Techgame.pl
Konsole PlayStation 5 w wersji digital i z napędem oraz pady Dualshock 5

youtube.com/playstation/kadr z filmu

Wielkie problemy z grami Ubisoft na PlayStation 5. Firma w tarapatach, gracze wzięli sprawy w swoje ręce

23 Listopada 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Ubisoft ponownie boryka się z problemami technicznymi przy okazji premiery swoich gier. Tym razem ofiarami błędów są gracze, którzy chcieli ulepszyć Assassin's Creed: Valhalla, bądź Watch Dogs: Legion do wersji next-genowych. Oficjalne rozwi

Ubisoft ma bogatą bibliotekę kultowych gier i równie pokaźną historię wszelakich z nimi problemów. Najnowsze dzieła nie ominęły trudności. 

Typowy Ubisoft 

Watch Dogs: Legion oraz Assassin’s Creed: Valhalla już na starcie mierzyły się z istotnymi mankamentami. Gry potrafiły crashować, ponadto przy wznawianiu rozgrywki istniało niebezpieczeństwo utraty postępów. 

Nie było do końca wiadomo, czy istnieje bezpieczna forma zachowania dotychczasowych poczynań. Gracze wskazywali na problemy zarówno z zapisywaniem w chmurze, jak i lokalnie.  

Zdawało się, że występuje jakaś usterka synchronizacji z usługą Ubisoft Connect. Z drugiej strony awaryjność tytułów mogła też uszkadzać dane zapisane na dysku.  

  1. Ujawniono wstrząsające informacje o Marsie. Badacze nie mogą uwierzyć, wielki przełom

  2. Babcia Stasia dokonała niemożliwego i stworzyła najlepsze mielone pod słońcem.

[Francuska firma przyznała, że jest świadoma istnienia błędów zapisu.** Co ciekawe, odniesiono się wyłącznie do produkcji osadzonej w nordyckich klimatach. Tymczasem podobne kłopoty w najnowszych Watch Dogs są faktem i były rejestrowane podczas streamów. 

Na uporanie się z tymi niedogodnościami deweloper daje sobie dość dużo czasu. Obiecano wypuścić stosowny patch w przeciągu... paru tygodni.  

Zasugerowano przy tym parę doraźnych działań, jak wstrzymanie się przed nadpisywaniem zapisów z chmury. Niemniej, jeżeli ktoś chce mieć większą pewność co do stabilności zapisywania, może czekać nawet kilkanaście dni. Całkiem długo jak na tytuły AAA poważnego wydawcy. 

Teraz okazuje się, że gracze problem mają nie tylko w trakcie rozgrywki, ale nawet zanim ją zaczną. Pojawiła się bowiem trudność ze zaktualizowaniem wspomnianych odsłon AC i WD do wersji next-genowych na konsolach PlayStation 5. 

Pechowcami są europejscy posiadacze fizycznych nośników z Legion i Valhalla. W celu cieszenia się usprawnioną wersją gier dla PS5 powinni w PS Store  

Według graczy z mankamentem uporać można się w nietypowy sposób. Internauci zalecają utworzenie konta PS Store na Turcję. Wtedy ponoć aktualizacja będzie możliwa. 

Ubisoft zaproponował własne rozwiązanie. Według producenta należy włożyć dysk do napędu, a następnie w zakładce gry interfejsu konsoli wybrać opcję widoku produktu. Potem trzeba wybrać funkcję ulepszenia do wersji PS5 oraz ściągnąć aktualizację.  

Jeżeli to nie zadziała, a i turecka metoda zawodzi, to pewnie tak jak w przypadku zepsutych zapisów, trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Zapewne mało kto spodziewał się takich problemów przy przejściu na lepszy sprzęt.

Ubisoft musi wyciągnąć wnioski

Assassin’s Creed: Valhalla zebrało pozytywne opinie od recenzentów. Mniej pochlebstw zebrało Watch Dogs: Legion, które pomimo ciekawych rozwiązań werbunku mieszkańców Londynu potrafiło znużyć powtarzalnymi misjami i przeciętną fabułą. Należy zauważyć, iż premiera Watch Dogs została poważnie opóźniona, aby produkt był należycie dopracowany!

Wizerunkowi obu tytułów nie pomagają na pewno informacje o problemach technicznych, które mogą zrazić potencjalnych nabywców. Nie pierwszy raz warto wstrzymać się z zakupem, by cieszyć się pełnoprawnym, funkcjonalnym produktem. 

Można by powiedzieć, że Ubisoft ma potężnego pecha, ale czy na pewno? Wszelkiego rodzaju kontrowersje kojarzone są z firmą od lat. Z jednej strony toczą z CD Projekt RED walkę o laur największego europejskiego dewelopera, z drugiej zaś raz po raz strzelają sobie w stopę.](https://smakosze.pl/kotlety-mielone-221120-ks-babci-stasi-z-boczkiem "Babcia Stasia dokonała niemożliwego i stworzyła najlepsze mielone pod słońcem. Dodatek boczku okazał się strzałem w 10")**

Podobne artykuły

cod warzone

Gry

Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów

Czytaj więcej >
play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >