Kurier PP
Źródło: Poczta Polska materiały prasowe

Uwaga, ważne zmiany w Poczcie Polskiej. Paczki dotrą szybciej, przyczyna zaskoczy wielu

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
6 Grudnia 2020

Grudzień to okres zwiększonej aktywności zarówno firm kurierskich, jak i Poczty Polskiej. Polacy kupują prezenty świąteczne, w tym większość z nich jest zamawiana z dostawą do domu lub punktu. By zapobiec opóźnieniom przesyłek, kurierzy Poczty Polskiej dostarczą paczki również w soboty.

 • Poczta Polska dostarczy przesyłki nawet w sobotę
 • Będzie to możliwe tylko w największych polskich miastach
 • Poczta zwiększa szeregi pracowników, by poprawić wydajność
 • Korzystanie z odbioru w punkcie może pomóc usprawnić system dostaw

Jak czytamy w serwisie swinoujskie.info kurierzy Poczty Polskiej do świąt będą pracować 6 dni w tygodniu. Zatrudniono też dodatkowych pracowników sezonowych do sortowni. Wszystko po to, by Polacy dostali prezenty przed Gwiazdką.


Poczta Polska dostarczy paczki w sobotę


Kurierzy będą rozwozić paczki również w soboty, by zwiększyć wydajność systemu pocztowego. Zmiany weszły już 5 grudnia. Niestety dotyczy to tylko kilkunastu największych miast Polski. Mowa między innymi o Bydgoszczy, Trójmieście, Poznaniu, Kielcach, Krakowie i Wrocławiu.

Naukowcy odkryli czarną dziurę i zamarli. Nie wiedzą jak wyjaśnić jej niezwykłe zachowanieNaukowcy odkryli czarną dziurę i zamarli. Nie wiedzą jak wyjaśnić jej niezwykłe zachowanieCzytaj dalej

Zobacz również:Możesz dostać emeryturę po zmarłej osobie. Jest tylko jeden warunek


Zakupy w sklepach internetowych to w czasie epidemii rozwiązanie nie tylko wygodne, ale też bezpieczne. Poczta Polska daje do wyboru możliwość wysłania paczki kurierem na wskazany adres lub z dostawy do jednego z 13 tys. punktów odbioru.


Jesteśmy przygotowani do obsługi rosnącej z tygodnia na tydzień liczby paczek i dostarczania klientom radości w postaci prezentów świątecznych - czytamy w wypowiedzi rzecznika prasowego Poczty Polskiej, Justyny Siwek.

Zobacz także:Kiedy dzieci wrócą do szkół? Minister Zdrowia podał możliwy termin

Poczta Polska zatrudnia pracowników dodatkowych


Co więcej, w największych sortowniach przesyłek Poczty Polskiej zatrudniono wielu pracowników sezonowych, by zwiększyć wydajność obsługi paczek. Takie nabory w okresie świątecznym często mają miejsce również w sieciach marketów czy sklepach takich jak Empik.

Teksty wybrane dla Ciebie:


Odbiór paczki w punkcie


By pomóc na własną rękę usprawnić transport przesyłek, można zamawiać paczki do jednego z ponad 13 tysięcy punktów, które Poczta Polska wyszczególnia na swojej stronie internetowej.


Dzięki temu można odebrać swoją przesyłkę w dowolnym dogodnym terminie i oszczędzić kurierowi pracy. Zwłaszcza że punkty odbioru to nie tylko Urzędy Pocztowe, lecz także sklepy Żabka, saloniki prasowe Ruch oraz stacje PKN Orlen.

Paczkomat kompletnie Paczkomat kompletnie "zwiariował". Reakcja mężczyzny była bezcenna, wszystko się nagrałoCzytaj dalej


Paczki można odebrać w dogodnym terminie


Co więcej, od pewnego czasu Poczta Polska jest wyposażona również w automaty paczkowe znajdujące się w placówkach Poczty oraz w sklepach sieci Biedronka. Można wówczas odebrać przesyłkę przy okazji robienia zakupów i oszczędzić sobie dodatkowych wycieczek i stania w kolejkach.


Warto też pospieszyć się z zakupem świątecznych prezentów. Nie tylko przez wzgląd na wydajność firm kurierskich i Poczty Polskiej, lecz przede wszystkim w naszym własnym interesie. Im wcześniej złożymy zamówienia, tym mniejsze ryzyko, że w przedświątecznym chaosie nasze paczki zostaną zgubione lub dostarczone z opóźnieniem.

Czekasz na przesyłkę? Uważaj na nową metodę oszustów, podszywają się pod znaną firmęCzekasz na przesyłkę? Uważaj na nową metodę oszustów, podszywają się pod znaną firmęCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Floyd Mayweather wraca na ring. Nie do wiary, z kim się zmierzy
 2. Rydzyk już się nie wywinie. Jest deklaracja Sekielskiego
 3. NASA obchodzi 25 rocznicę startu ważnej misji. Pokazano zjawiskowy film
 4. Pierwszy poważny spór o Marsa. Niewiarygodne zapędy Elona Muska mogą być powstrzymane
 5. Znalazł rzecz, na którą nikt nie zwróciłby uwagi. Eksperci aż osłupieli, mężczyzna będzie milionerem
 6. Dramat kierowców. Dziesiątki zniszczonych aut przez pogodę
 7. "O 17 znów zablokują ulice Warszawy. Protest, jakiego jeszcze nie było "

Następny artykuł