AMD Ryzen 5 3600
Źródło: Unsplash

Intel czy AMD? Klienci zdecydowali, które procesory są lepsze

Artur ŁokietekArtur Łokietek
6 Lipca 2020

Na odwieczne pytanie dotyczące najlepszej firmy produkującej procesory odpowiedzi nie znajdziemy. Klienci zadecydowali jednak za nas. Wiemy, które urządzenia sprzedały się lepiej. A wy - wolicie Intela czy AMD?

Ostatnie osiągnięcia technologiczne wymusiły na graczach wymianę podzespołów komputerowych na nowe. Statystyki pokazują, która firma może pochwalić się lepszą sprzedażą.

Niezawodny Intel czy nowoczesny AMD?

No dobra, zarówno "niezawodny" jak i "genialny" można odnieść równie dobrze do drugiej z tych firm. Nie zmienia to faktu, że wolna w kategorii procesorów komputerowych trwa, szczególnie, gdy pojedynek wydaje się być coraz zażarty. Zgodnie z danymi z Mindfactory.de wiemy, podezspoły których marek cieszyły się w czerwcu największym powodzeniem. A wy - macie swjego faworyta?

Odwieczna wojna procesorów

Najnowsze dane nie różnią się od tych, które publikowano w ostatnich miesiącach. Potwierdzają jednak, że to AMD zdaje się być liderem na rynku procesorów, gdyż sprzęt firmy stanowi aż 83 procent całościowej sprzedaży procesorów. Jest to jednak spadek o 1,1 punkta procentowego w odniesieniu do poprzedniego miesiąca. Tyle samo zyskał Intel. Jeżeli chodzi o AMD to najlepiej sprzedającymi się modelami wciąż są Ryzen 5 3600, Ryzen 7 3700X i Ryzen 9 3900X. Sprzedaż jednostkowa procesorów AMD spadła jednak o 2 punkty procentowe, do i tak imponujących 87 procent. Nawet zastosowanie nowych chipów Comet Lake-S nie pomogło za bardzo Intelowi.

Najtańszy procesor

Procesory to jedne z głównych komponentów komputerów.Wykresy przedstawione przez Mindfactory.de pokazują, że w kwestii ceny również niewiele się zmieniło. Wzrosła jednak średnia cena sprzedaży samych AMD o 1,3 procent w stosunku do maja.W czerwcu średnia cena AMD wyniosła 218,29 dolary. W przypadku Intela mówimy o kwocie 301,02 dolarów, choć sam spadek wynosi aż 5,9 procent. Oznacza to, że Intel najpewniej zdecydował się na stopniowe obniżanie ceny, aby zachęcić więksżą ilość użytkowników.

Następny artykuł