Techgame.pl
Monster Slayer

https://thewitcher.com/us/en/monster-slayer

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

16 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Już wkrótce premiera The Witcher: Monster Slayer

Już za tydzień nastąpi najbardziej wyczekiwana premiera gry mobilnej w roku. Rzecz jasna mowa o The Witcher: Monstar Slayer, czyli polskiej odpowiedzi na Pokemon GO.

Co w zasadzie wiemy o tej produkcji?

Monster Slayer będzie darmową grą mobilną tworzoną przez studio SPOKKO, które jest częścią znanego nam doskonale CD Projekt Red. Tytuł ewidentnie jest inspirowany Pokemon Go i słusznie, bo jak widać ten model doskonale się przyjął i corocznie generuje rekordowe zyski. Jeśli więc CDP odniesie przynajmniej zbliżony sukces, to znów będziemy obserwować spore wzrosty tej marki na giełdzie.

Polska konkurencja dla Pokemon GO

Dzięki AR czyli rozszerzonej rzeczywistości, będziemy mogli zgłębić świat znany z opowiadań i książek Sapkowskiego. Jak wiemy tego typu produkcje to gwarancja wysokiego poziomu immersji.

Tutaj musimy zaznaczyć, że w Monster Slayarze nie wcielimy się w Geralta, a na początku rozgrywki każdy gracz stworzy swój awatar wiedźmina.

Rzecz jasna gra ta nie będzie bezpośrednią kopią Pokemon Go, w końcu w świecie znanym nam z gier i książek Sapkowskiego nie ma magicznych pokeballi, w które złapiemy chociażby strzygę. Ten tytuł ma opierać się na zadaniach, fabularnych niuansach i walce z najróżniejszymi potworami.

Questy, crafting, walka i zaklęcia

Wiemy również, że w grze będziemy mieć dostęp do craftingu znanego chociażby trzeciej części Wiedźmina. Co to oznacza w praktyce? Walka z potworami nie będzie ograniczała się do bezsensownego machania mieczem, czy rzucania igni. 

Będziemy potrzebować olejków do broni, pułapek, bomb czy eliksirów. 

Rzecz jasna pojedynki z potworami będą odbywać się w czasie rzeczywistym z perspektywy pierwszej osoby. Dodatkowo będziemy zdobywać coraz to lepszy ekwipunek i bronie, czyli otrzymamy znacznie więcej elementów RPG niż w przypadku Pokemon Go.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to szykuje się nam bardzo ciekawa gra mobilna, może to być pierwszy dobry RPG w wersji AR.  Musimy tu również dodać, że wszelkie animacje i grafiki będą wzorowane lub zapożyczony ze znanych nam gier wiedźmińskiego uniwersum, także możemy spodziewać się bardzo dobrej jakości. Trzymajmy więc kciuki.

Data premiery

Premiera gry nastąpi 21 lipca i tego dnia zrobimy też pierwsze testy terenowe. Rzecz jasna materiał pojawi się na naszym kanale. 

Podobne artykuły

Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >
mount and blade 2 bannerlord

Gry

Mount & Blade 2: Bannerlord z przesuniętą datą premiery. Jest dobrze!

Czytaj więcej >