Techgame.pl
Fragment filmu, pt. PlayStation Plus Collection - Introduction Trailer | PS5

YouTube/PlayStation

Sony banuje graczy PlayStation 5. Chodzi o nieuczciwe praktyki

28 Listopada 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Sony nie godzi się na odsprzedawanie dostępu do swoich usług. Ponoć nawet tysiące graczy straciło dostęp do usług sieciowych w związku z nielegalnym procederem. Wielu już żałuje prób szybkiego wzbogacenia się.

PS Plus Collection to usługa przewidziana dla graczy, którzy nabyli PlayStation 5. W jej ramach użytkownicy otrzymują dostęp do biblioteki 20 cenionych tytułów z poprzedniej generacji.

Kolekcja PS Plus to prawdziwa skarbnica dobrych gier 

Kolekcja jest udostępniona w ramach istniejącego wcześniej abonamentu PS Plus. W szczególności dla osób, które z jakichś względów przegapiły klasyki z ostatnich lat, jest to znakomita oferta na pierwsze miesiące korzystania z PlayStation 5.

O ile posiadacze PS4 pewnie zapoznali się przynajmniej z częścią kultowych tytułów, tak dla przesiadających się z innych konsol to poważny zastrzyk gier. Choć Sony postarało się o kilka interesujących premierowych pozycji na start PS5, to tych nigdy za wiele. 

  1. Przeskanowali mumię, odkryli przerażającą prawdę. Naukowcy nie mogli uwierzyć

  2. Rozgrzewa i łagodzi objawy przeziębienia. Podajemy najlepszy przepis na imbirową herbatę

  3. Czarna dziura zaczęła wchłaniać galaktykę, ale przestała. Niesamowite odkrycie naukowców

Nie jest jeszcze pewne, czy lista zamknie się na dwudziestu grach, czy w przyszłości zostanie rozszerzona. Wielu uznaje ją za jednorazowy gest, a nie konkurencję dla imponującego Game Passa Microsoftu. 

W ramach paczki znajdziemy ekskluzywne dla sprzętu Sony: God of War, The Last of Us Remastered, Uncharted 4, Days Gone, Ratchet & Clank, Bloodborne, Detroit: Become Human, Infamous: Second Son, The Last Guardian oraz Until Dawn. Nawet taki zestaw to już godziny frajdy, a przecież jest jeszcze kolejnych dziesięć pozycji od zewnętrznych producentów. Tutaj znajdziemy takie hity jak Persona 5, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, czy też Monster Hunter: World

Te listy tytułów mogą działać na wyobraźnię posiadaczy PS4, jeśli przegapili choć połowę z nich. Teoretycznie można z tych dobrodziejstw skorzystać i na poprzedniej generacji, jest jednak pewien kruczek. 

Sony rozdaje bany cwaniaczkom z PlayStation 5

Do odblokowania gier z kolekcji potrzebne jest konto użytkownika next-genowej konsoli Sony. Musiałby się zalogować na starszym sprzęcie i z osobna aktywować każdą z dostępnych gier. 

Szybko znalazły się osoby gotowe sprzedawać dostęp do tej usługi na PS4. Serwisy aukcyjne zalały propozycje wycenione w okolicach 15 złotych. Taki proceder nie jest dozwolony i spotkał się z reakcją Sony.

Producent zaczął dożywotnio banować dostęp do usług internetowych na konsolach PlayStation 5 użytkowników parających się nielegalnym handlem. Ich klienci natomiast zostali ukarani dwumiesięcznymi zawieszeniami.

Mówi się, że do zbanowania dochodzi automatycznie po wykryciu podejrzanej aktywności na koncie. Za taką uważa się logowanie na licznych urządzeniach w krótkim czasie.

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >