Techgame.pl
New World

IGDB

Premiera New World znów przesunięta. Co wiemy o nowej grze od Amazon?

6 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

New World ma być czymś, o czym marzy spora liczba graczy, a mianowicie nowym, hitowym MMORPG, które nijako ponownie zdefiniuje ten zardzewiały już gatunek. Przy okazji będzie to pierwsza wielka próba dla Amazon na rynku gamingowym, także zdecydowanie mamy na co czekać.

Premiera znów przełożona

Niedawno odbyły się beta testy, po których twórcy postanowili ponownie przełożyć premierę New World, a co za tym idzie w tę grę zagramy dopiero 28 września bieżącego roku. Jednakże w świetle ostatnich klap wielkich marek gamingowych, możemy się raczej cieszyć, że twórcy chcą dopracować w pełni swoje dzieło, zamiast wypuszczać niesprawnego bubla w formie alfa lub beta.

Co wiemy o New World?

Skoro przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na najnowszy tytuł Amazonu omówmy sobie najważniejsze cechy tej produkcji.

New World będzie tytułem MMORPG z elementami gry surviwalowej z nastawieniem na PVP i PVE. Gra ma charakteryzować się ogromnym i otwartym światem. Dodatkowo gracze uzyskają dostęp do dość zaawansowanego systemu craftingu. 

Według obietnic twórców w New World będziemy mogli budować budynki, uprawiać ziemię, hodować zwierzęta, a nawet otrzymamy możliwość panowania nad konkretnym terytorium i ustawiania tam podatków. Niektóre z tych elementów wydają się być nowatorskie. inne są znane już z takich MMO jak chociażby Black Desert Online, czy Guild Wars.

Akcja New World toczy się na fikcyjnej wyspie Aeternum, a estetyka i setting wzorowany jest na XVII wiecznych koloniach na ziemiach Ameryki. Tutaj jednak wszelkie powiązania historyczne się kończą, jako, że w świecie tym występują potwory, zombie i inne monstra, które będziemy zwalczać za pomocą broni i magii.

System walki

Skoro jesteśmy już przy orężu to warto wspomnieć o systemie walki. Bazuje on wyraźnie na tytułach souslike’owych i mamy tu nastawienie na uniki, rolle, parowania i odpowiedni timing ciosów.

Twórce stawiają w New World wysoki nacisk na PVE  i PVP w formie ogromnych oblężeń z wykorzystaniem machin wojennych. Oprócz tego otrzymamy bossy i rozgrywki instancjonowane, czyli formuły doskonale znane z innych tytułów MMORPG.

Trzeba wspomnieć tu również o frakcjach, do których dołączamy niedługo po rozpoczęciu rozgrywki. Gracze mają do wyboru 3 różne frakcje - Syndykat, Maruderów oraz Przymierze.

Przed premierą gry przygotujemy obszerną recenzję, gdzie omówimy dokładnie wszystkie najważniejsze mechaniki tej gry. Pojawi się ona na naszym kanale Youtube oraz na stronie w formie artykułu.

Tagi:

AmazonMMORPG

Kuba WielochAutor

Wydawca pełniący obowiązki redaktora naczelnego portalu Techgame. Absolwent socjologii na Uniwersytycie Warszawskim, wcześniej pisał dla portalu Esportmania. Zagorzały fan e-sportu, gier strategicznych i sprzętu komputerowego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Quake

Gry

Wielki powrót Quake. Czy na pewno?

Czytaj więcej >
Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >