Techgame.pl
PlayStation 5 Sony

materiały prasowe

Ogromny wyciek informacji z kolejnej konferencji Sony. Na PlayStation 5 wrócą klasyczne tytuły

3 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Choć nie są to oficjalne informacje, mogą wywołać u niektórych graczy łzy radości bądź nostalgii. Zgodnie z nowymi wyciekami z 4chana, Sony wkrótce zorganizuje nowe State of Play. A na nim... nowe Silent Hill, God of War, Demon's Souls, więc

Jeżeli wycieki okazałyby się prawdziwe to byłoby jedno z bodaj najciekawszych wydarzeń gamingowych tego lata. Problem w tym, że... wszystko brzmi tu zbyt pięknie. 

PlayStation 5 i The Future of Gaming

Sony po raz pierwszy oficjalnie pokazało światu swoją najnowszą konsolę, PlayStation 5, podczas czerwcowego The Future of Gaming. Wydarzenie to okazało się zaskakująco ciekawe, szczególnie dla fanów japońskich urządzeń gamingowych. Oprócz samego trailera PlayStation 5 i zaprezentowania oficjalnego wyglądu konsoli, pokazano również szereg nowych gier. Z nich wszystkich szczególnie wyróżniały się Resident Evil Village (który okazał się potwierdzeniem niemal wszystkich wcześniejszych przecieków), powrót kultowego Demon's Souls w wersji na PS5, a Horizon: Forbidden West czy Spider-Man Miles Morales. Pokazano tym samym parę nowości, w tym dziwnie "kojimowe|" Pragmata od Capcomu i pięknie wyglądający Project Athia. Oczywiście nie zapominajny o GTA V na konsole nowej generacji... Przy tym wszystkim wydawać by się mogło, że Sony nie zaskoczy nas niczym więcej, ale w tym momencie dają o sobie znać najnowsze nieoficjalne doniesienia. 

Nowe przecieki State of Play

Już wcześniej branżowi insiderzy sugerowali, że Sony zamierza m.in. zaktualizować interfejs w rozesłanych już devkitach PS5, a aby uniknąć internetowych przecieków, japoński gigant chce wcześniej zaprezentować nowe i ostateczne UI podczas nadchodzącego State of Play. Część insiderów twierdziła, że nowy pokaz zarówno samej konsoli, jak i nowych gier, odbędzie się między 5 a 11 sierpnia. Zapowiedź wydaje się więc być tuż za rogiem, jednak firma nadal milczy. Niejako na pocieszenie możemy patrzeć na najnowsze przecieki, wprost z 4chana. W jednym z wątków na forum pojawiła się tam sugestia jakoby Sony zamierzało organizować wydarzenie już 6 sierpnia, jednak inny przeciek twierdzi, że nastąpi to 10 sierpnia. Niemniej, drugi z leakerów twierdzi, że pozyskał dane dotyczące filmików od kolegi, który przeanalizował metadne.

Sony szykuje kosz pomarańcz dla graczy

Wygląda na to, że Sony szykuje prawdziwą petardę. Zgodnie z przeciekami dotyczącymi 10 sierpnia, mają zostać pokazane trailery nowego Silent Hilla, Call of Duty Black Ops Vietnam, Crasha 4, RDR 2 w wersji na PS5 (po GTA V nawet by to nie dziwiło za specjalnie), nowego Spider-Mana, Gran Turismo 7, wielokrotnie wspominane RPG w świecie Harry'ego Pottera, a także nowy trailer PS5 trwający aż 3 minuty 50 sekund. To sporo, ale Sony nie ogłosiło jeszcze daty premiery, nie pokazało wszystkich możliwości konsoli, ani nawet nie uruchomiło preorderów. Wszystko to wydaje się więc całkiem realne, ale radzimy podchodzić ze sporą dozą ostrożności. Drugi z przecieków jest mniej obfity, ale nie brakuje niespodzianek, na przykład remake Parasite Eve. Spodziewamy się jednak, że Sony oficjalnie zapowie konferencję już za moment. Problem w tym, że wszystkie te przecieki brzmią zbyt pięknie, aby Sony naprawdę mogłoby zdecydować się na takie petardy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Tagi:

PrzeciekiWydarzeniaSony PlayStationSony

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >