Techgame.pl
Monster Slayer

https://thewitcher.com/us/en/monster-slayer

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

16 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Już wkrótce premiera The Witcher: Monster Slayer

Już za tydzień nastąpi najbardziej wyczekiwana premiera gry mobilnej w roku. Rzecz jasna mowa o The Witcher: Monstar Slayer, czyli polskiej odpowiedzi na Pokemon GO.

Co w zasadzie wiemy o tej produkcji?

Monster Slayer będzie darmową grą mobilną tworzoną przez studio SPOKKO, które jest częścią znanego nam doskonale CD Projekt Red. Tytuł ewidentnie jest inspirowany Pokemon Go i słusznie, bo jak widać ten model doskonale się przyjął i corocznie generuje rekordowe zyski. Jeśli więc CDP odniesie przynajmniej zbliżony sukces, to znów będziemy obserwować spore wzrosty tej marki na giełdzie.

Polska konkurencja dla Pokemon GO

Dzięki AR czyli rozszerzonej rzeczywistości, będziemy mogli zgłębić świat znany z opowiadań i książek Sapkowskiego. Jak wiemy tego typu produkcje to gwarancja wysokiego poziomu immersji.

Tutaj musimy zaznaczyć, że w Monster Slayarze nie wcielimy się w Geralta, a na początku rozgrywki każdy gracz stworzy swój awatar wiedźmina.

Rzecz jasna gra ta nie będzie bezpośrednią kopią Pokemon Go, w końcu w świecie znanym nam z gier i książek Sapkowskiego nie ma magicznych pokeballi, w które złapiemy chociażby strzygę. Ten tytuł ma opierać się na zadaniach, fabularnych niuansach i walce z najróżniejszymi potworami.

Questy, crafting, walka i zaklęcia

Wiemy również, że w grze będziemy mieć dostęp do craftingu znanego chociażby trzeciej części Wiedźmina. Co to oznacza w praktyce? Walka z potworami nie będzie ograniczała się do bezsensownego machania mieczem, czy rzucania igni. 

Będziemy potrzebować olejków do broni, pułapek, bomb czy eliksirów. 

Rzecz jasna pojedynki z potworami będą odbywać się w czasie rzeczywistym z perspektywy pierwszej osoby. Dodatkowo będziemy zdobywać coraz to lepszy ekwipunek i bronie, czyli otrzymamy znacznie więcej elementów RPG niż w przypadku Pokemon Go.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to szykuje się nam bardzo ciekawa gra mobilna, może to być pierwszy dobry RPG w wersji AR.  Musimy tu również dodać, że wszelkie animacje i grafiki będą wzorowane lub zapożyczony ze znanych nam gier wiedźmińskiego uniwersum, także możemy spodziewać się bardzo dobrej jakości. Trzymajmy więc kciuki.

Data premiery

Premiera gry nastąpi 21 lipca i tego dnia zrobimy też pierwsze testy terenowe. Rzecz jasna materiał pojawi się na naszym kanale. 

Tagi:

Wiedźmin

Kuba WielochAutor

Wydawca pełniący obowiązki redaktora naczelnego portalu Techgame. Absolwent socjologii na Uniwersytycie Warszawskim, wcześniej pisał dla portalu Esportmania. Zagorzały fan e-sportu, gier strategicznych i sprzętu komputerowego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Quake

Gry

Wielki powrót Quake. Czy na pewno?

Czytaj więcej >
Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >