Techgame.pl > Technologie > Przydatne skórki dla Windows 10. Poradnik wideo
Kuba Wieloch
Kuba Wieloch 19.03.2022 05:29

Przydatne skórki dla Windows 10. Poradnik wideo

Windows 10 pulpit
Techgame

Estetyczny pulpit dla systemu Windows 10

W naszym ostatnim wideo poradniku pokazaliśmy jak uzyskać minimalistyczny i estetyczny pulpit dla systemu Windows 10. Użyliśmy trzech konkretnych aplikacji (Pichon, Tranluscent TB oraz Lively Wallpaper) oraz konkretnych ustawień systemowych.

Tym razem opiszemy aplikację, która przy odpowiedniej konfiguracji może jeszcze bardziej odmienić pulpit i dodać wiele użytecznych funkcji. Mowa tu o programie Rainmeter, który umożliwia instalowanie skórek i widżetów.

Poradnik wideo

Poniżej znajdziecie poradnik w formie wideo, dzięki któremu dowiecie się jak skonfigurować tę niezwykle użyteczną aplikację. Przygotowaliśmy również wersję opisową, która znajduje się poniżej filmu w dalszej części artykułu.

Jak ustawić aplikację Rainmeter?

Na początku należy pobrać Rainmeter (link znajdziecie w opisie filmu). Po zainstalowaniu aplikacji przechodzimy do ustawień, klikając prawym przyciskiem myszki na ikonkę. Jak pewnie zauważyliście na pulpicie pojawiły się nam podstawowe widżety.

Są one użytecznie, aczkolwiek należy je wyłączyć, ponieważ skorzystamy z gotowych, darmowych skórek dostępnych w internecie. Jak więc wyłączyć wszystkie nieużywane widżety? Jest to bardzo proste. Wystarczy otworzyć foldery konkretnych skórek, znaleźć plik o rozszerzeniu “.ini” i kliknąć “zamknij”.

Przydatne skórki

Następnie warto pobrać widżety, z których skorzystaliśmy w naszym poradniki video. Są to: “Elegant Clock”, “Simplicty Circles” oraz “Vector Copy” (linki do nich znajdziecie również w opisie filmu).

Rainmeter umożliwia niemal pełną personalizację pulpitu w systemie Windows 10. Z pomocą przychodzi tu również pokaźne grono moderów, którzy udostępniają darmowo swoje skórki na takich stronach jak deviant art czy visual skins. 

Elegant Clock

Zacznijmy od zaimplementowania minimalistycznego zegarka z aktualną datą o nazwie “Elegant Clock”. Po pobraniu skórki wystarczy ją włączyć i zainstalować. Następnie możemy wejść w Rainmeter i przejść do folderu o nazwie zainstalowanego widżetu. Następnie przechodzimy do pliku o rozszerzeniu “.ini” i klikamy “załaduj”. Teraz wystarczy ustawić zegarek w wybranym miejscu na pulpicie.

Po podstawowym skonfigurowaniu widżeta należy przejść do zakładki “tematy”, aby zapisać ustawienia pod dowolną nazwą. W ten oto sposób zapiszą się wszystkie ustawienia używanych obecnie rozszerzeń dla aplikacji Rainmeter. Warto to robić, bo program może zrestartować się do ustawień początkowych przy okazji aktualizacji lub zainstalowaniu kolejnych dodatkowych addonów.

Simplicity Circles

Następną omawianą w poradniku skórką jest “Simplicity Circles”. Wyświetla ona konkretne informacje systemowe w małych i estetycznych okręgach. Dzięki temu możemy mieć zawsze na widoku ilość miejsca na dysku, wykorzystanie procesora czy aktualną prędkość pobierania plików.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego addona, skórkę należy zainstalować i przejść do odpowiedniego folderu w aplikacji. Kolejnym zadaniem będzie włączenie wszystkich przydatnych widżetów. Pojawią się one w lewym górnym ekranu.

Okręgi wystarczy ustawić w wybranym miejscu na pulpicie. 

W górnym rogu pojawił się również dodatkowy ciemny pasek. W celu przestawienia go w inne miejscu lub wyłączenia widoczności wystarczy przejść do folderu “Bars” i załadować preferowane ustawienie.

Warto tu również dodać, że Simply Circles umożliwia zmianę koloru okręgów, ich rozmiaru oraz wielkości czcionek. Wystarczy włączyć plik “Settings.ini”, a następnie wpisać konkretne wartości liczbowe.

Vectorcopy

Ostatnim zaimplementowanym przez nas rozszerzeniem jest “Vectorcopy” - prosta skórka, wizualizująca odsłuchiwaną na komputerze muzykę w czasie rzeczywistym. Po zainstalowaniu widżetu wystarczy wejść do folderu “Vectorcopy” i wybrać jeden z trzech dostępnych visualiserów. Następnie należy kliknąć “załaduj” i ustawić go w dowolnym miejscu na ekranie.

Tagi: Windows 10
Powiązane