Techgame.pl
familiars.io

familiars.io/ screen z przeglądarki

Teraz możesz zagrać w Familiars.io nawet na Twitterze. Świetne wieści dla fanów Pokemonów

14 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Jeżeli uwielbiacie kultowe Pokemony od Nintendo, mamy dla Was świetną wiadomość. Jeden z ich wiernych naśladowców, czyli Familiars.io dostępny jest do ogrania z poziomu przeglądarki lub aplikacji mobilnej Twittera.

  • Familiars.io to niewielkie MMO czerpiące pełnymi garściami z kultowych Pokemonów

  • Można w nią zagrać z poziomu przeglądarki, ale też Twittera

  • Bardzo możliwe, że platforma wkrótce ją usunie

Kultowe Pokemony doczekały się niezliczonej liczby kopii, zwyczajnych podróbek czy po prostu wiernie je naśladujących produkcji. Teraz możemy grać w jedną z nich z poziomu... embeda wideo na Twitterze. Technologiczne osiągnięcie nie jest jednak niczym aż tak nowym. 

Pokemony w Twitterze

Kultowe Pokemony są chyba jedną z najbardziej nieśmiertelnych gier wideo wszech czasów. Oczywiście mowa tu o całej serii składającej się z naprawdę niezliczonej liczby części, w których łatwo się pogubić, o ile nie jest się wielkim fanem. Mimo upływu lat, nawet starsze pozycje są dziś tak samo grywalne, jak kiedyś. 

W internecie znajdziemy pełno produkcji będących czasami dosłownymi kopiami Pokemonów, a czasami grami wiernie je naśladującymi. Na pierwszy rzut oka Familiars.io nie przypomina aż tak świetnego cyklu gier od Nintendo, jednak wystarczy się zalogować i ujrzymy same podobieństwa. 

Do tej pory w Familiars.io mogliśmy zagrać za pomocą oficjalnej strony internetowej. Co ciekawe, nie wymaga to żadnego zakładania konta ani nawet logowania się, wszystkie dane przechowywane są na serwerach. Teraz jednak możemy cieszyć się grą nawet na... Twitterze.

Świetny hołd dla Pokemonów

Familiars.io opiera się praktycznie na tym samym pomyśle, co kultowe Pokemony - ot, wcielamy się w łowcę pikselowych stworków. Na samym początku wybieramy naszą postać, a potem specjalnego "chowańca", który będzie czymś w rodzaju naszego pierwszego Pokemona z pomocą którego będziemy mogli walczyć z innymi. 

Sama rozgrywka reprezentuje klasykę - poruszamy się po zaskakująco wielkim świecie, polujemy na dzikie stworki, czym powiększamy naszą gromadkę i zbieramy przedmioty. Możemy też walczyć w trybie PvP z innymi graczami. Tak, całość jest swoistym MMO, jednak znacznie mniejszego kalibru od takiego WoWa (co zrozumiałe). 

Za samą produkcję odpowiada przede wszystkim jedna osoba - główny projektant Nigel Nelson. Cały pomysł na grę wziął się, rzecz jasna, z bardzo widocznej fascynacji Pokemonami od Nintendo i chęcią stworzenia platformy na której gracze mogą walczyć wspólnie lub przeciwko sobie.

Grajcie, póki jest

Teraz Nelsonowi udało się przenieść swoją produkcję na Twittera. Wszystko jest dostępne z poziomu embeda wideo w jednej z jego wiadomości. Podobne rozwiązania pojawiały się już wcześniej i można było grać m.in. w klasyczne produkcje z Amigi czy Atari.

Problem w tym, że Twitter nie jest fanem tego sposobu interaktywności. Sama gra korzysta z kart gracza dostępnych dzięki Twitterowi dla mediów linearnych. Platforma ostrzega, aby nie próbować wykorzystywać tych kart na inny, niż docelowy, sposób. Oznacza to po prostu, że prędzej czy później Familiars.io zniknie z platformy.

Na szczęście gra wciąż będzie dostępna za pomocą klasycznej strony internetowej, a nasza postać powinna zostać zachowana na serwerze. Mimo wszystko zaembedowanie gry na Twitterze okazało się genialnym posunięciem - baza graczy osiągnęła poziom 3000 logowań i 250 graczy online jednocześnie!

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >