Techgame.pl
Logo PlayStation

CNET Highlights/wideo/https://youtu.be/4FwxgZ6Qj3U

Sony na CES 2021. "Wyciekły" daty premier nadchodzących gier na PlayStation 5

12 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Na trwających targach online CES 2021 wystawiało się również Sony. W dość kuriozalny sposób przekazali nam daty premier gier na PlayStation 5. Wszystko zawarte zostało w paru klatkach wideo ich wirtualnej konferencji. Parę pozycji brzmi dość

 • Na targach CES 2021 zaprezentowało się Sony

 • W ich krótkim wideo da się znaleźć pokaz nadchodzących gier na PlayStation 5

 • Wiemy m.in. kiedy powinno ukazać się GhostWire: Tokyo czy Project Athia

Trwają targi CES 2021. W tym roku, w dużej mierze przez koronawirusa, zdecydowano się przenieść je do świata wirtualnego. Mimo to, wielu wystawców wciąż chętnie pokazuje najnowsze sprzęty czy informacje odnośnie nadchodzących urządzeń bądź gier.

Premiery gier na PlayStation 5

Na specjalnej wirtualnej konferencji prasowej organizowanej przez Sony, firma zaprezentowała szereg nowości, w tym zapowiedzi związane z konsolą PlayStation 5. Całe wideo podsumowujące najważniejsze informacje od Japończyków obejrzeć możecie poniżej tego artykułu. 

W pewnym momencie jednak możemy zauważyć zmiksowane trailery nadchodzących gier na PlayStation 5. Później, w zaledwie paru klatkach, da się obejrzeć firmowy slogan "Play has no limits" pod którym znajdziemy daty premier pokazanych przed chwilą gier.

Warto jednak pamiętać, że nie są dokładne i pewne daty, a jedynie okna czasowe, w które celuje wydawca. Nie zmienia to faktu, że dostarcza nam to całkiem ciekawych informacji o grach, które potencjalnie mogłyby ukazać się jeszcze w tym roku, w przyszłym lub w jeszcze dalszej przyszłości. 

Czy to naprawdę jeszcze "wyciek"?

Choć na potrzeby tytułu tego artykułu uznałem, że słowo "wyciek" jest ty odpowiednie, niekoniecznie może tak być, a Sony równie dobrze umyślnie mogło zawrzeć te informacje na konferencji. Pamiętając jednak o wcześniejszych pomyłkach, takich jak choćby rzekomo przypadkowe zawarcie "PC" w trailerze remaku Demon's Souls, możemy skłaniać się ku obydwu opcjom. 

Mimo wszystko premiery gier możecie zobaczyć na screenie poniżej. Prezentujemy Wam też ich listę (pamiętajcie jednak, że to wciąż okna czasowe i do tego niepotwierdzone w jednoznaczny sposób przez Sony bądź twórców):

 • Ratchet & Clank - 2021

 • Horizon Forbidden West - 2021

 • Returnal (wcześniej potwierdzona data) - 19.03.2021

 • Pragmata - 2023 (wcześniej miał to być 2022 rok)

 • Solar Ash - czerwiec 2021

 • Kena: Bridge of Spirits - marzec 2021

 • Stray - październik 2021

 • GhostWire Tokyo - październik 2021

 • Little Devil Inside - lipiec 2021

 • Project Athia - styczeń 2022

 • Hitman III - styczeń 2021 (wcześniej potwierdzone)

Sony się pomyliło?

Uwagę zwracają jednak szczegóły. Data premiery Hitmana III jest znana już od jakiegoś czasu (w końcu wyjdzie w tym miesiącu), jednak na wideo widać wyłącznie datę miesięczną, bez konkretnego dnia. Co ciekawe, znajdziemy tu także błąd, gdyż zamiast "January" czytamy "Januray", co byłoby dość kuriozalne dla tak dużej korporacji. 

Błąd czy nie błąd - na uwagę zasługuje parę rzeczy. Po pierwsze, premiera Pragmaty od Capcomu miałaby zostać całkiem mocno przesunięta. Nowe daty, o których wcześniej nie słyszeliśmy, to chociażby GhostWire: Tokyom Little Devil Inside i Stray oraz Solar Ash. No i, rzecz jasna, niezwykle ciekawie zapowiadający się Project Athia. 

Ten ostatni jest ponoć oczkiem w głowie Sony, a jego potencjalna data premiery już za rok brzmi na zaskakująco bliską datę premiery. Potwierdził ją jednak branżowy insider Imran Khan. Napisał na Twitterze, że jego źródła podawały mu tę samą datę premiery.

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >