Techgame.pl
Kurier PP

Poczta Polska materiały prasowe

Uwaga, ważne zmiany w Poczcie Polskiej. Paczki dotrą szybciej, przyczyna zaskoczy wielu

6 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Grudzień to okres zwiększonej aktywności zarówno firm kurierskich, jak i Poczty Polskiej. Polacy kupują prezenty świąteczne, w tym większość z nich jest zamawiana z dostawą do domu lub punktu. By zapobiec opóźnieniom przesyłek, kurierzy Pocz

  • Poczta Polska dostarczy przesyłki nawet w sobotę

  • Będzie to możliwe tylko w największych polskich miastach

  • Poczta zwiększa szeregi pracowników, by poprawić wydajność

  • Korzystanie z odbioru w punkcie może pomóc usprawnić system dostaw

Jak czytamy w serwisie swinoujskie.info kurierzy Poczty Polskiej do świąt będą pracować 6 dni w tygodniu. Zatrudniono też dodatkowych pracowników sezonowych do sortowni. Wszystko po to, by Polacy dostali prezenty przed Gwiazdką.

Poczta Polska dostarczy paczki w sobotę

Kurierzy będą rozwozić paczki również w soboty, by zwiększyć wydajność systemu pocztowego. Zmiany weszły już 5 grudnia. Niestety dotyczy to tylko kilkunastu największych miast Polski. Mowa między innymi o Bydgoszczy, Trójmieście, Poznaniu, Kielcach, Krakowie i Wrocławiu.

Zakupy w sklepach internetowych to w czasie epidemii rozwiązanie nie tylko wygodne, ale też bezpieczne. Poczta Polska daje do wyboru możliwość wysłania paczki kurierem na wskazany adres lub z dostawy do jednego z 13 tys. punktów odbioru. 

Jesteśmy przygotowani do obsługi rosnącej z tygodnia na tydzień liczby paczek i dostarczania klientom radości w postaci prezentów świątecznych - czytamy w wypowiedzi rzecznika prasowego Poczty Polskiej, Justyny Siwek.

Poczta Polska zatrudnia pracowników dodatkowych

Co więcej, w największych sortowniach przesyłek Poczty Polskiej zatrudniono wielu pracowników sezonowych, by zwiększyć wydajność obsługi paczek. Takie nabory w okresie świątecznym często mają miejsce również w sieciach marketów czy sklepach takich jak Empik.

Odbiór paczki w punkcie

By pomóc na własną rękę usprawnić transport przesyłek, można zamawiać paczki do jednego z ponad 13 tysięcy punktów, które Poczta Polska wyszczególnia na swojej stronie internetowej. 

Dzięki temu można odebrać swoją przesyłkę w dowolnym dogodnym terminie i oszczędzić kurierowi pracy. Zwłaszcza że punkty odbioru to nie tylko Urzędy Pocztowe, lecz także sklepy Żabka, saloniki prasowe Ruch oraz stacje PKN Orlen.

Paczki można odebrać w dogodnym terminie

Co więcej, od pewnego czasu Poczta Polska jest wyposażona również w automaty paczkowe znajdujące się w placówkach Poczty oraz w sklepach sieci Biedronka. Można wówczas odebrać przesyłkę przy okazji robienia zakupów i oszczędzić sobie dodatkowych wycieczek i stania w kolejkach.

Warto też pospieszyć się z zakupem świątecznych prezentów. Nie tylko przez wzgląd na wydajność firm kurierskich i Poczty Polskiej, lecz przede wszystkim w naszym własnym interesie. Im wcześniej złożymy zamówienia, tym mniejsze ryzyko, że w przedświątecznym chaosie nasze paczki zostaną zgubione lub dostarczone z opóźnieniem.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >