Techgame.pl
AMD Ryzen 5 3600

Unsplash

Intel czy AMD? Klienci zdecydowali, które procesory są lepsze

6 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Na odwieczne pytanie dotyczące najlepszej firmy produkującej procesory odpowiedzi nie znajdziemy. Klienci zadecydowali jednak za nas. Wiemy, które urządzenia sprzedały się lepiej. A wy - wolicie Intela czy AMD?

Ostatnie osiągnięcia technologiczne wymusiły na graczach wymianę podzespołów komputerowych na nowe. Statystyki pokazują, która firma może pochwalić się lepszą sprzedażą.

Niezawodny Intel czy nowoczesny AMD?

No dobra, zarówno "niezawodny" jak i "genialny" można odnieść równie dobrze do drugiej z tych firm. Nie zmienia to faktu, że wolna w kategorii procesorów komputerowych trwa, szczególnie, gdy pojedynek wydaje się być coraz zażarty. Zgodnie z danymi z Mindfactory.de wiemy, podezspoły których marek cieszyły się w czerwcu największym powodzeniem. A wy - macie swjego faworyta? 

Odwieczna wojna procesorów

Najnowsze dane nie różnią się od tych, które publikowano w ostatnich miesiącach. Potwierdzają jednak, że to AMD zdaje się być liderem na rynku procesorów, gdyż sprzęt firmy stanowi aż 83 procent całościowej sprzedaży procesorów. Jest to jednak spadek o 1,1 punkta procentowego w odniesieniu do poprzedniego miesiąca. Tyle samo zyskał Intel. Jeżeli chodzi o AMD to najlepiej sprzedającymi się modelami wciąż są  Ryzen 5 3600, Ryzen 7 3700X i Ryzen 9 3900X. Sprzedaż jednostkowa procesorów AMD spadła jednak o 2 punkty procentowe, do i tak imponujących 87 procent. Nawet zastosowanie nowych chipów Comet Lake-S nie pomogło za bardzo Intelowi. 

Najtańszy procesor

Procesory to jedne z głównych komponentów komputerów.Wykresy przedstawione przez Mindfactory.de pokazują, że w kwestii ceny również niewiele się zmieniło. Wzrosła jednak średnia cena sprzedaży samych AMD o 1,3 procent w stosunku do maja.W czerwcu średnia cena AMD wyniosła 218,29 dolary. W przypadku Intela mówimy o kwocie 301,02 dolarów, choć sam spadek wynosi aż 5,9 procent. Oznacza to, że Intel najpewniej zdecydował się na stopniowe obniżanie ceny, aby zachęcić więksżą ilość użytkowników.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >