playstation
Źródło: sony

PlayStation 5 ma niepokojący problem. Gracze boją się korzystać z konsoli

Artur ŁokietekArtur Łokietek
24 Listopada 2020

PlayStation 5 dopiero co ukazało się na rynku, a gracze już donoszą o problemach ze sprzętem. Jeden z nich jest jednak dość... przerażający. Chodzi o totalnie losowe odpalanie się odtwarzacza płyt Blu-ray. Ten potrafi "wyć" nawet wtedy, gdy nie korzystamy z płyty znajdującej się w środku.

Wielce oczekiwana nowa generacja sprzętu do grania ma swoje własne, nowe problemy. Z drugiej strony - którą generację nie trapiły żadne usterki? Tym razem sytuacje zdaje się być nieco dziwaczna.

Problemy PlayStation 5

PlayStation 5 oficjalnie zadebiutowało 18 listopada bieżącego roku. Problemy związane z premierą okazały się jednak na tyle duże, że mało kto interesował się samym sprzętem. Teraz to się zmienia i w internecie pojawia się coraz więcej informacji o dość dziwacznych usterkach.

Polski pomysł na fotowoltaikę. Technologia słoneczna coraz silniejsza w naszym krajuPolski pomysł na fotowoltaikę. Technologia słoneczna coraz silniejsza w naszym krajuCzytaj dalej

Na różnych forach internetowych, m.in. na popularnym Reddicie, gracze korzystający z najnowszej konsoli ze stajni Sony donoszą o niezwykle specyficznych usterkach związanych z odtwarzaczem Blu-ray obecnym w droższej wersji sprzętu. Tańsza nie ma tego problemu z prostej przyczyny - brak w niej odtwarzacza.

O co dokładnie chodzi? Napęd na płyty potrafi w zupełnie losowych momentach "odpalać się", tj. zacząć bardzo głośno i intensywnie pracować. Konsola staje się wtedy tak głośna, że zaniepokojeni gracze o mało jej nie wyłączają. Sęk tkwi w tym, że nie wiadomo, co konkretnie może powodować ten problem.

Wina sprzętu czy oprogramowania?

W przypadkowych momentach (...) mój dysk kręci się na około 20 sekund, po czym się zatrzymuje. Jest naprawdę głośny i denerwujący i wydaje się, że nie dzieje się to z jakiegoś konkretnego powodu. Czy ktoś jeszcze tego doświadcza? Jest to normalne?" - pyta na Reddicie jeden z zaniepokojonych internautów.

Tak, mam nadzieję, że to rozwiążą. Nie ma potrzeby, aby dysk z grą obracał się, gdy oglądam Netflixa czy jestem na ekranie głównym, a gra nie jest odpalona. A jednak kręci się cały czas... tak jak powiedziałeś BEZ POWODU. To musi zostać naprawione. Masz pomysł, gdzie zgłosić to do Sony?" - odpowiada mu inny redditor.

Oficjalne oświadczenie znanego banku. Do zakupów może być potrzebny smartfon, wielkie zmianyOficjalne oświadczenie znanego banku. Do zakupów może być potrzebny smartfon, wielkie zmianyCzytaj dalej

Usterka wydaje się więc o tyle kuriozalna, że jest niezależna od tego, co aktualnie robi użytkownik. Czasami zdarza się, że napęd zaczyna pracować bez płyty w napędzie, czasami wtedy, gdy gramy w pobraną grę, a nie taką, którą odpalamy z dysku. Problem w tym, że rozwiązanie tego problemu może być łatwe albo... niezwykle problematyczne.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Rozpoczęły się kontrole. Chodzi o abonament RTV, kary sięgają nawet 680 zł. Jest ważny szczegół
  2. Słynnymi żeberkami w miodzie Michałowej zachwycał się sam biskup Sądecki. Mamy na nie przepis
  3. NASA: sonda Juno przeleciała nad Jowiszem. Naukowców aż zatkało, wszystko się nagrało

Czekamy na ruch Sony

Sony jeszcze nie odniosło się do ostatnich doniesień, jednak wiele osób zakłada, że winę ponosi tu software konsoli. W takim wypadku jest to bardzo dobra wiadomość - Sony musi teraz wypuścić łatkę, która naprawi usterkę i wszystko wróci do normy. No, chyba, że jest to wina sprzętu...

Fantastyczne wieści dla fanów off-roadu. Epic Games z kolejną grą do zgarnięciaFantastyczne wieści dla fanów off-roadu. Epic Games z kolejną grą do zgarnięciaCzytaj dalej

Tego raczej byśmy nie chcieli, gdyż Sony musiałoby najpewniej wtedy wymienić lub naprawić konsole wielu klientów. Miejmy jednak nadzieję, że tak czarny scenariusz się nie ziści. Warto też odnotować fakt, że póki co nikt nie zgłosił ewentualnych następstw przyspieszania odtwarzacza Blu-ray. Oczywiście zawsze istnieje szansa, że problem ten się pogłębi i doprowadzi do kolejnych usterek. Czekamy na razie na ruch Sony i trzymamy kciuki za szybką aktualizację.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Bank ING w wyjątkowy sposób chce umilić zimę swoim klientom. Wiadomość ucieszy tysiące Polaków
  2. Gessler ma lepsze niż wszyscy sposoby na robienie naleśników. Skorzystasz z przepisu gwiazdy TVN?
  3. Black Friday 2020: Wielka wyprzedaż w Huawei. Słuchawki, laptopy i tablety przecenione nawet o 55%
  4. Najnowsze promocje elektroniki w Biedronce. Kuchenne i komputerowe rewolucje czekają
  5. Niewiarygodna oferta sieci Morele. Nowa konsola "za grosze", wiemy jak zdobyć
  6. Dramat gwiazdy reprezentacji Polski. To stało się na oczach kibiców, musiał interweniować lekarz
  7. Część uczniów wznawia naukę. Znamy datę powrotu do szkół, opublikowano rozporządzenie

Następny artykuł