Techgame.pl
Ellie z The Last of Us Part II

igdb.com

Społeczność PlayStation wybrała najlepsze gry roku. Dominacja jednego tytułu

20 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Ciąg dalszy podsumowań kończącego się powoli roku 2020. Tym razem posiadacze konsoli PlayStation wybrali najlepsze gry, w które przyszło im zagrać w ostatnich 12 miesiącach. Zgodnie z przewidywaniami, The Last of Us II zdominowało większość kategor

  • Czytelnicy PlayStation Blog wybierają najlepszą grę 2020

  • Poprzednie edycje należały m.in. do God of War oraz Death Stranding

  • Tegoroczną stawkę zdominowało The Last of Us: Part II

Oficjalny blog PlayStation już od kilku lat organizuje podsumowujący rok plebiscyt, w którym czytelnicy mogą głosować na swoje ulubione produkcje, które ukazały się w danym roku. Kategorii jest naprawdę sporo, co daje ciekawy obraz, jak poszczególne aspekty gier wpływają na ich ocenę.

Najlepsza gra 2020 według PlayStation Blog

Plebiscyt organizowany przez blog PlayStation ma zabawną tendencję, która sprawdza się w zasadzie w każdej edycji. Co roku możemy bowiem obserwować walkę dwóch najmocniejszych tytułów, które zgarniają najwyższe miejsca podium w niemal każdej kategorii. Z czego jeden z nich jest na szczycie wyraźnie więcej razy.

Wielcy wygrani i przegrani ostatnich lat

Przykładowo dwa lata temu mogliśmy obserwować przepychanki na szczycie w wykonaniu God Of War, które wygrało większość tych pojedynków (w tym kategorię główną), oraz Red Dead Redemption 2, które dzielnie plasowało się zazwyczaj na miejscu drugim, wygrywając zaledwie dwa razy.

W ubiegłym roku sytuacja wyglądała podobnie, choć było aż dwóch pretendentów do środkowego miejsca podium. Plebiscyt zdominowało oczywiście Death Stranding, podczas gdy po piętach dreptały mu na zmianę Resident Evil 2 oraz Days Gone.

The Last of Us: Part II - najlepsza gra 2020

W tym roku bezdyskusyjnym zwycięzcą plebiscytu jest gra studia Naughty Dog, The Last of Us: Part II. Jest to kontynuacja legendarnego już The Las odf Us z 2013 roku. Twórcy cyklu Uncharted przenoszą w niej graczy do postapokaliptycznego świata, który został doprowadzony do obecnego stanu przez śmiercionośną epidemię pasożytniczych grzybów.

Akcja sequelu rozgrywa się 5 lat po wydarzeniach z pierwszej części. W grze spotkamy lokacje znane z pierwowzoru oraz pokierujemy losami Ellie, którą poznaliśmy w poprzedniej odsłonie cyklu. Na Metacritic gra otrzymała ocenę 93/100 z ponad 120 opinii recenzentów. Wygrana w plebiscycie PlayStation Blog dowodzi, że gracze podzielają zdanie krytyków.

Pozostałe tytuły docenione przez PlayStation Blog

Oprócz dominującego The Last of Us: Part II, na szczególną uwagę zasługuje trzecioosobowy samurajski sandbox Ghost of Tsushima, który zdobył 8 drugich miejsc (dokładnie tyle samo ile The Last of Us zdobyło pierwszych) oraz jednokrotnie stanął na szczycie podium, wygrywając w kategorii Najlepsza Warstwa Artystyczna.

Poza tymi dwoma gigantami, którzy zdominowali stawkę, wyróżnione zostały gry takie jak Final Fantasy VII Remake, Marvel’s Spider Man: Miles Morales, Fall Guys: Ultimate Knockout, Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, Demon’s Souls oraz Call of Duty: Black Ops Cold War.

Gry były oceniane w 17 kategoriach. W każdej z nich trofeum otrzymywały cztery produkcje, gdzie platyna oznaczała oczywiście miejsce pierwsze, podczas gry czwarte otrzymywało brąz. Pełne wyniki plebiscytu możecie znaleźć na stronie PlayStation Blog.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >