Fragment gry NBA 2k20. Koszykarz Miami Heat.
Źródło: flickr

Znamy oficjalne polskie ceny NBA 2K21 na konsole nowej generacji. Jest drożej, ale nie jest źle

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
21 Lipca 2020

Nadchodząca, nowa generacja konsol, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X, niesie ze sobą widmo podwyżek cen gier. Dotychczas znaliśmy jedynie zagraniczne ceny wybranych gier, w końcu pojawiła się informacja na temat polskich.

Parę tygodni temu informowaliśmy o tym, że nadchodząca generacja konsol może przynieść ze sobą podwyżki cen gier. Wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście tak będzie, ale podwyżki prawdopodobnie będą nieznaczne.

Nowa jakość, nowe ceny

Do premiery konsol następnej generacji coraz bliżej. Znamy już coraz więcej informacji na temat najnowszych urządzeń od Sony i Microsoftu, z każdym miesiącem poznajemy również kolejne tytuły, w które będziemy mogli grać od premiery. Na początku miesiąca poznaliśmy wstępne ceny za grę NBA 2K21 i wynosiła ona 69,99 dolarów lub 74,99 euro. Ceny te odbiegają w górę od standardów cen gier na konsole obecnej generacji. Teraz dowiedzieliśmy się, ile polscy gracze będą musieli zapłacić za tę pozycję.

Jest drożej, ale nieznacznie

NBA 2K21 można już kupić w przedsprzedaży w różnych polskich sklepach internetowych. Wersja gry na konsolę PlayStation 4 i Xbox One kosztuje w Polsce 269,99 zł, jeżeli chodzi o wersje na PlayStation 5 i Xbox Series X cena wynosi 279,99 zł. Czeka nas więc prawdopodobnie podwyżka o 10 zł. Nie jest to oczywiście wyznacznik, że wszyscy producenci gier zastosują się do tego cennika, jednak jest bardzo prawdopodobne, że tak się właśnie stanie.

Kompatybilność i darmowe egzemplarze gry

NBA 2K21 zadebiutuje 4 września 2020 roku na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch (wersje na konsole nowej generacji będą dostępne w czasie premiery konsol). Tytuł będzie dostępny również w droższej edycji Mamba Forever, która ma być poświęcona zmarłemu na początku tego roku Kobe’mu Bryantowi. Cena tej wersji będzie jednakowa dla konsol obecnej i nowej generacji, a gracze, którzy ją zakupią mogą również liczyć na darmowy egzemplarz tytułu na nowszej lub starszej konsoli (w zależności, na którą kupimy najpierw).

Następny artykuł