PlayStation 5
Źródło: youtube.com/PlayStation/kadr z filmu

MediaMarkt w oficjalnym oświadczeniu na temat dostępności konsoli PlayStation 5. Wielu będzie zaskoczonych

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
17 Listopada 2020

MediaMarkt wydał komunikat o dostępności konsol PlayStation 5 w dniu premiery. Wszystkie zamówienia przedpremierowe zostaną zrealizowane, wbrew temu co sądziła większość nabywców. Konsole dostaną ci, którzy zamówili je w konkretnych sklepach.

O problemach z dostępnością PlayStation 5 słyszymy już od tygodni. Problemy logistyczne spowodowane pandemią, wadliwa partia produktów, opóźnione dostawy… Jednakże klienci MediaMarktu nie mają się czego obawiać - konsole Sony dotrą do nich na czas.


Preordery PS5 z MediaMarkt trafią w ręce graczy w dniu premiery


Ostatnia afera z opóźnieniem dostawy PS5, o której pisaliśmy w zeszłym tygodniu, nie dotyczy na szczęście wszystkich sklepów. X-kom oficjalnie poinformował swoich klientów, że konsole dotrą do nich prawdopodobnie dopiero w 2021 roku. MediaMarkt zapewnia, że ten problem nie dotyczy klientów sieci.


Zgodnie z zarządzeniem Sony, sprzedaż fizycznych konsol nie będzie prowadzona w sklepach w dniu premiery. Dotyczy to sklepów na całym świecie, jednak dla Polaków to żadna nowość - w związku z obostrzeniami galerie handlowe i tak są zamknięte.

Wirus z Iranu rozprzestrzenia się w sieci. Eksperci ostrzegają, można stracić ogromne pieniądzeWirus z Iranu rozprzestrzenia się w sieci. Eksperci ostrzegają, można stracić ogromne pieniądzeCzytaj dalej


Odbiór w punkcie


Jeśli jednak złożyliście zamówienie na PlayStation 5, wybierając opcję osobistego odbioru w sklepie, MediaMarkt otworzy swoje drzwi. Sklepy zobowiązują się zorganizować bezpieczny pod względem sanitarnym odbiór zamówionej konsoli.


Z kolei konsole zamówione do domów, zostaną wysłane w dniu premiery. Większość graczy powinna je otrzymać jeszcze tego samego dnia.


Dostępność PlayStation 5 w sklepach


MediaMarkt zapewnia, że zakup obu wersji konsoli będzie nadal możliwy dla nowych klientów. Choć zakup sprzętu w punkcie stacjonarnym nie będzie możliwe z oczywistych względów, sprzedaż internetowa będzie funkcjonowała jak zawsze.

Tablety od Microsoftu tracą wsparcie. Sprawdź, które urządzenia zostaną pozbawione pomocy technicznejTablety od Microsoftu tracą wsparcie. Sprawdź, które urządzenia zostaną pozbawione pomocy technicznejCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. "Jeden z dziesięciu”: występ, który przeszedł do historii. Pan Ireneusz rozczulił swoją ekspresją

2. Działa podobnie jak sok i syrop, a jest łatwiejszy do zrobienia . Piorunujące działanie naparu z imbiru


O co chodzi z X-komem?


Czym różni się MediaMarkt od X-komu? Dlaczego tylko ten pierwszy dostał konsole dla swoich klientów, podczas gdy drugi musi rozkładać bezradnie ręce i przepraszać zawiedzionych nabywców? Odpowiedź jest prosta.


MediaMarkt to oficjalny partner Sony. Japoński koncern współpracuje bezpośrednio tylko z wybranymi sieciami. Sklepy takie jak X-kom, które sprzedają konsole w ramach pośrednictwa, będą czekać dłużej na nową generację PlayStation.

PlayStation 5 z drugiej ręki


Popularny ostatnio trend odsprzedawania nowych konsol PlayStation, czeka nieunikniony koniec. Informacja o możliwości zakupu konsoli z pewnego źródła w „normalnej” cenie z pewnością skutecznie ukróci zapędy „biznesmenów” wystawiających swoje egzemplarze w kosmicznych cenach, sięgających nawet 10 tysięcy złotych.


Należy pamiętać, że w obecnej sytuacji panującej na świecie, dostępność niemal każdego produktu staje pod znakiem zapytania. W przypadku produkcji tak masowych, jak nowe konsole i konieczności dystrybucji na wszystkich kontynentach, będą zdarzały się opóźnienia. Taki mamy klimat.

Niezwykły dodatek do gry Minecraft. Fani sci-fi będą zachwyceniNiezwykły dodatek do gry Minecraft. Fani sci-fi będą zachwyceniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ikea wprowadziła długo wyczekiwaną usługę. W czasach pandemii sprawdzi się doskonale
  2. Potrzebujesz tylko 5 minut, by przygotować przepyszne ciasto "Śnieżka". Prosty przepis, a efekt zachwyci każdego
  3. Windows 10 z nową funkcją. Jest szczególnie przydatna w okresie pandemii
  4. Asteroida Apophis może znaleźć się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Naukowcy tłumaczą, jakie jest ryzyko
  5. Konieczna wymiana telefonu dla tysięcy Polaków. Zmiany wkrótce wejdą w życie, koniec sieci 3G
  6. Dawid Kubacki niebawem zostanie ojcem. Skoczek bardzo się obawia, rokowania są niepewne
  7. Anita i Adrian ze "Ślub od pierwszego wejrzenia" podzielili się ważną informacją. Fani wspierają parę w ich decyzji

Następny artykuł