Techgame.pl
Kratos z synem z God of War

igdb.com

Z PlayStation do kina. Sony zapowiada ekranizacje gier. Bóg Wojny w planach

23 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Filmowe adaptacje gier wideo to ciężki temat… Zarówno dla graczy, jak i ich twórców. Wielu próbuje wyprzeć z pamięci kinowe wersje Assassin’s Creed czy World of Warcraft (trudno powiedzieć, co było gorsze) i udawać

  • Sony planuje ekranizacje swoich flagowych produkcji

  • Do kin w 2021 roku trafi film Uncharted

  • W produkcji jest serial The Last of Us

  • W przyszłości powstaną filmy God of War i Horizon Zero Down

Pierwszym strzałem Sony została seria Uncharted. Filmowa adaptacja przygód Nathana Drake’a została już nagrana i ma wejść do kin 16 lipca 2021 roku. Do kin lub do Internetu… Trudno stwierdzić, jak będzie wyglądała sytuacja na świecie za pół roku i czy kina będą mogły wówczas działać jak dawniej.

Sony zekranizuje hity PlayStation

Najwyraźniej Sony jest pewne, że ekranizacja Uncharted odniesie kinowy sukces, skoro już bierze się do adaptacji kolejnych produkcji. Taka pewność siebie z jednej strony cieszy, a z drugiej… To wciąż ekranizacje gier. Dawniej twórcy też karmili nas opowieściami o swoich filmach, które miały być niesamowite. A wyszło jak zwykle.

Pozostaje mieć nadzieję, że Sony wie, co mówi i mówi to z serca, a nie dlatego, że dział marketingu tak kazał. W końcu przecież musi być ten pierwszy raz. Przełamanie tabu dotyczącego ekranizacji gier wideo musi kiedyś nastąpić. Sony, na Ciebie patrzymy!

Kina zostaną podbite przez ekranizacje gier

Póki co plany Sony są ambitne. Jako pierwszy z nich, japońska firma wymienia legendarną serię God of War. Trudno się dziwić, zwłaszcza że ostatnia odsłona serii po raz pierwszy poważnie wzięła się za opowiadanie historii i tworzenie relacji między bohaterami, co wyszło jej fenomenalnie.

Zanurzenie się w świat mitologii greckiej (lub nordyckiej) z Kratosem zdecydowanie jest czymś, co fani God of War chętnie by zobaczyli. To jednak nie koniec świetnych zapowiedzi, gdyż własny film ma dostać również Aloy z Horizon Zero Down oraz Deacon z Days Gone.

HBO tworzy serial na podstawie hitu PlayStation

W liczbach ambitne plany Sony wyglądają tak - 3 filmy, 7 seriali. Filmy już znamy, gdyż są to Uncharted, God of War i Horizon Zero Down. Co z serialami? Jeden już powstaje. W dodatku zajmuje się tym HBO, co daje nadzieję na dobrą produkcję. W dodatku materiał źródłowy świetnie nadaje się do ekranizacji.

Mowa oczywiście o The Last of Us. Na razie jedyne co wiemy, to że adaptacja produkcji Naughty Dog powstaje pod skrzydłami HBO. Data premiery produkcji nie została jeszcze podana, ale raczej nie ma co się spodziewać, że serial wyjdzie wcześniej niż w 2022 roku. Miejmy nadzieję, że jest na co czekać.

Kinowe adaptacje gier

Wygląda na to, że Sony poważnie podchodzi do tematu ekranizacji swoich flagowych tytułów. Można więc mieć nadzieję, że rzeczywiście wyjdzie z tego coś dobrego. Oby. Oczekiwania graczy są niskie po tym, co musieli wycierpieć oglądając ekranizację Tekkena czy Street Fightera. Sony, błagamy, daj nam w końcu coś dobrego!

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >