Techgame.pl
Pokemony i trener na planszy.

flickr

Reżyser Gwiezdnych Wojen zrobił reklamę Pokemon GO. Jest średnio

7 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Nadchodzi wielkie święto wszystkich trenerów Pokemon. 25 lipca rozpocznie się Pokemon GO Fest, który po raz pierwszy zawita również do Polski. Prestiżu temu wydarzeniu dodaje kampania reklamowa, która cały czas trwa. Właśnie św

Świat gier, filmów i marketingu coraz częściej się miesza, łączy i przenika, dzięki czemu możemy na pewne sprawy spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy.

Pokemon Go wciąż mocne

Chociaż po początkowym szale na Pokemon GO, trenerów kieszonkowych potworów znacznie ubyło, to wciąż gra może się pochwalić wielomilionowym zainteresowaniem. Na samym początku chyba każdy chociaż przez chwilę testował rewolucyjną grę od Niantic. Dzięki zastosowaniu narzędzi do rozszerzonej rzeczywistości oraz kamer zamontowanych w smartfonach, pokemony wyświetlają się w naszym otoczeniu.

Pokemon GO Fest nadchodzi

Jak co roku, nadchodzi wielkie święto trenerów Pokemon. Pokemon GO Fest odbywał się już w wielu miastach, dotychczas jednak polscy trenerzy byli w tym temacie pomijani. Już pod koniec lipca się to zmieni, wydarzenie trafi do Polski, a bilet (który można znaleźć w grze) jest do kupienia za 69.99 zł. Cena biletu może i wysoka, ale Niantic zapowiada świetną zabawę i 75 gatunków unikalnych Pokemonów, które gracze będą mogli złapać.

Od Gwiezdnych Wojen do reklamy gry z Pokemonami

Za wyreżyserowanie spotu reklamowego do Pokemon GO Fest odpowiedzialny był Rian Johnson. Twórca, który został znienawidzony za “zniszczenie” (według wielu fanów) najnowszej trylogii Gwiezdnych Wojen. Johnson był odpowiedzialny za VIII epizod, a więc za Ostatniego Jedi, w którym znalazło się wiele kontrowersyjnych rozwiązań, które niekoniecznie spodobały się odbiorcom. Wracając jednak do samego spotu, to cóż. Gdyby ktoś mi nie powiedział, że odpowiedzialny był za niego profesjonalny, hollywoodzki reżyser, to chyba w życiu bym na to nie wpadł. Reklama jest przyjemna i poprawna, ale brakuje w niej jakiegokolwiek charakteru. Może po wyżej wspomnianych kontrowersjach związanych z Gwiezdnymi Wojnami, Johnson postanowił rozegrać temat bezpiecznie.

Tagi:

NianticPokemonDisneyStar Wars

Stanisław JanowskiAutor

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >