Techgame.pl
Szpilki i kajdanki na czarnym materiale.

PickPik

To już koniec ery stron dla dorosłych? Petycja nawołująca do zamknięcia popularnego portalu zebrała 2 miliony podpisów

15 Września 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Filmy dla dorosłych wzbudzały niegdyś bardzo wiele poruszenia. Dzisiaj, w dobie wszechobecnego Internetu, już tak nie szokują. Okazuje się jednak, że wciąż istnieje duża grupa ludzi, której nie podoba się frywolność takich stron.

Osoby, które stworzyły specjalną petycję nawołującą do zamknięcia jednego z największych portali z treściami dla dorosłych argumentują swoją decyzją faktem, że portale tego typu są niemoralne, patologiczne i skrajnie nieodpowiednie. Co jeszcze bardziej szokujące, petycję podpisało już ponad 2 miliony osób.

Portal, który znalazł się na wylocie

W marcu tego roku w Internecie pojawiła się petycja na stronie Change.org, która nawoływała do zamknięcia portalu PornHub. Wtedy dokument podpisało 475 tysięcy osób, a organizatorzy zbiórki podpisów podkreślali, że materiały publikowane na stronie są szokujące i mogą przedstawiać prawdziwe gwałty. Sytuacji nie pomogła również afera ze zbiorem kilkudziesięciu filmów, w których udział brała 15-letnia dziewczyna z Florydy. Filmy zostały szybko usuniętę, jednak w momencie nagłośnienia sprawy petycję zaczęło podpisywać jeszcze więcej osób.

Krucjata przeciwko PornHubowi trwa

W momencie zebrania 1,2 miliona podpisów, petycja została przeniesiona na oddzielną witrynę internetową. Pod adresem trafficinghubpetition.com udało się dotychczas zebrać 2 miliony podpisów internautów, którzy sprzeciwiają się handlowi ludźmi oraz nieletnimi oraz zmuszania ich do udziału w filmach pornograficznych.

Petycja przeciwko PornHubowi i brak reakcji

Jak informują oficjalne statystyki, w zeszłym roku witryna PornHub odwiedzona została ponad 42 miliardy razy. Użytkownicy udostępnili na portalu ponad 6 milionów nagrań. Tegoroczne statystyki, ze względu na pandemię koronawirusa, będą prawdopodobnie jeszcze bardziej okazałe. PornHub co chwile otwiera darmowe okresy premium czym nie zyskuje sobie z pewnością przeciwników, a petycje, chociaż imponujące, to nijak nie uderzają w bezpieczeństwo ukochanej przez miliony witryny.

Podobne artykuły

Karty kredytowe z kłódką leżące na klawiaturze laptopa.

Bezpieczeństwo

PKO BP ostrzega, pieniądze znikają z kont. Ataki hakerskie, dotyczy wszystkich klientów

Czytaj więcej >
zus

Bezpieczeństwo

ZUS: Gigantyczny problem. Internetowa platforma korzysta z technologii, która za miesiąc przestanie działać

Czytaj więcej >
Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
android

Bezpieczeństwo

Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami

Czytaj więcej >
Millennium

Bezpieczeństwo

Bank Millennium ostrzega przed oszustami. Łatwo się nabrać, pieniądze klientów znikają z kont

Czytaj więcej >
materiał ilustracyjny

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na fałszywe wezwanie do zapłaty

Czytaj więcej >