Techgame.pl
Kratos z synem z God of War

igdb.com

Z PlayStation do kina. Sony zapowiada ekranizacje gier. Bóg Wojny w planach

23 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Filmowe adaptacje gier wideo to ciężki temat… Zarówno dla graczy, jak i ich twórców. Wielu próbuje wyprzeć z pamięci kinowe wersje Assassin’s Creed czy World of Warcraft (trudno powiedzieć, co było gorsze) i udawać

  • Sony planuje ekranizacje swoich flagowych produkcji

  • Do kin w 2021 roku trafi film Uncharted

  • W produkcji jest serial The Last of Us

  • W przyszłości powstaną filmy God of War i Horizon Zero Down

Pierwszym strzałem Sony została seria Uncharted. Filmowa adaptacja przygód Nathana Drake’a została już nagrana i ma wejść do kin 16 lipca 2021 roku. Do kin lub do Internetu… Trudno stwierdzić, jak będzie wyglądała sytuacja na świecie za pół roku i czy kina będą mogły wówczas działać jak dawniej.

Sony zekranizuje hity PlayStation

Najwyraźniej Sony jest pewne, że ekranizacja Uncharted odniesie kinowy sukces, skoro już bierze się do adaptacji kolejnych produkcji. Taka pewność siebie z jednej strony cieszy, a z drugiej… To wciąż ekranizacje gier. Dawniej twórcy też karmili nas opowieściami o swoich filmach, które miały być niesamowite. A wyszło jak zwykle.

Pozostaje mieć nadzieję, że Sony wie, co mówi i mówi to z serca, a nie dlatego, że dział marketingu tak kazał. W końcu przecież musi być ten pierwszy raz. Przełamanie tabu dotyczącego ekranizacji gier wideo musi kiedyś nastąpić. Sony, na Ciebie patrzymy!

Kina zostaną podbite przez ekranizacje gier

Póki co plany Sony są ambitne. Jako pierwszy z nich, japońska firma wymienia legendarną serię God of War. Trudno się dziwić, zwłaszcza że ostatnia odsłona serii po raz pierwszy poważnie wzięła się za opowiadanie historii i tworzenie relacji między bohaterami, co wyszło jej fenomenalnie.

Zanurzenie się w świat mitologii greckiej (lub nordyckiej) z Kratosem zdecydowanie jest czymś, co fani God of War chętnie by zobaczyli. To jednak nie koniec świetnych zapowiedzi, gdyż własny film ma dostać również Aloy z Horizon Zero Down oraz Deacon z Days Gone.

HBO tworzy serial na podstawie hitu PlayStation

W liczbach ambitne plany Sony wyglądają tak - 3 filmy, 7 seriali. Filmy już znamy, gdyż są to Uncharted, God of War i Horizon Zero Down. Co z serialami? Jeden już powstaje. W dodatku zajmuje się tym HBO, co daje nadzieję na dobrą produkcję. W dodatku materiał źródłowy świetnie nadaje się do ekranizacji.

Mowa oczywiście o The Last of Us. Na razie jedyne co wiemy, to że adaptacja produkcji Naughty Dog powstaje pod skrzydłami HBO. Data premiery produkcji nie została jeszcze podana, ale raczej nie ma co się spodziewać, że serial wyjdzie wcześniej niż w 2022 roku. Miejmy nadzieję, że jest na co czekać.

Kinowe adaptacje gier

Wygląda na to, że Sony poważnie podchodzi do tematu ekranizacji swoich flagowych tytułów. Można więc mieć nadzieję, że rzeczywiście wyjdzie z tego coś dobrego. Oby. Oczekiwania graczy są niskie po tym, co musieli wycierpieć oglądając ekranizację Tekkena czy Street Fightera. Sony, błagamy, daj nam w końcu coś dobrego!

Gabriela SicińskaAutor

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >