Techgame.pl
Fragment filmu, pt. PlayStation Plus Collection - Introduction Trailer | PS5

YouTube/PlayStation

Sony banuje graczy PlayStation 5. Chodzi o nieuczciwe praktyki

28 Listopada 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Sony nie godzi się na odsprzedawanie dostępu do swoich usług. Ponoć nawet tysiące graczy straciło dostęp do usług sieciowych w związku z nielegalnym procederem. Wielu już żałuje prób szybkiego wzbogacenia się.

PS Plus Collection to usługa przewidziana dla graczy, którzy nabyli PlayStation 5. W jej ramach użytkownicy otrzymują dostęp do biblioteki 20 cenionych tytułów z poprzedniej generacji.

Kolekcja PS Plus to prawdziwa skarbnica dobrych gier 

Kolekcja jest udostępniona w ramach istniejącego wcześniej abonamentu PS Plus. W szczególności dla osób, które z jakichś względów przegapiły klasyki z ostatnich lat, jest to znakomita oferta na pierwsze miesiące korzystania z PlayStation 5.

O ile posiadacze PS4 pewnie zapoznali się przynajmniej z częścią kultowych tytułów, tak dla przesiadających się z innych konsol to poważny zastrzyk gier. Choć Sony postarało się o kilka interesujących premierowych pozycji na start PS5, to tych nigdy za wiele. 

  1. Przeskanowali mumię, odkryli przerażającą prawdę. Naukowcy nie mogli uwierzyć

  2. Rozgrzewa i łagodzi objawy przeziębienia. Podajemy najlepszy przepis na imbirową herbatę

  3. Czarna dziura zaczęła wchłaniać galaktykę, ale przestała. Niesamowite odkrycie naukowców

Nie jest jeszcze pewne, czy lista zamknie się na dwudziestu grach, czy w przyszłości zostanie rozszerzona. Wielu uznaje ją za jednorazowy gest, a nie konkurencję dla imponującego Game Passa Microsoftu. 

W ramach paczki znajdziemy ekskluzywne dla sprzętu Sony: God of War, The Last of Us Remastered, Uncharted 4, Days Gone, Ratchet & Clank, Bloodborne, Detroit: Become Human, Infamous: Second Son, The Last Guardian oraz Until Dawn. Nawet taki zestaw to już godziny frajdy, a przecież jest jeszcze kolejnych dziesięć pozycji od zewnętrznych producentów. Tutaj znajdziemy takie hity jak Persona 5, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, czy też Monster Hunter: World

Te listy tytułów mogą działać na wyobraźnię posiadaczy PS4, jeśli przegapili choć połowę z nich. Teoretycznie można z tych dobrodziejstw skorzystać i na poprzedniej generacji, jest jednak pewien kruczek. 

Sony rozdaje bany cwaniaczkom z PlayStation 5

Do odblokowania gier z kolekcji potrzebne jest konto użytkownika next-genowej konsoli Sony. Musiałby się zalogować na starszym sprzęcie i z osobna aktywować każdą z dostępnych gier. 

Szybko znalazły się osoby gotowe sprzedawać dostęp do tej usługi na PS4. Serwisy aukcyjne zalały propozycje wycenione w okolicach 15 złotych. Taki proceder nie jest dozwolony i spotkał się z reakcją Sony.

Producent zaczął dożywotnio banować dostęp do usług internetowych na konsolach PlayStation 5 użytkowników parających się nielegalnym handlem. Ich klienci natomiast zostali ukarani dwumiesięcznymi zawieszeniami.

Mówi się, że do zbanowania dochodzi automatycznie po wykryciu podejrzanej aktywności na koncie. Za taką uważa się logowanie na licznych urządzeniach w krótkim czasie.

Podobne artykuły

cod warzone

Gry

Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów

Czytaj więcej >
play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >