane, wbrew temu co sądziła większość nabywców. Konsole dostaną ci, którzy zamówili je w konkre

O problemach z dostępnością PlayStation 5 słyszymy już od tygodni. Problemy logistyczne spowodowane pandemią, wadliwa partia produktów, opóźnione dostawy… Jednakże klienci MediaMarktu nie mają się czego obawiać - konsole Sony dotrą do nich na czas.

Preordery PS5 z MediaMarkt trafią w ręce graczy w dniu premiery

Ostatnia afera z opóźnieniem dostawy PS5, o której pisaliśmy w zeszłym tygodniu, nie dotyczy na szczęście wszystkich sklepów. X-kom oficjalnie poinformował swoich klientów, że konsole dotrą do nich prawdopodobnie dopiero w 2021 roku. MediaMarkt zapewnia, że ten problem nie dotyczy klientów sieci.

Zgodnie z zarządzeniem Sony, sprzedaż fizycznych konsol nie będzie prowadzona w sklepach w dniu premiery. Dotyczy to sklepów na całym świecie, jednak dla Polaków to żadna nowość - w związku z obostrzeniami galerie handlowe i tak są zamknięte.

Odbiór w punkcie

Jeśli jednak złożyliście zamówienie na PlayStation 5, wybierając opcję osobistego odbioru w sklepie, MediaMarkt otworzy swoje drzwi. Sklepy zobowiązują się zorganizować bezpieczny pod względem sanitarnym odbiór zamówionej konsoli.

Z kolei konsole zamówione do domów, zostaną wysłane w dniu premiery. Większość graczy powinna je otrzymać jeszcze tego samego dnia.

Dostępność PlayStation 5 w sklepach

MediaMarkt zapewnia, że zakup obu wersji konsoli będzie nadal możliwy dla nowych klientów. Choć zakup sprzętu w punkcie stacjonarnym nie będzie możliwe z oczywistych względów, sprzedaż internetowa będzie funkcjonowała jak zawsze.

O co chodzi z X-komem?

Czym różni się MediaMarkt od X-komu? Dlaczego tylko ten pierwszy dostał konsole dla swoich klientów, podczas gdy drugi musi rozkładać bezradnie ręce i przepraszać zawiedzionych nabywców? Odpowiedź jest prosta.

MediaMarkt to oficjalny partner Sony. Japoński koncern współpracuje bezpośrednio tylko z wybranymi sieciami. Sklepy takie jak X-kom, które sprzedają konsole w ramach pośrednictwa, będą czekać dłużej na nową generację PlayStation. 

PlayStation 5 z drugiej ręki

Popularny ostatnio trend odsprzedawania nowych konsol PlayStation, czeka nieunikniony koniec. Informacja o możliwości zakupu konsoli z pewnego źródła w „normalnej” cenie z pewnością skutecznie ukróci zapędy „biznesmenów” wystawiających swoje egzemplarze w kosmicznych cenach, sięgających nawet 10 tysięcy złotych.

Należy pamiętać, że w obecnej sytuacji panującej na świecie, dostępność niemal każdego produktu staje pod znakiem zapytania. W przypadku produkcji tak masowych, jak nowe konsole i konieczności dystrybucji na wszystkich kontynentach, będą zdarzały się opóźnienia. Taki mamy klimat.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >